Neler Yeni

Bilgisayarım Geç Açılıyor, Özellikle Bios Ekranı

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Görev yöneticisinden bu kısmın ekran görüntüsünü atar mısın.
1659392313096.png

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
19
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,622
İsim
Emre Zengin
"Zaten videoda diyor ki, gamegaraj tarafından almış olduğunuz sistemlerde parçalar bios tarafından stabil çalışacak şekilde gönderiliyor değişiklik yapmadıysanız bios güncellemesi yapmanıza gerek yoktur diyor?" böyle diyor gamegaraj'ın attığınız videosunda hocam ama yine de güncellemeli miyim?
Güncelleyin bir sorun teşkil etmez. Güncelleme sırasında elektrik kesilmesin ve flashı Fat32 olarak biçimlendirin

Frkndmt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
622
İsim
Furkan Demirtaş
Normal hiç bir sorun görünmüyor. Anakartla alakalı bir durum değil muhtemelen. Ya SSD ile ya da windows ile alakalı bir durum gibi.

O menüdeki gereksiz programların hepsini devre dışı bırak. Onlar windows açılış süresini arttırır.
Allah Allaaah

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Anakartın 9.9 saniyede (iyi bir süre) işini bitirip, sistem parçalarını kontrol edip yönetimi windowsa devrediyor. windows logosundan sonra açılış süren uzuyordur 30-40 saniye diyorsun. Lütfen kronometre tutup güç düğmesine bastıktan sonra tam olarak kaç saniye sonra windows şifre girme ekranına, şifre yoksa masa üstüne geliyor ölçer misin

Frkndmt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
622
İsim
Furkan Demirtaş
Anakartın 9.9 saniyede (iyi bir süre) işini bitirip, sistem parçalarını kontrol edip yönetimi windowsa devrediyor. windows logosundan sonra açılış süren uzuyordur 30-40 saniye diyorsun. Lütfen kronometre tutup güç düğmesine bastıktan sonra tam olarak kaç saniye sonra windows şifre girme ekranına, şifre yoksa masa üstüne geliyor ölçer misin
Tuşa bastıktan sonra 30-40 saniye sonra masaüstünü görüyorum. Hocam sorun zaten daha doğrusu açılışın uzun sürmesindeki en büyük etken en büyük süre anakartın markasının yazdığı ilk bios ekranında geçiyor.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Tuşa bastıktan sonra 30-40 saniye sonra masaüstünü görüyorum. Hocam sorun zaten daha doğrusu açılışın uzun sürmesindeki en büyük etken en büyük süre anakartın markasının yazdığı ilk bios ekranında geçiyor.
Lütfen kronometre ile ölçer misin

Frkndmt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
622
İsim
Furkan Demirtaş
Şu da var mesela günün ilk pc'yi açışımda en uzun süre o zaman oluyor daha sonra açıp kapatmalarımda biraz daha azalıyor süre :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yarın ilk açtığımda ölçeyim, şimdi normalinden kısa sürer ilk kez açınca özellikle çok daha uzun sürüyor

Şu da var mesela günün ilk pc'yi açışımda en uzun süre o zaman oluyor daha sonra açıp kapatmalarımda biraz daha azalıyor süre :D

Yarın ilk açtığımda ölçeyim, şimdi normalinden kısa sürer ilk kez açınca özellikle çok daha uzun sürüyor
Hatta şimdi de ölçeyim bekler misin normal mi bir bakalım

Hocam şimdi telefondan kronometre ile tam ölçtüm.
Bilgisayarın güç tuşuna basmamdan masaüstü gelmesine kadar geçen süre tamı tamına 51 saniye, bu sürenin 44 saniyesi de anakart markasının yazdığı ekranda geçti.

Son düzenleme:

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
O zaman benim bir bilgim yok . Dediğim gibi Anakart bios 9.9 saniyede işini yapmış işini windowsa aktarmış görünüyor.

Frkndmt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
622
İsim
Furkan Demirtaş
O zaman benim bir bilgim yok . Dediğim gibi Anakart bios 9.9 saniyede işini yapmış işini windowsa aktarmış görünüyor.
:( Şimdi baktım 10 saniye diyor görev yöneticisinde de. Peki 7 saniye windowsun açılması normal mi? 45 saniye bios sürüyor daha sonra hoş geldiniz yerinin gelip masaüstü gelene kadar 7 saniye var arada orası normal midir?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
19
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,622
İsim
Emre Zengin
:( Şimdi baktım 10 saniye diyor görev yöneticisinde de. Peki 7 saniye windowsun açılması normal mi? 45 saniye bios sürüyor daha sonra hoş geldiniz yerinin gelip masaüstü gelene kadar 7 saniye var arada orası normal midir?
BİOS'tan (güncelleme yapmayacaksan) Boot menüsünden Fast Boot açar mısın?

Top Bottom