Neler Yeni

Bugün Sitemize Yapılan Yoğun Saldırı

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

LogiMess

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,735
İsim
Gtx 1090Tİ
"
Arkadaşlar web sitemize forumumuza gün içinde 3 defa yoğun saldırı aldık ve şuan saldırıyı önleyip güvenlik önlemlerini arttırdık.

Bu saldırılar aslında beni çok mutlu ediyor çünkü belli ki birileri Donanım Arşivi Forumun farkında ama boşuna uğraşmasınlar Donanım Arşivi Forum'un trafiği 6 ayda 10 kat büyüdü ve hızla büyümeye devam edecek 😘

Böyle bir yeni gelişen foruma saldıran ya vizyonsuzdur ya da rakiplerimizden birisinin tetikçisidir ama kimse boşuna uğraşmasın korkunun ecele faydası yok hızla geliyoruz. Hele izleyin izleyin yakında ne projeler geliyor siz onları izleyin 😂
"YAZIK KAFALARINA"

LineaTurco

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,065
İsim
Zeki Müren
Tüm korumalarımız mevcut hazırlıklıyız lakin saldırılar bazen normalden agresif olabiliyor bizde "ulan bize bile böyle saldırı geliyor" diyip koruma kapasitesini büyütüyoruz akşam aldığımız saldırının paket büyüklüğü sabahki saldırının 7 katı.

Ekstra korumalar devreye alındı.
Mesela şu an kaç kişilik bir ekibi kaldıracak koruma var acaba

alperenn01

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,516
İsim
Alperen Ceylan
Instagram
Alperen.cyln
Gecmis olsun sonunda düzeldi

ugo.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,032
İsim
Uygar
Instagram
uuygarugurlu
Bunun anlamı ne oluyor?
Bilmediğimden soruyorum.
Zone genellikle lamerlerin bir siteye index bastığı zaman zone-h gibi platformlarda bir snapshot almaları gibi bir şey. Yani kısaca sizin anlayacağınız dilden zone almak şu oluyor. Zone-H dediğim platform, lamerlerin gösteriş sitesi olsun. Herkes hacklediğini oraya atar normalde ama bunu genellikle index basan kişiler yapar. Yani tam anlamıyla hacklemek oluyor, ddos atıldı foruma fakat neden zone alınmış onu anlamadım hatta bu yorumuma da baya bi random atmıştım saçma :D

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,212
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Verdigi bilgiler yanlış, öğle saatlerinde saldırmıştı o nickteki şahıs ama hissetmedik bile. Aklınca üzerine alıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
muhammet öncel
Tüm korumalarımız mevcut hazırlıklıyız lakin saldırılar bazen normalden agresif olabiliyor bizde "ulan bize bile böyle saldırı geliyor" diyip koruma kapasitesini büyütüyoruz akşam aldığımız saldırının paket büyüklüğü sabahki saldırının 7 katı.

Beyler siteye saldırı yapan kişiyi buldum aynı zamanda bu kişi "VATAN BİLGİSAYARADA" yakın zamanda saldırı yapmış ve "SALDIRI YERİ MISIR"

Ekler

• Ekran görüntüsü 2021-01-31 201844.png
    Ekran görüntüsü 2021-01-31 201844.png
    482 KB · Hit: 63
  • Ekran görüntüsü 2021-01-31 201947.png
    Ekran görüntüsü 2021-01-31 201947.png
    177.2 KB · Hit: 63
  • Kızgın
Reaksiyonlar: Tera

ugo.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,032
İsim
Uygar
Instagram
uuygarugurlu

Ekstra koruma derken abi bence öncelikle dns geçmişinizden mail serverinizin real ipsini kaldırın. Çünkü donanım arşivi domainine verilen iplerin geçmişinde mail serverinizin real ipsi var. Ve büyük ihtimal buradan saldırı yiyorsunuz.

CloudFlare CDN'i mail sunucunuz için de aktifleştirin, bir daha saldırı yiyeceğinizi zannetmiyorum. Çünkü yapan kişi ne wireshark ne de NL4 kullanmayı biliyordur. Mail sunucunuzun açık ipsinden dolayı saldırı alıyorsunuz.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom