Neler Yeni

bu sistem alınır mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
salih baltaş
Amazon.com.tr GPU.
Amazon.com.tr kasa.
Amazon.com.tr SATA SSD.
Amazon.com.tr CPU.
Amazon.com.tr PSU.
Amazon.com.tr mobo.
Amazon.com.tr RAM.
Amazon.com.tr CPU soğutucu.
Amazon.com.tr SSD.
The Finals, Ark ascended, Rust ve Warzone gibi oyunlar oynuyorum. Sıfırdan bir sistem toplamaya karar verdim. Sizce bu sistemi alınır mı? Bütçeyi mümkün olduğunca kısık tutmaya çalışıyorum GPU'da 5K daha koyup 4070 veya 7800XT de düşündüm fakat 7700XT de işimi fazlasıyla göreceği için yükseltmeyi düşünmedim, SSD de ise Kioxia Exceria G2 alıp Windows'u ve hafif oyunları bu SSD'ye kurup Rust, Ark gibi ağır oyunları Samsung SATA SSD alıp ona kurmayı düşünüyorum, böyle yaparsam sistem 2-3K daha ucuza geliyor sizce böyle bir şey yapmak mantıklı mı? Dediğim gibi bütçeyi mümkün olduğunca düşük tutmaya çalışıyorum

mesutsa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Mesut Sarıkaya
Hocam kasayi degistirin islemciye o kadar para vermenize gerek yok i5 12. nesil alsaniz bile yeterli ramler 8x2 3200 mhz olmali anakarti h610 yapin birde samsung ssd almayin kronik olarak fazla ısınma sorunlari var

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
salih baltaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam kasayi degistirin islemciye o kadar para vermenize gerek yok i5 12. nesil alsaniz bile yeterli ramler 8x2 3200 mhz olmali anakarti h610 yapin birde samsung ssd almayin kronik olarak fazla ısınma sorunlari var
hocam kasa olarak 2 seçeneğim var ya bu belirttiğim kasa ya da bitfenixin https://www.amazon.com.tr/BITFENIX-bilgisayarı-takılmış-denetleyici-sertleştirilmiş/dp/B08LVHVC4C/ref=sr_1_1?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&crid=18XIIYO2R4MK0&dib=eyJ2IjoiMSJ9.z3pFpIiIGeshKMW4JCl8SE-Bmi-0kxmGcmCK_8iy8qNDGHCf35HXIRcJqqI-geHetMYSmkBXLwTiRqM-Dra9w_xoAT3hcPtW6wiY8ZnlQZubS7u-IDz29memNbipTVIIsc4Ip2LzMTQPLp9ModH0AzWvgoUIDo13TzGckQzVbgOKeFw8prwZQ1EWxsF9-vZS0VLEDSCr3J5qolfoGI9wwJ7NPtnuti6WDdmGybHZKpBmbZy5z7WX2tmKbM8rzXH5LChNafJBjAN3-oYfu7Aafw_HTlMQO00gXWu9Wjz0Ufc.pC8rVdXNvEr7J4KMEsJD-SD5uTWteyDqu7gMUAalRu0&dib_tag=se&keywords=bitfenix+nova&qid=1713973932&sprefix=bitfenix+nov,aps,155&sr=8-1 kasası, eğer daha iyi derseniz bitfenixin kasasını alabilirim. işlemci olarak ilerde 7800x3d alabilme şansım olduğu için ve ddr5 bir sisteme sahip olmak için am5 soket tercih ettim, ssdde ise eğer uygun olursa samsung yerine kioxia exceria g2 alıp windowsu ve hafif oyunları ona kurmayı düşünüyorum, warzone rust ve ark gibileride sata ssd alıp kurmayı düşünüyorum açılma süresi ve fps bakımından pek bir fark olmuyor aralarında.

