Neler Yeni

Bilgisayarın Ekranı Gidiyor Fanlar Hızlanıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
Sabit Sürmeli
Steam
Jweely
Twitter
JweelyTheKid
Arkadaşlar güncel olarak kullandığım sistem imzamda bulunuyor. Donanımı hayli zorlayacak oyunlarda hiç fps ısınma vb. problemler yaşamıyorum işlemcim ve ekran kartım sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Fakat bazen özellikle bilgisayarı ilk açtığımda hızlıca discord steam tarayıcı ve spotify gibi uygulamaları birden açınca ekranım direk gidiyor -mavi ekran değil- siyah ekran alıyorum. Ekran siyaha dönünce fanlar ciddi bir şekilde hızlanmaya başlıyor restart tuşuna basıp yeniden başlatınca sorun çözülmüş oluyor. Bu anlattığım durum sürekli yaşanmıyor yani PC deneyimimi ciddi derecede etkilemiyor fakat sebebini merak ediyorum. ADATA SU630 ssd'lerde kronik sorunlar olduğunu okumuştum forumda. Sizce sorunun kaynağı nedir ya da nasıl çözebilirim?

EmrCPR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
692
İsim
Emre
Arkadaşlar güncel olarak kullandığım sistem imzamda bulunuyor. Donanımı hayli zorlayacak oyunlarda hiç fps ısınma vb. problemler yaşamıyorum işlemcim ve ekran kartım sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Fakat bazen özellikle bilgisayarı ilk açtığımda hızlıca discord steam tarayıcı ve spotify gibi uygulamaları birden açınca ekranım direk gidiyor -mavi ekran değil- siyah ekran alıyorum. Ekran siyaha dönünce fanlar ciddi bir şekilde hızlanmaya başlıyor restart tuşuna basıp yeniden başlatınca sorun çözülmüş oluyor. Bu anlattığım durum sürekli yaşanmıyor yani PC deneyimimi ciddi derecede etkilemiyor fakat sebebini merak ediyorum. ADATA SU630 SSD'lerde kronik sorunlar olduğunu okumuştum forumda. Sizce sorunun kaynağı nedir ya da nasıl çözebilirim?
Başka bir forum da böyle bir konu görmüştüm. Adam SSD değiştirince sorun düzelmişti.

Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
Sabit Sürmeli
Steam
Jweely
Twitter
JweelyTheKid
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

VitoScaletta

80+ Gold
Peki sizce şuan kullandığım SSD'nin akıbeti nedir? İlerde ciddi sorunlara yol açar mı? Garantisi duruyor.
arkadaşım ssd çok zorlayınca bx500 ssd kullanıyor onun modu var 1500 mb hıza falan çıkıyor zorlanıp o mod açık olunca ara sıra fare kasıyor ekran falan donuyor yani ssd zorlanınca böyle sorunlar oluyor demekki sizinde ssd de böyle sorun var

EmrCPR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
692
İsim
Emre
Peki sizce şuan kullandığım SSD'nin akıbeti nedir? İlerde ciddi sorunlara yol açar mı? Garantisi duruyor.
İleri de büyük sıkıntılar çıkartabilir. Durumunuz varsa güzel bi M2 veya SSD alıp güncelleyebilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
298
İsim
Steve Smith
Siyah ekran yediğinizde anakartınızın Debug ışıklarına bakın ve herhangi birinin yanıp yanmadığını kontrol edin.

DRAM, CPU, VGA ve BOOT ışığı bulunuyor. Eğer herhangi biri yanarsa SSD'de sorun yok demektir.

Zira mavi ekran değil de siyah ekran olunca bu durum, çoğunlukla önemli bir parçanın yanıt vermesini kesmesinden kaynaklanıyor. Son hız fan dönmesi ile SSD'yi de bağdaştıramadım ben. Geçenlerde işlemcime overclock yaptığımda yine siyah ekran yemiştim ve anakartım CPU ışığını yakıyordu.

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Arkadaşlar güncel olarak kullandığım sistem imzamda bulunuyor. Donanımı hayli zorlayacak oyunlarda hiç fps ısınma vb. problemler yaşamıyorum işlemcim ve ekran kartım sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Fakat bazen özellikle bilgisayarı ilk açtığımda hızlıca discord steam tarayıcı ve spotify gibi uygulamaları birden açınca ekranım direk gidiyor -mavi ekran değil- siyah ekran alıyorum. Ekran siyaha dönünce fanlar ciddi bir şekilde hızlanmaya başlıyor restart tuşuna basıp yeniden başlatınca sorun çözülmüş oluyor. Bu anlattığım durum sürekli yaşanmıyor yani PC deneyimimi ciddi derecede etkilemiyor fakat sebebini merak ediyorum. ADATA SU630 SSD'lerde kronik sorunlar olduğunu okumuştum forumda. Sizce sorunun kaynağı nedir ya da nasıl çözebilirim?
Ssd den kaynaklıdır garantisi varsa yollayın

ResaTabag

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Reşat tabag
Merhabalar hocam öncelikle iyi günler dilerim aynı sorun bend de var ve sorunun kaynagını araştırıyordum ama tam anlamıyla aynı sorunun yaşayan bulamadım.Sizin sorununuzu okuyana kadar :) Sistemde ortak olan aymı anakartı kullanıyoruz peki siz sorununuzun ne oldugunu anlıyabildiniz mi ?

ResaTabag

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Reşat tabag
Başka bir forum da böyle bir konu görmüştüm. Adam SSD değiştirince sorun düzelmişti.
Merhabalar hocam soruna ssd demişsiniz ama ssd de problem ne olabilir birde nasıl anlıyabiliriz keisn olarak bir fikriniz varmı acaba

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,839
Üyeler
141,637
Son üye
Nurr34
Top Bottom