Neler Yeni

Çok ucuz bir bilgisayar toplamaya çalışıyorum

Hikoreis

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,905
İsim
Onur Ğ
bu fiyat bandı içerisinde önerebileceğin ekran kartı mevcut mu?
3400G alabilirsiniz.
Yanına eğer bütçe elveriyorsa 8x2 ram.
Gene elveririse bütçe hydro k 500w psu elvermezse aerocool xv plus 400w alın.

mcTzr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Memet Can Tozar
rx 550 yerine 2.el r7 370 veya rx 460 tercih et o bütçeyede 2.elde ryzen 3 1200af ya a ryzen 3 1300x işlemci alabilirsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

.
2. el piyasasından uzak durmak istiyor topladığım kişi açıkçası bana kalsa hepsini letgo tarzı yerlerden toplarım ama pc sahibi sıfır olmasını tercih ediyor ama bu fikri ileteceğim teşekkürler

Mertmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,108
İsim
Mert Enes Deniz
İlgilendiği Kategoriler
Playstation,Racing,Pc toplama
bu fiyat bandı içerisinde önerebileceğin ekran kartı mevcut mu?
2.el için evet 460,470 öneririm sıfır olarak piyasada düzgün bir kart yok hepsi kazık ve pahalı.

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
almamızı önereceğin bu fiyat bandında bir ekran kartı var mıdır?
illa sıfır olacak derseniz 3400g aldığınız takdirde rx550 ile denk hatta yer yer daha iyi performans elde edeceksiniz. hem de ekran kartı olmadan. ilerde bütçe düzelirse üzerine 1650 super ya da rx5500xt alırsanız onu da besler.

YusufG06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Yusuf Gülsefer
İyi günler arkadaşlar
Yakın bir arkadaşım için ucuz bir pc topluyorum donanım arşiv pc videolarında hep göz önünde bulunan ve inatla tercih edin denilen bir anakart düşündüm (ucuz pc videolarında tavsiye ediliyor)
Gigabyte b450m s2h ana kartımız bu olsun istiyorum ancak tam olarak neler ile uyumlu bilmiyorum elbette bir çok araştırma yaptım ama yinede bilgili kişilere danışmaktan zarar gelmez diye düşünüyorum
Sizce bu ana kartı tercih etmeli miyim?
sistemde henüz kafamızda oturan diğer parçaları sizler ile paylaşayım
rx 550 4 gb ekran kartını düşünüyorum okuduğum kadarıyla uyum konusunda bir sorun yaşamazmışım (gtx 1030du ilk kararım ancak rx hakkında olumlu birkaç videodan sonra rx 550 4 gb daha doğru diye düşündüm tavsiyelere kesinlikle açığım)1050 ile başlamıştık yola bütçe için bu şekilde bir düşüşe geçtik.
240 gb ssd alacağım windowsu içine kurmak ve en çok oynanan oyunu kurmak yeterli olacaktır
harici 1 tb veya 500 gb bir hard disk alacağım
ana kart uyumlu yazıyordu 3000mh 8gb ram alacağım (ileride yükseltmek istiyoruz şuanki bütçe buna yetiyor)
400w bir psu alacağım beslemeye yeter diye düşünüyorum daha ucuz tavsiyeniz varsa değerlendirelim.
yani şuanlık durum bu şekilde olabildiğince her yerden para kısıyorum tam anlamıyla fiyat performans olsun istiyorum pc de oynanacak oyunlar en fazla gta 5 olur diye düşünüyoruz arkadaşım pc ye çok düşkün birisi değil.
Bu sistemi toplamamda parça önerisine açığım herkes fikrini belirtebilir yanlış düşünüdüğüm noktalar elbet vardır konuya o kadarda hakim biri değilim
Yardımlarınızı önerilerinizi bekliyorum iyi günler dilerim
bugün yeni f/p sistem yayınlancak ona bakarak kararını vermen daha mantıklı olur eğer bütçene uyarsa onu alırsın

Eminertekin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,562
İsim
Emin Ertekin
2. el piyasasından uzak durmak istiyor topladığım kişi açıkçası bana kalsa hepsini letgo tarzı yerlerden toplarım ama pc sahibi sıfır olmasını tercih ediyor ama bu fikri ileteceğim teşekkürler
0 istiyosanız apu sistem toplayın daha iyi olur

mcTzr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Memet Can Tozar
tam olarak bütçeniz nedir
aslında tam bütçe yoktu kafamızda başta 3000 tl ye ulaşmasak iyi olur diyoduk ancak bu çok zor o yüzden şuanlık olabildiğince ucuz tutup 3500e ulaşmamayı düşünüyoruz

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,412
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram
no
Steam
no
Facebook
no
Twitter
yok
Discord
no
Reddit
yok

mcTzr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Memet Can Tozar
0 istiyosanız apu sistem toplayın daha iyi olur
birkaç apu sisteme baktık dün akşam
aynı parçaları biz topladığımız zaman daha ucuz olduğunu fark ettik o yüzden bu yola yöneldik
indirimli bir apu sistem bulursak direkt onu da tercih edebiliriz

Eminertekin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,562
İsim
Emin Ertekin
aynı parçaları biz topladığımız zaman daha ucuz olduğunu fark ettik o yüzden bu yola yöneldik
ayrı ayrı toplayın bütçe nedir ?

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
3400G Yerine 10100f+gtx 960 almak daha mantıklı değil mi?
sıfır olarak düşündüm. ikinci el ekran kartlarına şahsen güvenemiyorum. bi arızası olutor, gidiyor yaptırıp satıyor, 1 ay sonra kart elinde kalıyor. daha önce gördüğüm şeyler olduğu için, biraz performanssız olsun sıfır olsun kafam rahat olsun modundayım.

Eminertekin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,562
İsim
Emin Ertekin
bana instagramdan ulaşırsanız size yardımcı olabilirim apu sistem konusunda instagram : eminertkn

Jack321

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
287
İsim
Selçuk
Bence 3400g apu sistem yap sonrasında ekran kartı takarsın

Top Bottom