Neler Yeni

Çizim yapmaya başlamak için öneri

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Yavuz Arslan
Hiç bir temelim yok 10.sınıfım çizin yapmaya deli gibi başlamak istiyorum nerden veya nasıl başlamalıyım neye göre çalışmam gerekiyor öneriniz varmı özellikle doğayı veya anime karakterlerini çizmek istiyorum

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,263
İsim
Olcay akbulut
Hiç bir temelim yok 10.sınıfım çizin yapmaya deli gibi başlamak istiyorum nerden veya nasıl başlamalıyım neye göre çalışmam gerekiyor öneriniz varmı özellikle doğayı veya anime karakterlerini çizmek istiyorum
araştırma çizgisi atarak baka baka çiz, dersleri izleyerek değil uygulayarak öğren, yani sürekli çiz zaten genelde herkesin anlatmaya çalıştığı şey pratik yapmak, olabildiğince pratik yap gerisi gelir zaten

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Yavuz Arslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
araştırma çizgisi atarak baka baka çiz, dersleri izleyerek değil uygulayarak öğren, yani sürekli çiz zaten genelde herkesin anlatmaya çalıştığı şey pratik yapmak, olabildiğince pratik yap gerisi gelir zaten
Neye pratik yapacağımı bilmiyorum iste

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,263
İsim
Olcay akbulut
Ama nasıl cizicegimi bilmiyom işte
ilk defa gördüm abiyi, olayı anlasan yeter zaten, işin teknik detaylarını kendin geliştikçe araştıra araştıra bulursun zaten, perspektif, maddesel tonlama, ışık, doku vs vs

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Yavuz Arslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ilk defa gördüm abiyi, olayı anlasan yeter zaten, işin teknik detaylarını kendin geliştikçe araştıra araştıra bulursun zaten, perspektif, maddesel tonlama, ışık, doku vs vs
Çok Tesekkürler +Hala önerilere açığım

Dahası  
Reaksiyon skoru
159
İsim
Alihan YILMAZ
Eski bilgisayarımda Paint ile Duvar kâğıtları çizerdim. Sonra Paint3D çıktı mertlik bozuldu.

kağıt kalemi eline al, istersen önceden çizilmiş bir resmi kopyalamaya çalış, istemezsen önüne gerçek hayattan örnekler al onları çizmeye çalış. başta istediğin gibi olmayabilir ama süreçten zevk almaya bak, günlük hayatta gördüklerini nasıl çizebileceğini zihninde hayal etmeye çalışmak da geliştirici olur. pratik iyileştirir :)) iyi çizimler

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
930,470
Üyeler
145,623
Son üye
SalihM66
Top Bottom