Neler Yeni

Bugün Sitemize Yapılan Yoğun Saldırı

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Ciri

80+ Gold
En İyi Cevap
6
DA'nın 1 i yeter itin onlarcasına :D :D

softwaredevelopers

80+ Bronze
Comnet DC mi? Gülmemeliyim. Comnet'in koruması mı var, biz bilmiyoruz? Comnetin korumalı diyebileceğin tek bir ipsini ver yakıp geçeyim sunucuyu. Çare CDN veya da kural yazılmış OVH game, gerisi fasa fiso dostum.
Comnet'in koruması yok ancak yazılımsal ve donanımsal özel konfigürasyonlar özel paylaşımsız hat ile bunun önüne geçilebilir. Comnet DC BGP ve Toplam Trafik kapasitesi açısından müthiş bir şey. Elbette yurtdışı bu konularda çok daha başarılı ancak sitenin kullanıcıları TR yoğunlukta

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Siber saldırıcılar: Başaramadık abi...

ugo.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,032
İsim
Uygar
Instagram
uuygarugurlu
Comnet'in koruması yok ancak yazılımsal ve donanımsal özel konfigürasyonlar özel paylaşımsız hat ile bunun önüne geçilebilir. Comnet DC BGP ve Toplam Trafik kapasitesi açısından müthiş bir şey. Elbette yurtdışı bu konularda çok daha başarılı ancak sitenin kullanıcıları TR yoğunlukta
Site kullanıcısı TR olabilir, OVH Game bir sunucudan bahsederken Çin lokasyon sunucularını kast etmiyordum. Almanya bir sunucu olduğu zaman ping değeri en fazla türkiye sunucuya göre 10ms artar, bu da verebileceğim en max değer. İstediği kadar comnet sunucularına iptables yazabilirler benim için sıkıntı yok korumalı diye önerdiğiniz provider koruma açısından leş. Donanımsal olarak mikrotikten bahsediyorsanız, o cihaz çok eskidi. Sırf o cihazı yıkmak için yazılmış 100.000'den fazla script var. Zaten mikrotiği düşürdükten sonra iptablesleri çiğnemek 5 saniye hocam.

BaşaramadıkAbi

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Ahh, be yine başaramadım.

softwaredevelopers

80+ Bronze
Site kullanıcısı TR olabilir, OVH Game bir sunucudan bahsederken Çin lokasyon sunucularını kast etmiyordum. Almanya bir sunucu olduğu zaman ping değeri en fazla türkiye sunucuya göre 10ms artar, bu da verebileceğim en max değer. İstediği kadar comnet sunucularına iptables yazabilirler benim için sıkıntı yok korumalı diye önerdiğiniz provider koruma açısından leş. Donanımsal olarak mikrotikten bahsediyorsanız, o cihaz çok eskidi. Sırf o cihazı yıkmak için yazılmış 100.000'den fazla script var. Zaten mikrotiği düşürdükten sonra iptablesleri çiğnemek 5 saniye hocam.
Hayallerim darman durman, burada eve mikrotik alabilmek için 3 yıldır para biriktiriyorum, tüm hayallerimmm 🤧
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ahh, be yine başaramadım.
Abi gel sarılıp ağlayalım ben de başaramadım 🤧

LineaTurco

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,065
İsim
Zeki Müren
Arkadaşlar web sitemize forumumuza gün içinde 3 defa yoğun saldırı aldık ve şuan saldırıyı önleyip güvenlik önlemlerini arttırdık.

Bu saldırılar aslında beni çok mutlu ediyor çünkü belli ki birileri Donanım Arşivi Forumun farkında ama boşuna uğraşmasınlar Donanım Arşivi Forum'un trafiği 6 ayda 10 kat büyüdü ve hızla büyümeye devam edecek 😘

Böyle bir yeni gelişen foruma saldıran ya vizyonsuzdur ya da rakiplerimizden birisinin tetikçisidir ama kimse boşuna uğraşmasın korkunun ecele faydası yok hızla geliyoruz. Hele izleyin izleyin yakında ne projeler geliyor siz onları izleyin 😂
Bence bu kadar bir saldırıya hazırlıklı olmalıydı boşu boşuna forum kilitlendi

DonanımFikir

Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,723
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu
Forumun dayanıklılığı bile bu durumdan anlaşılıyor.
#DonanımArşiviForumAilesiniBitiremeyeceksiniz

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33
Birisinin üstlenmesi sizce kaç dakika sürer?
İddiaları alıyım. Ben 15 dk diyorum.

DonanımFikir

Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,723
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu

derbeder

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
246
İsim
yok var ama sana yok
Arkadaşlar web sitemize forumumuza gün içinde 3 defa yoğun saldırı aldık ve şuan saldırıyı önleyip güvenlik önlemlerini arttırdık.

Bu saldırılar aslında beni çok mutlu ediyor çünkü belli ki birileri Donanım Arşivi Forumun farkında ama boşuna uğraşmasınlar Donanım Arşivi Forum'un trafiği 6 ayda 10 kat büyüdü ve hızla büyümeye devam edecek 😘

Böyle bir yeni gelişen foruma saldıran ya vizyonsuzdur ya da rakiplerimizden birisinin tetikçisidir ama kimse boşuna uğraşmasın korkunun ecele faydası yok hızla geliyoruz. Hele izleyin izleyin yakında ne projeler geliyor siz onları izleyin 😂
geçmiş olsun beya geçmiş olsun *sesegel ağzıyla* o projeleri hızla yapmanız rica olunur *general ağzıyla* öhöm öhöm ban yemeyek şimdi :D

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom