Neler Yeni

Bios Update İçin Yardım

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Uğurcan Çetin
Öncelikle Resimler Ardından Sorular
Resimler:
Resimler
Sorular:
1- Rev Değerini Nasıl Öğrenirim?
2- Chipset Nasıl Öğrenirim?
3- Nasıl Güncellerim?/Neler Yapmalıyım?
Ayrıca:
Bilgisayarım 9500GT Ekran Kartı İle Q9500 İşlemciyi Kaldırırmı?

Ben Uğurcan
Yardımlarınızı Bekliyorum
Teşekkür Ediyorum ve İyi Akşamlar Diliyorum ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Serhat Bulut
Anakartın üstünde chipset yazacaktır oradan öğrenebilirsin köşelerde de rev versiyon yazar güncelleme de markadan markaya değişiyor biraz araştırma yapabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Uğurcan Çetin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakartın üstünde chipset yazacaktır oradan öğrenebilirsin köşelerde de rev versiyon yazar güncelleme de markadan markaya değişiyor biraz araştırma yapabilirsin.

Daha detaylı anlatırmısınız?
Ana kart lga 775 onu biliyorum sadece

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Uğurcan Çetin
Ayırca Intel in stok soğutucusu o yazı kısımlarını kapamış göremiyorum?

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Uğurcan Çetin
Anakartın orta isminde büyük yazılar ile chipseti, köşe kısımlarında uçlarda da rev. versiyonu yazması gerekli. Anakarttan anakarta değişir görmeden bilemem ama genellikle böyle.

Anlamadın
Fakat Resimlere Bakarsanız Bilginiz Büyük İhtimal İle Artacaktır Lütfen Resimlere Göz Atın

KUZGUN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kuzgun Yıldız
Anakart quad işlemcileri destekliyor lakin ankart max 2+2 ddr2 ram destekliyor işlemci ve ekran karti almak o sistem için boşa yatırım olacaktır lakin düşük oyunlar oynuyorsan işlemci ekran kartina göre yüksek q8200 q8300 alip ekran kartini yukseltebilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Uğurcan Çetin
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Uğurcan Çetin
Anakart quad işlemcileri destekliyor lakin ankart max 2+2 ddr2 ram destekliyor işlemci ve ekran karti almak o sistem için boşa yatırım olacaktır lakin düşük oyunlar oynuyorsan işlemci ekran kartina göre yüksek q8200 q8300 alip ekran kartini yukseltebilirsin
CS:GO Oynuyorum ve cidden kasıyor e6300 den e6600 yerine q9500 upgrade si mantıklı olur diye düşündüm
ama yapacak bir şeyim yok o sebepten boşuna yatırım şart şu an bana

KUZGUN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kuzgun Yıldız
Kasmasinin sebebi işlemci cift cekirdek minimum q8200 almani tavsiye ederim 3ghz o.c yaparsin daha performansli kullanırsın

ozen.hmyf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Halil İbrahim Özen
Selamlar öncelikle anakartin g31 chipset ve lga775 soket o anakarta eğer daha almadiysan Core 2 quad ya da Duo bir işlemci almak yerine aynı fiyata hatta daha ucuza Xeon E5450 almanı öneririm anakartin g31 chipset olduğu için çok aşırı bir overclock yapamazsın ama şöyle güzel bir 3.6GHz yaparsan 9500GT'ide rahatlıkla kullanabilirsin ram konusunu başka bir arkadaş yazmış 4GB ram her ne kadar günümüz şartlarında yetmeyecek olsa da elinde bulunan anakartı çöpe atıp dolar bu seviyedeyken yeni bir sistem kurmak yerine Xeon alıp değerlendirebilirsin istersen quad işlemcilerle kiyaslanmis testleri de var fiyatının ucuz olmasına rağmen onlardan ne kadar üstün performanslar sergilediğini gorebilirsin

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
970,437
Üyeler
153,389
Son üye
emayti
Top Bottom