Neler Yeni

Bilgisayarımdan elektrik sesi geldi ve kapandı

ExorenN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Batu Tansel
Merhabalar bilgisayarımdan çıt diye bir elektrik sesi geldi ve bilgisayarım kapandı sonrasında anakartımın debug led kısmında vga yanmaya başladı ilk başta bilgisayarımı tamamen kapattım sonra açtım sorun yine aynı kaldı kapayıp tekrardan açtım ekran geldi 35 40 dakika anakartın yükleme ekranında kaldı ardından kapayıp tekrar açtım bu sefer yine aynı debugled hatasını verdi bende biraz zaman vereyim dedim kasayı kapattım ve 15 20 dakika bekledim sonra kasayı açtığımda 3 saniyede windows ekranı geldi ve hiçbirşey olmamış gibi açıldı bilgisayarı kapatmaya korkuyorum ne yapmalıyım herhangi bir test vs.
Bilgisayar özelliklerim;
RX590 Rog Strix (birkaç aylık)
Ryzen 3 3100 4.0ghz (4 5 aylık)
Ballıstıx 8x2 3200mhz (2 3 aylık)
Gigabyte B450 Aorus elite (4 5 aylık)
Xpower Xigmatek 500w 80+ psu (2 yıllık)

Isıları kontrol ettim hiçbir sorun yok ve lolde oyuna girerken oldu.
Daha öncesinden nerdeyse her parçamdan coil whine sesi geliyor psu dahil eski kullandığım ekran kartları dahil hepsinde vardı belki psu yüzündendir bilmiyorum veya benim şanssızlığım.

ExorenN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Batu Tansel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
güç kaynapı arızalanmış olabilir
Peki ben nasıl bilgisayarımı kullanmaya devam edebiliyorum psu sıkıntısı varsa? psu sıkıntı çıkarmış olsa kullanmaya devam edebilme şansım var mı? sonuçta tüm sistemi besliyor

emirhan1234

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,784
İsim
emirhan
bişi sorcam ekran geldi mi şuan ? yoksa görüntü yok mu ?

emirhan1234

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,784
İsim
emirhan
her şey normal hiçbirşey olmamış gibi
bi test yapmanı öneririm ve kasanın güç kablosu yerine tam oturmamış olabilir ya da ısılar artıp kapanmış olabilir

Top Bottom