Neler Yeni

Yardım Bu sesler Coil Whine mı , LÜTFEN YARDIM

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Toprak
Birkaç konu açtım , Net olarak cevap almak ve rahatça oyun oynamak için soruyorum;
Ekran kartımda coil whine sesi
ve psuda çok az cızırtı sesi var , bunların coil whine olduğunu düşünüyorum lütfen videoları bakıp yardımcı olursanız sevinirim.
EKRAN KARTINDAKİ ses (oyunda vakit geçirdikce azalıyor)
PSU'daki ses ise bu , değiştirmeleri için firmaya 2 kere yolladım ama sorun olmadığını belirtip video ile paylaştılar acaba ekran kartından mı kaynaklı ...

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Toprak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben coil whine a dair bir ses algılayamadım. Fan sesi gibi geldi bana.
Hocam telefonda belli olmuyor ama bana da fan sesi gibi geldi , fakat oyunu kapatınca ses gidiyor ama fanlar hala çalışıyor
fan sesi olmaması lazım degilmi ?

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,182
İsim
RML
Hocam telefonda belli olmuyor ama bana da fan sesi gibi geldi , fakat oyunu kapatınca ses gidiyor ama fanlar hala çalışıyor
fan sesi olmaması lazım degilmi ?
İlk video bariz coil whine. Ekran kartından geldiğine eminsen sorun ekran kartındadır. Zararı yok ama rahatsız edici, ayrıca çözümü de yok. Oyunlarda V-Sync açarsan sesi azaltırsın, çünkü bu ses FPS ne kadar yüksek ise onunla paralel şekilde artıyor.

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Toprak
İlk video bariz coil whine. Ekran kartından geldiğine eminsen sorun ekran kartındadır. Zararı yok ama rahatsız edici, ayrıca çözümü de yok. Oyunlarda V-Sync açarsan sesi azaltırsın, çünkü bu ses FPS ne kadar yüksek ise onunla paralel şekilde artıyor.
Hocam psu sesi sanırım fan sesi.
Ekran kartından gelen cızırtı ile karıştırıyor olabilirim , 1 ay önce aldım sistemi , PSU değişime yolladığımda sorun olmadığını belirtip video da atarak bana geri yolladılar. Ekran kartında stok Yok ve faturada 8k fiyata aldığım yazıyor , stoklara girince garantiye yollamak mantıklı olur mu sizce. Değişim olur mu

Aliyılmaz

80+ Bronze
Hocam psu sesi sanırım fan sesi.
Ekran kartından gelen cızırtı ile karıştırıyor olabilirim , 1 ay önce aldım sistemi , PSU değişime yolladığımda sorun olmadığını belirtip video da atarak bana geri yolladılar. Ekran kartında stok Yok ve faturada 8k fiyata aldığım yazıyor , stoklara girince garantiye yollamak mantıklı olur mu sizce. Değişim olur mu
hocam sizdeki kartda genede çok ses çıkmıyor oyüzden yollamamanı tavsiye ederim yeni gelecek kartda daha yüksek ses çıkma ihtimali yüksek

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Toprak
hocam sizdeki kartda genede çok ses çıkmıyor oyüzden yollamamanı tavsiye ederim yeni gelecek kartda daha yüksek ses çıkma ihtimali yüksek
hiç çıkmama olasılıgı yok mu hocam , şanssızım bu aradan 6 kere ölü pikselden değişim yaptım monitörü

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Toprak
Var tabii ki ama düşük ve o kadar şanssız iseniz hiç boşa uğraşmayın :ROFLMAO:
hocam cok mu düşük sessiz kart? yani temiz sorunsuz kart almak için cok şanslı olmak mı gerekiyor , öyle ise yüzde yetmiş kullanıcının coiil whineli ekran kartı ollması gerekmez mi

Touoa

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,934
İsim
Turuncu Keskin
Coil whine performans kaybı yaşatmaz ama sadece rahatsız eder. Bana kalırsa ekstra rahatsızlık duymuyorsanız iade veya değişim yapmayın ama çok aklınıza takılıyorsa stoğa girince şansınızı deneyin.

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Toprak
Coil whine performans kaybı yaşatmaz ama sadece rahatsız eder. Bana kalırsa ekstra rahatsızlık duymuyorsanız iade veya değişim yapmayın ama çok aklınıza takılıyorsa stoğa girince şansınızı deneyin.
yeni gelecek ekran kartında cıkma olasılıgı cok yüksek mi acaba?

LeFeyn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Barış Kızılkoca
Bence arkadaş gizli ASUS TUF reklamı yapıyor. ASUS kaç para verdi doğruyu söyle. :D:D:D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,349
Üyeler
141,964
Son üye
lithvavera
Top Bottom