mesutsa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Mesut Sarıkaya
hocam kasa olarak 2 seçeneğim var ya bu belirttiğim kasa ya da bitfenixin https://www.amazon.com.tr/BITFENIX-bilgisayarı-takılmış-denetleyici-sertleştirilmiş/dp/B08LVHVC4C/ref=sr_1_1?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&crid=18XIIYO2R4MK0&dib=eyJ2IjoiMSJ9.z3pFpIiIGeshKMW4JCl8SE-Bmi-0kxmGcmCK_8iy8qNDGHCf35HXIRcJqqI-geHetMYSmkBXLwTiRqM-Dra9w_xoAT3hcPtW6wiY8ZnlQZubS7u-IDz29memNbipTVIIsc4Ip2LzMTQPLp9ModH0AzWvgoUIDo13TzGckQzVbgOKeFw8prwZQ1EWxsF9-vZS0VLEDSCr3J5qolfoGI9wwJ7NPtnuti6WDdmGybHZKpBmbZy5z7WX2tmKbM8rzXH5LChNafJBjAN3-oYfu7Aafw_HTlMQO00gXWu9Wjz0Ufc.pC8rVdXNvEr7J4KMEsJD-SD5uTWteyDqu7gMUAalRu0&dib_tag=se&keywords=bitfenix+nova&qid=1713973932&sprefix=bitfenix+nov,aps,155&sr=8-1 kasası, eğer daha iyi derseniz bitfenixin kasasını alabilirim. işlemci olarak ilerde 7800x3d alabilme şansım olduğu için ve ddr5 bir sisteme sahip olmak için am5 soket tercih ettim, ssdde ise eğer uygun olursa samsung yerine kioxia exceria g2 alıp windowsu ve hafif oyunları ona kurmayı düşünüyorum, warzone rust ve ark gibileride sata ssd alıp kurmayı düşünüyorum pek bir fark olmuyor aralarında.
bitfenix alin kesinlikle. Ayrica 7800xd alacaksaniz a620 yetmez. B650 almanizi tercih ederim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
salih baltaş
bitfenix alin kesinlikle. Ayrica 7800xd alacaksaniz a620 yetmez. B650 almanizi tercih ederim.
a620 anakartlarda sorunsuz çalıştığını duymuştum ama, çok ısınan ve oc yapması riskli bir işlemci olmadığı için ayrıca mosfet soğutucusuna vs. pek gerek olmuyormuş. a620 de sorunsuz çalışır diyorlardı.

calmioss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
ercan
Amazon.com.tr GPU.
Amazon.com.tr kasa.
Amazon.com.tr SATA SSD.
Amazon.com.tr CPU.
Amazon.com.tr PSU.
Amazon.com.tr mobo.
Amazon.com.tr RAM.
Amazon.com.tr SSD.
The Finals, Ark ascended, Rust ve Warzone gibi oyunlar oynuyorum. Sıfırdan bir sistem toplamaya karar verdim. Sizce bu sistemi alınır mı? Bütçeyi mümkün olduğunca kısık tutmaya çalışıyorum GPU'da 5K daha koyup 4070 veya 7800XT de düşündüm fakat 7700XT de işimi fazlasıyla göreceği için yükseltmeyi düşünmedim, SSD de ise Kioxia Exceria G2 alıp Windows'u ve hafif oyunları bu SSD'ye kurup Rust, Ark gibi ağır oyunları Samsung SATA SSD alıp ona kurmayı düşünüyorum, böyle yaparsam sistem 2-3K daha ucuza geliyor sizce böyle bir şey yapmak mantıklı mı? Dediğim gibi bütçeyi mümkün olduğunca düşük tutmaya çalışıyorum
bence hazır sistem bekle böyle biraz pahalıya denk gelir

