Neler Yeni

[Bitti] Steam'de Bedavaya 66 Oyun Almak İster misiniz?

kadiks

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,222
İsim
Kadir Bey

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
Abi yanlış anlaşılmasın ama bu hesap olayı şüphelerimi iki kat artırdı Mert12345 ne :D? Yada Discord'da arkadaşın attığı mesajdan mı gelmiş? Fake hesap açtıklarına inanmak istemiyorum
ne kendi bilgisayarımda, ne kendi ağımda, ne de kendi hesabımda güvenip böyle bir şey yapmam. neden güvenmemiz gerektiğini bile söylemiyor adamlar. iki lafından biri gizli sözleşme, diğeri dava ederiz.

Rufus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
912
İsim
Rufus
ne kendi bilgisayarımda, ne kendi ağımda, ne de kendi hesabımda güvenip böyle bir şey yapmam. neden güvenmemiz gerektiğini bile söylemiyor adamlar. iki lafından biri gizli sözleşme, diğeri dava ederiz.
Ben dün denedim ''hani ne olabilir'' falan diye,pc building simulator'u indirdim oyun açıldı sorun falan da yaşamadım. Ama çok mantıksız geliyor,''babanın hayrına'' böyle bir şey yapmak. Abonelerine özel olsa anlaşılır ama böyle yapıp sonra ''dna,genetik,testestoron sözleşmemiz gereği söyleyemeyiz.'' demek garip geliyor.

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
Ben dün denedim ''hani ne olabilir'' falan diye,pc building simulator'u indirdim oyun açıldı sorun falan da yaşamadım. Ama çok mantıksız geliyor,''babanın hayrına'' böyle bir şey yapmak. Abonelerine özel olsa anlaşılır ama böyle yapıp sonra ''dna,genetik,testestoron sözleşmemiz gereği söyleyemeyiz.'' demek garip geliyor.
bir açıklama yapsalar anlayacağım da, benim aklıma şu geliyor; "biz internet sağlayıcı olarak beceremedik, bari bilgi çalıp satalım."

kadiks

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,222
İsim
Kadir Bey
bir açıklama yapsalar anlayacağım da, benim aklıma şu geliyor; "biz internet sağlayıcı olarak beceremedik, bari bilgi çalıp satalım."
O kadar yazdım ben. Burası resmi yerimiz değil deyip saldılar.

Ben tek bir hakarette dahi bulunmadım, buna rağmen tehditler yağdı üzerime. Siz alenen "bilgi çaldıklarını" iddia ettiniz şu an. :LOL: TCK 267'den dava edilirsiniz, bir yıldan dört yıla kadar hapis cezasına çarptırılırsınız, içeriden bir adamları da hapishanede şişler sizi... Demedi demeyin.

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
O kadar yazdım ben. Burası resmi yerimiz değil deyip saldılar.
yapabilecek bir açıklaması olsa resmi olmayan yerde de yapar o açıklamayı. kullanıcıya hakaret konusunu donanımhaberde görmüştüm, yazışmaları kaldırmazsanız dava ederiz diye bir giriş yapmışlardı oraya da. konuyu açan arkadaş kaldırmadı ama dh yönetimi kaldırmış sanırım. ben de teknopatta link bulup attım.

KeReM 1963

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,730
İsim
Kerem ORUÇ
İlgilendiği Kategoriler
Yurtdışı Alışverişi
Instagram
oruckereem
Steam
Kerem1963
Discord
Kerem1963 #8121
Bende Port Error Hatası Veriyor Çözümü Nedir ?

crazyboy40

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,555
İsim
Samet Kaya
Programı dün kurdum ve ağa bağlandım lakin biraz şüphelenmedim değil. Sadece bir ağa bağlandığım anda Steam hesabıma klasörlü bir şekilde 66 oyunun ben onay dahi vermeden birkaç dakika içerisinde kendiliğinden gelmesi teknik olarak imkansız. Ben ağa bağlanınca aynı ağda gözüktüğümüz için bana aile paylaşımı açtıracak, ben de istediğim oyunları "Ödünç alma" seçeneği ile alıp oynayacağım sanıyordum ama öyle olmadı ve aile paylaşımı menümde de kimse gözükmüyor. Steam sözleşmesinde "Family sharing" geçiyor lakin bu "Family sharing" durumu aynı bilgisayarda iki farklı hesabın şifresini tek bir bilgisayarın Steam launcherında girip açarsanız ve daha sonrasında hesapların birnin ayarlar sekmesinden bu seçeneği "Guardınızı" girerek onaylarsanız açılıyor, sizden onay isteyen ve yasal bir yöntem kısacası. Öte yandan "Gıbır.net" sistemine dönersek, ben yıllardır Steam kullanıyorum, her özelliğini ve kuralını üç aşağı beş yukarı biliyorum ama hayatımda bir kere bile bir ağa bağlanarak oyunlarını Steam üzerinden ücretsiz oynayabildiğin üstelik dakikalar içerisinde sen Steam üzerinden bir onay dahi vermeden oyunlara kolayca erişebildiğin bir sistemi görmedim, duymadım, Steam sözleşmesinde böyle bir şeyin mümkün olabileceği, böyle bir yöntemin Steam tarafından bilindiği veyahut yasal olduğu geçmiyor ki sözleşmede bu tarz uygulamaların veya bilinen yöntemlerin hepsini yazarlar normalde. Steam de bu sözleşmeyi istediği zaman tek taraflı olarak değiştirebiliyor. Kısacası bu sistem asla güvenilir olmamakla birlikte Steam de böyle bir sistemin varlığını kabul etmiyor yani yaptığınız şey tamamen bir açıktan yararlanmak ve daha öncesinde Steam'de bir açık bulup bunu rapor etmek yerine kullanan ve tespit edilen herkes hesabına " Sınırsız topluluk banı" yemiştir. Daha önce bizzat deneyim ettim, bu banı yerseniz yorum yapamaz, yeni oyun satın alamaz, Steam'e para yatıramaz ve profilinizi asla düzenleyemezsiniz yani hesabınız tam anlamıyla hesabınız çöp olur.

