Neler Yeni

Bu laptopda ki WUXGA DOS nedir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Reşit Akalın
Bu laptopda işletim sistemi olarak freedos olduğunu söylüyor ama ürünün fotoğrafında olduğu gibi 16 WUXGA DOS yazıyor. Google'dan biraz araştırdığımda 16:10 ekran olduğu söylüyor ama yine de anlamadım anlatırsanız sevinirim.

lgnck

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Olgun Çiçek
İnternetten baktığımda şu sonuç çıkıyor.

"WUXGA" terimi bir ekran çözünürlüğü standardını ifade eder. "WUXGA" terimi "Wide Ultra Extended Graphics Array" kelimelerinin baş harflerinden oluşur. "Wide" geniş anlamına gelir, "Ultra" ise yüksek çözünürlüğü ifade eder ve "Extended Graphics Array" (XGA) standartının daha geniş bir sürümüdür.

WUXGA çözünürlüğü, genellikle 1920x1200 piksel veya 1920x1080 piksel çözünürlüğünü ifade eder. Bu çözünürlük, yüksek çözünürlüklü içeriklerin (yüksek tanımlı video, fotoğraf düzenleme vb.) daha detaylı ve net görüntülenmesini sağlar.

Yani işte geniş ekranlı yüksek çözünürlüklü tarzında bir kısaltma sanırsam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Reşit Akalın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eyvallah kral yerim seni 🥰

Bu modeli şiddetle tavsiye ederim. O kadar güzel parlak canlı bir ekranı varki sadece ekrana bakıp durabilirsin. 400 nit %100 SRGB ekranı anlatılmaz yaşanır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Reşit Akalın
Bu modeli şiddetle tavsiye ederim. O kadar güzel parlak canlı bir ekranı varki sadece ekrana bakıp durabilirsin. 400 nit %100 SRGB ekranı anlatılmaz yaşanır.
Harbi mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

İyi o zaman tercihim belli oldu

Harbi mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

İyi o zaman tercihim belli oldu
Diğer modellerin hepsini denedim. Ama bu laptop onların yanında Mercedes kalır. Her anlamda çok iyi. Fabrika çıkışli sıvı metal macun ile geliyor ve laptop ısınmıyor abi ne yaparsan 80 dereceleri asla göremezsin. Ondan sonra pil süresi böyle güçlü bir laptop pil süresi muzaaam ben 6 saat gördüm ve hala 30 karda idi pili. Ondan sonra 2 adet type c çıkış. RGB Klavye hissiyati. Ve en önemlisi ekranı . Ekran son parlaklık aç renkli bir duvar kağıdı koy otur bak sadece. 400 nit ama sanki biraz yüksek gibi parlaklığı müthiş renkleri var. Bu fiyat bandında diğer laptoplar bunun yanında üvey evlat gibi kalır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Reşit Akalın
Diğer modellerin hepsini denedim. Ama bu laptop onların yanında Mercedes kalır. Her anlamda çok iyi. Fabrika çıkışli sıvı metal macun ile geliyor ve laptop ısınmıyor abi ne yaparsan 80 dereceleri asla göremezsin. Ondan sonra pil süresi böyle güçlü bir laptop pil süresi muzaaam ben 6 saat gördüm ve hala 30 karda idi pili. Ondan sonra 2 adet type c çıkış. RGB Klavye hissiyati. Ve en önemlisi ekranı . Ekran son parlaklık aç renkli bir duvar kağıdı koy otur bak sadece. 400 nit ama sanki biraz yüksek gibi parlaklığı müthiş renkleri var. Bu fiyat bandında diğer laptoplar bunun yanında üvey evlat gibi kalır.
Hocam ekran kartı kaç watt peki bunun. Trendyol da satıcıya yazdım ama cevap vermedi. Dediğine göre çok iyi bir laptopmuş. Uzunca bir süredir araştırıyorum ve anladım ki bu fiyat bandında en iyi marka kesinlikle Acer markası. Eğer ekran kartı wattı yüksekse kesinlikle bunu almayı düşünüyorum. Ne güzel bir marka ya. Her markanın eksik yönü var. Mesela Dell batarya ömrü HP victus da işlemci limiti Asus tüf da ısınma. Ama Acer da bişey yok mükemmel

Dostum çoğu laptolarda sınırlama var isinmamasi için ama nitro 16 vanayi sonuna kadar açmış ve soğutmusta. NVIDIA GeForce RTX 4060 8GB 140w (Advanced Optimus) . Alabilcegin en güçlü en iyi laptop :kedi:

Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Reşit Akalın
Dostum çoğu laptolarda sınırlama var isinmamasi için ama nitro 16 vanayi sonuna kadar açmış ve soğutmusta. NVIDIA GeForce RTX 4060 8GB 140w (Advanced Optimus) . Alabilcegin en güçlü en iyi laptop :kedi:
Ekran kartınıda öğrendiğime göre tercih belli 🥰

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,621
Üyeler
140,674
Son üye
Yiğit Okumuş
Top Bottom