Neler Yeni

Bir monitöre 2 tane cihaz bağlanır mı?

Ahmet Birkan Elmas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
Ahmet Birkan Elmas
Arkadaşlar elimde bir PC ve bir PS4 Pro var ve monitörümde 2 HDMI ve 1 DisplayPort var. Monitör modeli Samsung U28E590D. Ben şimdi DisplayPort ile PC'yi, HDMI ile PS4 Pro'yu bağlamayı düşünüyorum sorularım aşağıda, bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

1-bu şekilde çalışır mı?

2-bu şekilde kullanmak monitöre bir zarar verir mi?

3-bu şekilde kullanmak görüntüde problem yaratır mı?

Monitörün arka bağlantıları aşağıdaki resimde.

Ekler

• IMG_20240318_235334_727@-341463471.jpg
    [email protected]
    3.5 MB · Hit: 10

hopecrash

80+ Bronze
evet çalışır. monitör ayarlarında "input select" olarak neyi seçersen ondan görüntü alırsın.
HDMI seçersen ps4, DP seçersen pc'yi kullanırsın.
aynı şekilde bir süre güvenlik kamerasını ve pc'yi kullanmıştım. bu şekilde kullanımın monitöre bir zararının olacağını düşünmüyorum.

dreamuiz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
266
İsim
Anıl Aykın
1-bu şekilde çalışır mı?
Hangisini açarsan onun görüntüsünü verir ya da seçebilmen için bir tuş vesaire varsa oradan ayarlanır.
2-bu şekilde kullanmak monitöre bir zarar verir mi?
Hayır vermez.
3-bu şekilde kullanmak görüntüde problem yaratır mı?
Hayır, monitörün normal çalışma prensibi ve özelliği neyse ona göre aynı şekilde çalışır.

Ahmet Birkan Elmas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
Ahmet Birkan Elmas
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
evet çalışır. monitör ayarlarında "input select" olarak neyi seçersen ondan görüntü alırsın.
HDMI seçersen ps4, DP seçersen pc'yi kullanırsın.
aynı şekilde bir süre güvenlik kamerasını ve pc'yi kullanmıştım. bu şekilde kullanımın monitöre bir zararının olacağını düşünmüyorum.
teşkker ederim.
Hangisini açarsan onun görüntüsünü verir ya da seçebilmen için bir tuş vesaire varsa oradan ayarlanır.

Hayır vermez.

Hayır, monitörün normal çalışma prensibi ve özelliği neyse ona göre aynı şekilde çalışır.
sağ olun , şimdi baktım destekleniyor galiba 2 farklı cihazı bağlayıp ekranı 2'ye bölerek bile kullanabiliyor muşum ve bölünen parçaların boyutlarını bile ayarlayabiliyormuşum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,308
Üyeler
140,805
Son üye
aras114
Top Bottom