Neler Yeni

Bios Update İçin Yardım

ozen.hmyf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Halil İbrahim Özen
Selamlar öncelikle anakartin g31 chipset ve lga775 soket o anakarta eğer daha almadiysan Core 2 quad ya da Duo bir işlemci almak yerine aynı fiyata hatta daha ucuza Xeon E5450 almanı öneririm anakartin g31 chipset olduğu için çok aşırı bir overclock yapamazsın ama şöyle güzel bir 3.6GHz yaparsan 9500GT'ide rahatlıkla kullanabilirsin ram konusunu başka bir arkadaş yazmış 4GB ram her ne kadar günümüz şartlarında yetmeyecek olsa da elinde bulunan anakartı çöpe atıp dolar bu seviyedeyken yeni bir sistem kurmak yerine Xeon alıp değerlendirebilirsin istersen quad işlemcilerle kiyaslanmis testleri de var fiyatının ucuz olmasına rağmen onlardan ne kadar üstün performanslar sergilediğini gorebilirsin
Q8400 falan diyorlar ama q9650 ile bile aralarında bariz fark var Xeon daha iyi bence sistemi heba etmeyip Xeon almalısın

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Uğurcan Çetin
Selamlar öncelikle anakartin g31 chipset ve lga775 soket o anakarta eğer daha almadiysan Core 2 quad ya da Duo bir işlemci almak yerine aynı fiyata hatta daha ucuza Xeon E5450 almanı öneririm anakartin g31 chipset olduğu için çok aşırı bir overclock yapamazsın ama şöyle güzel bir 3.6GHz yaparsan 9500GT'ide rahatlıkla kullanabilirsin ram konusunu başka bir arkadaş yazmış 4GB ram her ne kadar günümüz şartlarında yetmeyecek olsa da elinde bulunan anakartı çöpe atıp dolar bu seviyedeyken yeni bir sistem kurmak yerine Xeon alıp değerlendirebilirsin istersen quad işlemcilerle kiyaslanmis testleri de var fiyatının ucuz olmasına rağmen onlardan ne kadar üstün performanslar sergilediğini gorebilirsin
o 771 soket?
Burada da belirtiyor hatta

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Uğurcan Çetin
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Uğurcan Çetin
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
İsmail
Öncelikle Resimler Ardından Sorular
Resimler:
Resimler
Sorular:
1- Rev Değerini Nasıl Öğrenirim?
2- Chipset Nasıl Öğrenirim?
3- Nasıl Güncellerim?/Neler Yapmalıyım?
Ayrıca:
Bilgisayarım 9500GT Ekran Kartı İle Q9500 İşlemciyi Kaldırırmı?

Ben Uğurcan
Yardımlarınızı Bekliyorum
Teşekkür Ediyorum ve İyi Akşamlar Diliyorum ?
Eğer bilgisayarın çok eskiyse desteklemeyebilir güncellemeyi özellikleri belirtmişsinde senin pcyi bilmiyom valla benimki updateyi sadece windows 7için veriyor ama windows 7 kalmadı önceden yapmadığım içiin aşırı pişmanım

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Uğurcan Çetin
Kasmasinin sebebi işlemci cift cekirdek minimum q8200 almani tavsiye ederim 3ghz o.c yaparsin daha performansli kullanırsın
q9500 alsam ve bana nasıl overclock yapmam gerektiğini anlatsan? çünkü hiç overclock denemedim ayrıca neden q9500 varken q8200 alayım?

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Uğurcan Çetin
Eğer bilgisayarın çok eskiyse desteklemeyebilir güncellemeyi özellikleri belirtmişsinde senin pcyi bilmiyom valla benimki updateyi sadece windows 7için veriyor ama windows 7 kalmadı önceden yapmadığım içiin aşırı pişmanım
Ben Windows 10 Pro Kullanıyorum :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Uğurcan Çetin
Rev değeri kaç? chipset olarak ne seçilmeli? 775 soket evet ama chipset ne? Hatta resimlerde de chipset kısmında apayrı şeyler yazıyor?

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Uğurcan Çetin
Hala sorularımın cevaplarını alamadım ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Uğurcan Çetin
Rev değeri kaç? chipset nedir?/nasıl öğrenilir? nasıl bios updatelenir?/nelere dikkat etmem lazım?/sorun olursa ne olur?

Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Serhat Bulut
Top Bottom