Neler Yeni

Bilgisayarım 20 Gündür Açık mı?

Huseyinatik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
302
İsim
Hüseyin Atik
Ufak da olsa tabii ki de etkisi oluyor.
Evlerimiz de kullandığımız televizyonları düşünebilirsin.
Hiç kimse fiş'den çekmiyordur ve etkisi de oluyor haliyle.
Ama bu olay pc olunca mümkün oldukça fiş de bırakmamak gerekiyor.
Öyle de hocam tak çıkar falan zahmetli iş ya

Faturaya 3,4 tlden fazla yansıdığını sanmam
Ama saçma hocam ya ben evde yokken işlemci neden hazırda beklesin ki :D Windows bazen harbi boş yapıyo

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Hızlı başlat özelliği açıksa bilgisayar asla kapanmaz. Kendini derin uyku moduna alır. Son verileri RAM üzerinden "hiberfile.sys" adlı dosyaya aktarır ve bilgisayarı tekrar açtığınızda bu dosyadan verileri çekerek masaüstünü daha çabuk görmenizi sağlar. HDD'li sistemlerde işe yarayan bir özellik. Fakat SSD'li sistemlerde pek işe yaradığı söylenemez çünkü zaten hızlı. Ben her format sonrası kapatırım. Kapatmak için CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp powercfg -h off komudunu girin.

Huseyinatik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
302
İsim
Hüseyin Atik
Hızlı başlat özelliği açıksa bilgisayar asla kapanmaz. Kendini derin uyku moduna alır. Son verileri RAM üzerinden "hiberfile.sys" adlı dosyaya aktarır ve bilgisayarı tekrar açtığınızda bu dosyadan verileri çekerek masaüstünü daha çabuk görmenizi sağlar. HDD'li sistemlerde işe yarayan bir özellik. Fakat SSD'li sistemlerde pek işe yaradığı söylenemez. Ben her format sonrası kapatırım. Kapatmak için CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp powercfg -h off komudunu girin.
Her format sonrası sistem korumasından geri yükleme ayarını da kapatır mısınız? CMD yerine denetim masasından anı işlemi yaparsam olur değil mi?

N0Name

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
305
İsim
Kerem
Hızlı başlat özelliği açıksa bilgisayar asla kapanmaz. Kendini derin uyku moduna alır. Son verileri RAM üzerinden "hiberfile.sys" adlı dosyaya aktarır ve bilgisayarı tekrar açtığınızda bu dosyadan verileri çekerek masaüstünü daha çabuk görmenizi sağlar. HDD'li sistemlerde işe yarayan bir özellik. Fakat SSD'li sistemlerde pek işe yaradığı söylenemez çünkü zaten hızlı. Ben her format sonrası kapatırım. Kapatmak için CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp powercfg -h off komudunu girin.
Hocam peki bu elektrik faturasına yansar mı? Yansarsa ne kadar fark olur.

Kadir_1987

80+ Silver
Arkadaşlar bu süre neden bu şekilde gösteriyor? Anladığım kadarıyla demek ki bilgisayar kapalı olduğu zaman bile CPU güç çekiyor. Bunun böyle olması normal midir? Elektrik faturasının fazla gelme sebebi bundan kaynaklı olabilir mi?
Alıntıyı görüntüle
Dostum az önce baktım 14 saat yazıyordu.
Pc ile işim bittiğin de fişi çekmeme rağmen ve yaklaşık 1 yıl'dır da kullanıyorum.
Enteresan gerçekten 🤔

panizher

80+ Silver
1657285392316.png

Edward Norton

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
631
İsim
Halis Özer
Arkadaşlar bu süre neden bu şekilde gösteriyor? Anladığım kadarıyla demek ki bilgisayar kapalı olduğu zaman bile CPU güç çekiyor. Bunun böyle olması normal midir? Elektrik faturasının fazla gelme sebebi bundan kaynaklı olabilir mi?
Alıntıyı görüntüle
dostum coğu kişi yanlış cevap vermiş bilgisayarın bir ayar kısmında Hızlı Başlat diye bir seçenek olacak büyük ihtimalle açıktır ayrıca bilgisayarına bir zararı yok aksine faydası var sadece kapanma süresi biraz daha artar

eğer kapatmak istiyorsan yaz nasıl gireceğini anlatırım

rado2373

80+
Arkadaşlar yeterda hergun aynı konu nerdeyse sağ üstde arama var bak orda bin tane konu oldu çok mu zor aramak

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,594
İsim
Hacı
Yeniler mi tam kapanmıyor acaba?
Bende öyle değil çünkü.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri