Neler Yeni

Blender Da Animasyonda Kasıyor

Krylo_27

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
AbdulBaki
Blender da animasyon yaptıktan sonra hem render da hem de stüdyo da kasıyor.

Sistem;
İşlemci: i5 8500
Ekran kartı: GTX 1060 6GB
Ram: 16GB 2666MHz

Düşünüyorum eskiden adamlar bu tarz sistemin olduğu veya öncesinde çok fena aniamsyonlar yapıyorlar. Ne yapmam gerek. Uygulama ayarlarıyla alakalï mı? Bilgisayarda vb bı ayar mı yapmam gerek?

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Blender da animasyon yaptıktan sonra hem render da hem de stüdyo da kasıyor.

Sistem;
İşlemci: i5 8500
Ekran kartı: GTX 1060 6GB
Ram: 16GB 2666MHz

Düşünüyorum eskiden adamlar bu tarz sistemin olduğu veya öncesinde çok fena aniamsyonlar yapıyorlar. Ne yapmam gerek. Uygulama ayarlarıyla alakalï mı? Bilgisayarda vb bı ayar mı yapmam gerek?
Sistem yetmiyor. O zaman ki blender ile şimdi ki blender bir değil ki, teknoloji gelişiyor hocam.

okankygsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Okan kaygısız
animasyon yapmak için blender da cache ayarını yapman lazım.16 gb ram yeterli mi tartışılır ama ramden programa belli bi miktar vermen lazım ayarlada vardı hatırlamıyorum.Daha fazla ram daha fazla alan demek.Renderi işlemci ile mi alıyorsun ekran kartınla mı?Ben ilk 8 gb ddr3 ram 2.nesil i7 bir kasa ile başladım.Animasyon da kasa patlıcak gibi oluyordu.18 saat sürdüğünü hatırlıyorum.Sonra 5600xt geçtim r5 3600x onda da yaptığım animasyon renderları 10 saat sürüyordu.Şimdi blenderi bıraktım ama animasyon genelde hep uzun süren bir işlem

Krylo_27

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
AbdulBaki
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cache ayarı nedir -Video vb varsa atabilir misin- ve de nasıl ram vericem. Ekran kartı veya işlemciyi de nasıl ayarlayabilirim.
animasyon yapmak için blender da cache ayarını yapman lazım.16 gb ram yeterli mi tartışılır ama ramden programa belli bi miktar vermen lazım ayarlada vardı hatırlamıyorum.Daha fazla ram daha fazla alan demek.Renderi işlemci ile mi alıyorsun ekran kartınla mı?Ben ilk 8 gb ddr3 ram 2.nesil i7 bir kasa ile başladım.Animasyon da kasa patlıcak gibi oluyordu.18 saat sürdüğünü hatırlıyorum.Sonra 5600xt geçtim r5 3600x onda da yaptığım animasyon renderları 10 saat sürüyordu.Şimdi blenderi bıraktım ama animasyon genelde hep uzun süren bir işlem

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,042
Üyeler
141,079
Son üye
mustafa özsüt
Top Bottom