Neler Yeni

Bilgisayarım Geç Açılıyor, Özellikle Bios Ekranı

Frkndmt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
622
İsim
Furkan Demirtaş
Son düzenleme:

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Tüm USB aygıtları ve HDD bağlantısını söküp dene bir de. Eğer parçaları söküp takmaktan korkmuyorsan PSU kapat, Ekran kartını ve ramleri çıkarıp yeniden tak. Anakart 24pin ve 4/8 pin CPU bağlantısını yeniden yap.

Frkndmt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
622
İsim
Furkan Demirtaş
Tüm USB aygıtları ve HDD bağlantısını söküp dene bir de. Eğer parçaları söküp takmaktan korkmuyorsan PSU kapat, Ekran kartını ve ramleri çıkarıp yeniden tak. Anakart 24pin ve 4/8 pin CPU bağlantısını yeniden yap.
Usb ye bağlı aygıtların tamamını çıkarıp ta denemiştim zamanında ama yine bir şey değişmedi maalesef
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hdd yi almadan önce de böyleydi bu arada en başından beri

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
O zaman bios güncelleyeceksin eğer güncel bios yayınlanmışsa ya da aldığın yere göndereceksin onlar bakacak. Buradan çözülebilecek bir sorun olmayabilir.

Frkndmt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
622
İsim
Furkan Demirtaş
O zaman bios güncelleyeceksin eğer güncel bios yayınlanmışsa ya da aldığın yere göndereceksin onlar bakacak. Buradan çözülebilecek bir sorun olmayabilir.
Anladım teşekkürler

JATDAV2

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
510
İsim
JATDAV
Dostum kronik bir sorun değil ki çözümü olsun.
Benimki de geç açılıyor ve sebebi fazla monitör olması vs. öyle aman aman bir problem değil.

Frkndmt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
622
İsim
Furkan Demirtaş
Dostum kronik bir sorun değil ki çözümü olsun.
Benimki de geç açılıyor ve sebebi fazla monitör olması vs. öyle aman aman bir problem değil.
Bir şeyin çözümünün olması için kronik sorun olmasına gerek yok ki, benim için problem 1 dakikaya yakın sürede açılması yepyeni bilgisayarın.

Seninki başka durum monitörlerinin fazla olması

JATDAV2

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
510
İsim
JATDAV
Bir şeyin çözümünün olması için kronik sorun olmasına gerek yok ki, benim için problem 1 dakikaya yakın sürede açılması yepyeni bilgisayarın.

Seninki başka durum monitörlerinin fazla olması
Fast Boot varsa aç yoksa yapacak bir şeyin yok.

Frkndmt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
622
İsim
Furkan Demirtaş
Fast Boot varsa aç yoksa yapacak bir şeyin yok.
Var, ama açınca da bir şey değişmiyor.

Nasıl yapacak bir şeyim yok diğer insanların bilgisayarları 5-6 saniyede nasıl açılıyor ki

JATDAV2

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
510
İsim
JATDAV
Ayrıca bazı sistemlerde USB'ler çalıştıktan sonra kapanıp tekrar açılıyor onun sorunu psu da olabilir anakartta ama aman aman bir sorun değil ki.

Harddiski çıkarıp dene.

Frkndmt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
622
İsim
Furkan Demirtaş
Ayrıca bazı sistemlerde USB'ler çalıştıktan sonra kapanıp tekrar açılıyor onun sorunu psu da olabilir anakartta ama aman aman bir sorun değil ki.

Harddiski çıkarıp dene.
Pc geldiğinden beri en başından beri öyle harddisk yokken de. Windows ta ssd de.

Harddiski çıkarıp dene.
Sorun o değil ki zaten

Top Bottom