Neler Yeni

Bisiklete ışık takımı yapabilir miyim?

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,824
İsim
Akın Taşkan
9w pil kullanacağım. Önce 6w bir küçük ampul, arkada 2 tane sarı led sinyal olacak nasıl olur.

erigena.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
Taha Kerim
Çok kablo karışıklığı olmazmı

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,824
İsim
Akın Taşkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok kablo karışıklığı olmazmı
böyle düşündüm. Daha iyi bir fikrin
IMG_20210717_200940.jpg
var mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Jaess hocam konuya bir bakar mısın nasıl?

erigena.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
Taha Kerim
Şimdi şöyle fren kabloların olduğu delikler varya gövdede kabloları ordan sıkarsan karışıklık olmaz

Bisiklet bu dimi

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,824
İsim
Akın Taşkan

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
542
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
9w pil kullanacağım. Önce 6w bir küçük ampul, arkada 2 tane sarı led sinyal olacak nasıl olur.
Teknik olarak mümkün; fakat @Antibiyotik!? arkadaşında dediği gibi kablo karmaşası olacaktır ve bu tarz işlerde, tıpkı bilgisayar toplamada da olduğu gibi asıl yetenek ışık sistemini yapabilmekten çok, kabloları saklayıp temiz bir görüntü çıkartmaya dayanır. Bildiğim kadarıyla 9V piller 9W'dan daha yüksek oluyor, amperine de dikkat edin.

Arka fren çalışmıyor zaten onu çıkarıp oraya koyayım mı?
Şahsi görüşüm arka freni de tamir etmeniz yönünde. Yokuştan inerken ön fren pek güvenli değil.

erigena.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
Taha Kerim
Arka fren çalışmıyor zaten onu çıkarıp oraya koyayım mı?

Evet
Olur iyi olur cırt kelepçe yardımıyla yapabilirsin bu bisiklete proje yapmayı felan ı düşünüyorsun?

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,824
İsim
Akın Taşkan
Teknik olarak mümkün; fakat @Antibiyotik!? arkadaşında dediği gibi kablo karmaşası olacaktır ve bu tarz işlerde, tıpkı bilgisayar toplamada da olduğu gibi asıl yetenek ışık sistemini yapabilmekten çok, kabloları saklayıp temiz bir görüntü çıkartmaya dayanır. Bildiğim kadarıyla 9V piller 9W'dan daha yüksek oluyor, amperine de dikkat edin.

Şahsi görüşüm arka freni de tamir etmeniz yönünde. Yokuştan inerken ön fren pek güvenli değil.
Amper olayını anlatır mısınız çok bilmiyorum. Ve fren için komple söküp yenisi takmak lâzım 200 TL dedi biiskletçi. Frenlere abansam da durmuyor zaten bisiklet çok da problem değil.

erigena.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
Taha Kerim
Sinyal tuşları vs nereye konumlandıracamsın

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,824
İsim
Akın Taşkan
Olur iyi olur cırt kelepçe yardımıyla yapabilirsin bu bisiklete proje yapmayı felan ı düşünüyorsun?
Yok kullandığım bisiklet ***** adamlar elimle dönecem diyorum anlamıyor gâvur tohumları.

Sinyal tuşları vs nereye konumlandıracamsın
Gidondaki kırmızı tuşlar anahtar. Sağ led sağ tarafta, sol led sol tarafta. Ön ışık ortada.

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,824
İsim
Akın Taşkan
Anlamadım kanka 😂
Yok heer gün kullandığım bisiklet bu. Yolda giderken döneceğim zaman elimle gösteriyorum embesil sürücüler gene de anlamıyor döneceğimi kaç kere çarpıştık yetti ama ondan sinyal yapıyorum. Dinamo da çok zor çalışıyor ondan onu da pilli yapmak istiyorum.

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
542
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
Amper olayını anlatır mısınız çok bilmiyorum. Ve fren için komple söküp yenisi takmak lâzım 200 TL dedi biiskletçi. Frenlere abansam da durmuyor zaten bisiklet çok da problem değil.
Ben iç, dış kablo değişimine 30Tl vermiştim. Bir kampananın 170Tl olacağını sanmıyorum, bence başka bir bisikletçiye daha sormalısınız. Volt ile Amperi çarptığınızda pilin kaç watt olduğunu öğrenirsiniz. Maalesef şarj edilebilir 9V piller en fazla 4.5Watt'a kadar verebiliyor. Şarj edilemeyen 12Watt civarı bir Lityum 9V pil ise 80Tl civarı fiyatı bulunuyor.

Top Bottom