Neler Yeni

Çözüldü✓ Casper Excalibur Rtx 4060 Laptop Donuyor,Çöküyor,Kapanıyor. [Yeni Alindi]

Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Hakan Kert
casper almayın diye boşuna demiyoruz 4060 olacak diye alıyorsunuz uğraştığımız şeye bak bozuk işte bence para iadesi al çünkü değişim yapsalar bile ileride aynı problem çıkar hiç güvenmiyorum casper'a
Ya ben fiyatına göre donanımı iyi diye aldım alanda olmadığı için bu modele forumda da bakamadım. İlk şikayet benden olmuş oldu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Seçimden sonra vereyim bari baksınlar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Hakan Kert
Evet sorun benimle alakali degilmis ekran kartinda sorun varmis iade ettim baska bir yerden 32 gb 1 tb lik versiyonunu aldimno da bozuk cıkmaz umarım.

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,169
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Arkadaşlar merhaba yeni casper excalıbur g870 4060 modelli bir laptop aldım. Kendim windows 11 kurdum ve sürücülerini de el ile tek tek yükledim yanında gelen usb ile. Ama kendi kendine donuyor kasıyor laptopun kapatma tuşu ile kapatmak zorunda kalıyorum. Bazen arkada ses varken görüntü olmuyor. Drivera bakıyorum geforce 531.79 versiyon gözüküyor. Bu sorun benim ile mi alakalı temiz şekilde tekrardan win 11 kurup sürücümü yüklemem gerekiyor yoksa bu sorun casper'ın suçumu. Onu anlayamadığım için servise göndermedim beni oyalarlar gibime geliyor hiçbir işlem yapmadan.Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

LOLDE DE BÖYLE HATA VERDİ.
Alıntıyı görüntüle
Casper almayıın diye her yorumda boşuna demiyorum.

Senerr

80+ Bronze
Casper almayıın diye her yorumda boşuna demiyorum.
Konu sahibi iade etmiş ve yenisi sorunsuz gelmiş bu yoruma hiç gerek yoktu bence özellikle de bir mühendise göre böyle olması komik olmuş. Gelen üründe sorunlu olsaydı tamam ama sizin yorumunuzdan hemen sonra memnunum yorumu işte malum samimi ve etik değil. :monkahmm:

Blondeboy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Ömer
Şuan cok memnunum performansini cok begendim sorunsuz bu sefer.
aynı şekil 5 aydır kullanmaktayım hocam. Şükür bir problemle karşılaşmadım. Ancak bazı oyunlarda sıcaklığın arttığını görüyorum soğutucu ile beraber. (Way out, optimizasyonu aşırı kötü diye çok ısındığını düşünüyorum. Düşükte bile ısınıyordu çünkü. Bf1 Şu an iyi gidiyor ancak her şey ultrada olunca 83 ü geçebiliyor. Bunun dışında yeni nesil bir oyunda denemedim. ) Yeni ssd takviyesi ile birlikte iç dış temizlik ve macun değişimini yaptırdıktan sonra düzeleceğini düşünüyoruım

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,169
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Konu sahibi iade etmiş ve yenisi sorunsuz gelmiş bu yoruma hiç gerek yoktu bence özellikle de bir mühendise göre böyle olması komik olmuş. Gelen üründe sorunlu olsaydı tamam ama sizin yorumunuzdan hemen sonra memnunum yorumu işte malum samimi ve etik değil. :monkahmm:
Ben sorun yaşama ihtimalinin çok yüksek olması, cihazın malzeme kalitesinin fiyatına göre aşırı yüksek olması, her an bir güncelleme ile bios kaynaklı sorunlar yaşama tehlikesi gibi sebeplerden ötürü önermiyorum. Ki hala önermiyorum.

Sonuçta casper bu bilgisayarı kendi üretmedi. Üstüne logo ve marka yazdırıp ithal etti. Ve ithal ettiği firma monsterin de bir zamanlar abra cihazları temin ettiği firma. 2015 de yaşanan win10 çıktığında bir çok kişinin bios sıkıntıları yüzünden cihazının bricklendiğini, aşırı ısınmadan ötürü anakartın aşırı ısnarak ekran kartının devre dışı kaldığını falan da unutmamalı insan.
2015 model hiç mi monster kalmadı. Günümüze kadar gelmedi. Geldi elbette.
Fakat risk oranı çok yüksek. Servis kendi yazılımını ve sistemini kullanmadığı için böyle bir sorunda maksimum alacağınız hizmet format atılıp cihazın size geri yollanması. Eğer format atamazlarsa kullanıcı hatası denilerek sizi uğraştırmaları vs vs. Türkiyedeki servisler ile aram iyidir arkadaşlar bilir :)

Yani özetle muhatap bulacağınız. Parça, hizmet ve kalite sıkıntısı çekmeyeceğiniz modellere markalara yönelin.

Casper alın almasına ama böyle şeyleri de göze alarak tercih edin.

Top Bottom