mesutsa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Mesut Sarıkaya
a620 anakartlarda sorunsuz çalıştığını duymuştum ama, çok ısınan ve oc yapması riskli bir işlemci olmadığı için ayrıca mosfet soğutucusuna vs. pek gerek olmuyormuş. a620 de sorunsuz çalışır diyorlardı.
Hocam cok dogru oldugunu dusunmuyorum. Riske atip patlamaya gerek yok bence :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
salih baltaş
Hocam cok dogru oldugunu dusunmuyorum. Riske atip patlamaya gerek yok bence :D
o zaman 7800x3d felan boşvereyim 7600 dan devam:). benim butçeme uygun intel tarafından i5 12400f işlemciyle aralarında 1000tl fark var ama 7600 30+ fps fark atıyor sizce ssdyi nasıl yapmalıyım? ssd olarak exceria g2 alsam üstüne birde 1tb iyi bir sata ssd alsam uygun mu?

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
İbrahim Toglu
Amazon.com.tr GPU.
Amazon.com.tr kasa.
Amazon.com.tr SATA SSD.
Amazon.com.tr CPU.
Amazon.com.tr PSU.
Amazon.com.tr mobo.
Amazon.com.tr RAM.
Amazon.com.tr SSD.
Bütçeyi düşük tutmaya çalışıyorsan eğer 2tb nvme hem fazla hemde listede çok her kaplıyor . 1tb versiyonlarını öneririm ve daha ucuz bir sata ssd uygun olur. Oradan gelecek parayı moboya ve soğutucuya ekleyin bu sisteme o mobo biraz komik olmuş. .d
7xxx serisi soğuk işlemciler değil az biraz oc de işin içine girerse sorun yaratır. En azından o soğutucuya bir fan daha eklersiniz.
7700-800xt arasında 2.5 3k fark var ve kesinlikle o farka değer. Illa 7700xt olacak dersen de başka sitelerde daha ucuz 16 17k civarı. Hepsini amazondan almana gerek yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
salih baltaş
Bütçeyi düşük tutmaya çalışıyorsan eğer 2tb nvme hem fazla hemde listede çok her kaplıyor . 1tb versiyonlarını öneririm ve daha ucuz bir sata ssd uygun olur. Oradan gelecek parayı moboya ve soğutucuya ekleyin bu sisteme o mobo biraz komik olmuş. .d
7xxx serisi soğuk işlemciler değil az biraz oc de işin içine girerse sorun yaratır. En azından o soğutucuya bir fan daha eklersiniz.
7700-800xt arasında 2.5 3k fark var ve kesinlikle o farka değer. Illa 7700xt olacak dersen de başka sitelerde daha ucuz 16 17k civarı. Hepsini amazondan almana gerek yok.
ssd olarak 1tb exceria g2 alsam ordan artan 3-4k ile 7800xt alsam kalan 1.5k da cebime kalsa nasıl olur peki? 7600 aşırı ısınan bir işlemci değil diye ve a620 mobo ile 7600 ın tdp değerleri uyumlu diye anakartı yükseltme taraftarı değilim, oc işlerine bulaşmam zaten. ag400 soğutucu bu işlemci için yeterli olduğunu duymuştum, zaten artık 2 sene sonra mı 3 sene sonra mı artık orasını bilemem elime para geçtiği vakit anakartı cpuyu soğutucuyu felan komple değiştiririm

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Amazon.com.tr GPU.
Amazon.com.tr kasa.
Amazon.com.tr SATA SSD.
Amazon.com.tr CPU.
Amazon.com.tr PSU.
Amazon.com.tr mobo.
Amazon.com.tr RAM.
Amazon.com.tr SSD.
Taksit yapma zorunluluğun yoksa hazır sistem al aynı fiyata daha iyisini almış olursun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
salih baltaş
Taksit yapma zorunluluğun yoksa hazır sistem al aynı fiyata daha iyisini almış olursun.
hocam yapmak zorundayım gibi ya maaşı aldıkça ödemeyi planlıyorum para biriktirip topluca alıcam desem fiyatların yerinde durduğu yok

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,229
Üyeler
141,262
Son üye
laros
Top Bottom