Neler Yeni

Bisiklete ışık takımı yapabilir miyim?

erigena.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
Taha Kerim
Yok heer gün kullandığım bisiklet bu. Yolda giderken döneceğim zaman elimle gösteriyorum embesil sürücüler gene de anlamıyor döneceğimi kaç kere çarpıştık yetti ama ondan sinyal yapıyorum. Dinamo da çok zor çalışıyor ondan onu da pilli yapmak istiyorum.
Anladım doğrudur 😂 Bisiklete ayıracağın parayı desene

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,823
İsim
Akın Taşkan
Ben iç, dış kablo değişimine 30Tl vermiştim. Bir kampananın 170Tl olacağını sanmıyorum, bence başka bir bisikletçiye de sormalısınız. Volt ile Amperi çarptığınızda pilin kaç watt olduğunu öğrenirsiniz. Maalesef şarj edilebilir 9V piller en fazla 4.5Watt'a kadar verebiliyor. Şarj edilemeyen 12Watt civarı bir Lityum 9V pil ise 80Tl civarı fiyatı bulunuyor.
Bimde falan kafam kadar 9w piller var onu düşünüyorum. 6W lâmba yeter mi?
başka bir bisikletçiye de sormalısınız.
Bisikletçi beni takmıyor. Ne zaman gitsem "at bunu çöpe gulanılır mı ... al bak bende 600 TL bianchi var cillop gibi bunu al" deyip duruyor boğmamak için zor tutuyorum kendimi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bisiklete ayıracağın parayı desene
çok olmamak şartıyla bir limitim yok 200 TL'm var hâli hazırda ama çok da para vermek istemem :)

erigena.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
Taha Kerim

Bisikletçi beni takmıyor. Ne zaman gitsem "at bunu çöpe gulanılır mı ... al bak bende 600 TL bianchi var cillop gibi bunu al" deyip duruyor boğmamak için zor tutuyorum kendimi.

çok olmamak şartıyla bir limitim yok 200 TL'm var hâli hazırda ama çok da para vermek istemem :)
😂

Anladım bana kalırsa kablolara gidilmeden Bi siyah spreyle bisikleti boya paslı felan duruyor

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,823
İsim
Akın Taşkan
Anladım bana kalırsa kablolara gidilmeden Bi siyah spreyle bisikleti boya paslı felan duruyor
Onu ben de istiyorum ama nasıl yapacağımı da bilmiyorum korkuyorum biraz da. Tüm parçaları ayıracağım. İlk önce stickerlerini çıkarıcam, sonra limonla geçdirip tuz serptikten sonra bezle iyice ovalayarak pasları çıkaracağım. ardından sprey boya ile bir poşetin üstüne boyayacağım? Böyle yaparsam bir şey olur mu?

Onu ben de istiyorum ama nasıl yapacağımı da bilmiyorum korkuyorum biraz da. Tüm parçaları ayıracağım. İlk önce stickerlerini çıkarıcam, sonra limonla geçdirip tuz serptikten sonra bezle iyice ovalayarak pasları çıkaracağım. ardından sprey boya ile bir poşetin üstüne boyayacağım? Böyle yaparsam bir şey olur mu?
Böyle deyince gene korktum neyse sadece zincir korumasının paslarını silip boyarım sadece.

erigena.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
Taha Kerim
Kanki ben okadar derin düşünmemiştim aslında fakat alüminyum folyo ve bant ile hepsini çıkarman gerekmez

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
541
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
Sağdaki yeşil pil şarj edilebilir 1.8Watt bir pil, soldaki Duracell ise tek kullanımlık 4,95Watt bir pil. Kafam kadardan kastınız bu boyuttaki piller mi?

Ekler

• IMG_20211010_140301.jpg
    IMG_20211010_140301.jpg
    3.6 MB · Hit: 14

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,823
İsim
Akın Taşkan

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
541
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
Bende pek pas yoktu; fakat yalnızca üzerini biraz zımparalayarak astarını çıkartıp, üzerine sprey boya ile boyadıktan sonra astarlayıp kullanmaya devam ettim. Kabloları ve vites çarklarını vs. çıkartma işini abime bırakmıştım ve bundan ötürü kabloların yediğini ve 30Tl'ye iç, dış kablonun değişmesi gerektiğini söylemişti bisikletçi, tek masrafı bu olmuştu.

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,823
İsim
Akın Taşkan
Bana bunun 9w olduğu söylenmişti ama değil galiba

Bende pek pas yoktu; fakat yalnızca üzerini biraz zımparalayarak astarını çıkartıp, üzerine sprey boya ile boyadıktan sonra astarlayıp kullanmaya devam ettim. Kabloları ve vites çarklarını vs. çıkartma işini abime bırakmıştım ve bundan ötürü kabloların yediğini ve 30Tl'ye iç, dış kablonun değişmesi gerektiğini söylemişti bisikletçi, tek masrafı bu olmuştu.
astar ne

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
541
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596

astar ne
Pek emin olmamakla birlikte cila gibi bir şey diyebilirim. Boyanın üzerine atarak alttaki demir veya metal kısmın paslanmasını ve boyanın çizilmeye karşı dayanıklı olmasını sağlıyor. Boyadan önce atılıyormuş*

erigena.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
Taha Kerim

astar ne
Boyadan önce atılan koruma

Arkadaşım bisikletini spreyle siyaha boyamıştı hiç bişey yapmadan dümdüz sıktı boyadı bir sorun olmadı fakat ufak biyere değince alltan eski boyası çıkıyordu astar atsa çıkmazdı

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
541
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
Pardon, aklıma D boy piller gelmemişti. Attığınız fotoğraftaki Panasonic ürün 1.5V ve 8Amper yani 12Watt güç sağlıyor. İşinizi rahatlıkla görecektir.

Sorunuza geri dönersek, D boy pil bu sistemi rahatlıkla besleyecektir. Teknik olarak yapmanız mümkün. Umarım sürücüler sinyalinize dikkat ederler, bazı davarlar telefona bakmaktan oraya güneşi de koysan görmüyorlar.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,949
Üyeler
138,449
Son üye
MaDLoCK
Top Bottom