Steam buna şu anlık izin vermediği ve bilmediği için görmezden de gelebilir, bu uygulamayı keşfedip toplu bir biçimde bir kereliğine mahsus uyarıda bulunup uygulamayı da engelleyebilir, Steam kullanıcılarının sözleşmeyi dahi okumadan "nerede beleş oraya yerleş" mantığıyla hareket edip açıkça Steam'i suistimal ettiğini görüp, sözleşmeye tek taraflı düzenleyip tespit edilen herkesin hesabına "Sınırsız topluluk banı" da atabilir.

Son olarak şuna da değinmek istiyorum, Gıbır.net "biri ağdaki oyunlarda hile açarsa hepimiz ban mı yeriz" sorusuna "Sadece kullanan kişi yer" diye cevap vermiş ama bu kütüphaneye Steam tarafından bilinen bir yöntem ile değil de tuhaf tuhaf ağ zırvalarıyla bağlandığımız için ve sistem "Family sharing" yapmaktansa tek bir kütüphaneyi herkese sunup tek kişi kullanıyormuş gibi gösterdiği için biri hile açarsa ağa bağlı olan herkesin ban yemesi gibi bir ihtimal de vardır. Gıbır.net gibi ismi cismi bilinmeyen bir şirketin sistemine yukarıda saydığım sebeplere rağmen güvenmek saçmalıktan başka bir şey değildir bence. Steam hesabınızda hiç oyun yoksa vs. elbette bu sisteme girin lakin şurada birkaç oyun için hesabınızı riske atmaya değmez. Açıkçası ben değeri ₺348 — ₺2186 olan hesabımı birkaç tane para biriktirsem alabileceğim oyun için riske atmak istemiyorum, sizin de aynı şekilde düşüneceğinizi umuyorum. Gıbır.net de S.S.S bölümünde asla bu sistemin legal olduğuyla vs. ilgili zerre bilgi parçası vermiyor, ancak siz arkalarından koşup defalarca sorarsanız yalan yanlış bir bilgi kırıntısını zor elde ediyorsunuz.

Sözleşmede geçmediğini bilmeme rağmen Steam'e ticket atıp bir kere daha araştıracağım bu konuyu, kendileri de bu duruma izin vermediklerini söylerlerse Gıbır.net kütüphane sistemini rapor edeceğim. Steam 2021 itibariyle aşırı katı kurallara sahip. Eğer kullanıyorsanız ağdan ayrılıp, Steam'e gir çık yaparak kütüphaneyi sıfırlamanızı öneriyorum. Ücretsiz birkaç oyun uğruna hesaplarımızın başına bir şey gelmez umarım...

hocam uygulamayı sildim ve steamden gir çık yaptım ama oyunlar hala gözüküyor ağlarından nasıl ayrılıcam @TECHNO
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar beni discord sunucularından banladılar yardım istediğim için şaka gibi :d

Son düzenleme:

Rufus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
912
İsim
Rufus
@GIBIRNET buyurun, sizi bekliyoruz.
Ban ne yahu?
''Konu hortlatmak'' gibi olmasın lakin discordlarında açıkçası yetkililer çok aktif bizzat seslide ilgileniyorlar çoğu zaman. Ben dün silmiştim güvenemediğim için ama şu an baya servis patlamış durumda. Çok fazla kişi kullanıyor. Ben dahil kimsenin bir sorun yaşadığını görmedim. Müşterileri ile iyi iletişim kuramadıkları kesin ama bu oyun mevzusunun bir güvenlik ihlali oluşturduğunu düşünmüyorum.

Top Bottom