Neler Yeni

Çok ucuz bir bilgisayar toplamaya çalışıyorum

Erai

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
eray
rx570 altını almayın

mcTzr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Memet Can Tozar
İyi günler arkadaşlar
Yakın bir arkadaşım için ucuz bir pc topluyorum donanım arşiv pc videolarında hep göz önünde bulunan ve inatla tercih edin denilen bir anakart düşündüm (ucuz pc videolarında tavsiye ediliyor)
Gigabyte b450m s2h ana kartımız bu olsun istiyorum ancak tam olarak neler ile uyumlu bilmiyorum elbette bir çok araştırma yaptım ama yinede bilgili kişilere danışmaktan zarar gelmez diye düşünüyorum
Sizce bu ana kartı tercih etmeli miyim?
sistemde henüz kafamızda oturan diğer parçaları sizler ile paylaşayım
rx 550 4 gb ekran kartını düşünüyorum okuduğum kadarıyla uyum konusunda bir sorun yaşamazmışım (gtx 1030du ilk kararım ancak rx hakkında olumlu birkaç videodan sonra rx 550 4 gb daha doğru diye düşündüm tavsiyelere kesinlikle açığım)1050 ile başlamıştık yola bütçe için bu şekilde bir düşüşe geçtik.
240 gb ssd alacağım windowsu içine kurmak ve en çok oynanan oyunu kurmak yeterli olacaktır
harici 1 tb veya 500 gb bir hard disk alacağım
ana kart uyumlu yazıyordu 3000mh 8gb ram alacağım (ileride yükseltmek istiyoruz şuanki bütçe buna yetiyor)
400w bir psu alacağım beslemeye yeter diye düşünüyorum daha ucuz tavsiyeniz varsa değerlendirelim.
yani şuanlık durum bu şekilde olabildiğince her yerden para kısıyorum tam anlamıyla fiyat performans olsun istiyorum pc de oynanacak oyunlar en fazla gta 5 olur diye düşünüyoruz arkadaşım pc ye çok düşkün birisi değil.
Bu sistemi toplamamda parça önerisine açığım herkes fikrini belirtebilir yanlış düşünüdüğüm noktalar elbet vardır konuya o kadarda hakim biri değilim
Yardımlarınızı önerilerinizi bekliyorum iyi günler dil
İyi günler arkadaşlar
Yakın bir arkadaşım için ucuz bir pc topluyorum donanım arşiv pc videolarında hep göz önünde bulunan ve inatla tercih edin denilen bir anakart düşündüm (ucuz pc videolarında tavsiye ediliyor)
Gigabyte b450m s2h ana kartımız bu olsun istiyorum ancak tam olarak neler ile uyumlu bilmiyorum elbette bir çok araştırma yaptım ama yinede bilgili kişilere danışmaktan zarar gelmez diye düşünüyorum
Sizce bu ana kartı tercih etmeli miyim?
sistemde henüz kafamızda oturan diğer parçaları sizler ile paylaşayım
rx 550 4 gb ekran kartını düşünüyorum okuduğum kadarıyla uyum konusunda bir sorun yaşamazmışım (gtx 1030du ilk kararım ancak rx hakkında olumlu birkaç videodan sonra rx 550 4 gb daha doğru diye düşündüm tavsiyelere kesinlikle açığım)1050 ile başlamıştık yola bütçe için bu şekilde bir düşüşe geçtik.
240 gb ssd alacağım windowsu içine kurmak ve en çok oynanan oyunu kurmak yeterli olacaktır
harici 1 tb veya 500 gb bir hard disk alacağım
ana kart uyumlu yazıyordu 3000mh 8gb ram alacağım (ileride yükseltmek istiyoruz şuanki bütçe buna yetiyor)
400w bir psu alacağım beslemeye yeter diye düşünüyorum daha ucuz tavsiyeniz varsa değerlendirelim.
yani şuanlık durum bu şekilde olabildiğince her yerden para kısıyorum tam anlamıyla fiyat performans olsun istiyorum pc de oynanacak oyunlar en fazla gta 5 olur diye düşünüyoruz arkadaşım pc ye çok düşkün birisi değil.
Bu sistemi toplamamda parça önerisine açığım herkes fikrini belirtebilir yanlış düşünüdüğüm noktalar elbet vardır konuya o kadarda hakim biri değilim
Yardımlarınızı önerilerinizi bekliyorum iyi günler dilerim
Şuan herkes aynı fikirde gibi
Ekran kartından vazgeçiyoruz 2.el fikrini arkadaşıma sunacağım ancak sıcak bakmayacağını düşünüyorum ekran kartı için 1000 tl bandında sıfır önerebileceğiniz bir ekran kartı var mıdır?

Eminertekin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,562
İsim
Emin Ertekin
Ekran kartından vazgeçiyoruz 2.el fikrini arkadaşıma sunacağım ancak sıcak bakmayacağını düşünüyorum ekran kartı için 1000 TL bandında sıfır önerebileceğiniz bir ekran kartı var mıdır?
rx 560

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,409
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram
no
Steam
no
Facebook
no
Twitter
yok
Discord
no
Reddit
yok
sıfır olarak düşündüm. ikinci el ekran kartlarına şahsen güvenemiyorum. bi arızası olutor, gidiyor yaptırıp satıyor, 1 ay sonra kart elinde kalıyor. daha önce gördüğüm şeyler olduğu için, biraz performanssız olsun sıfır olsun kafam rahat olsun modundayım.
Bu kişiden kişiye değişir.

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16

mcTzr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Memet Can Tozar
Arkadaşlar bir anda aktiflik oldu ve şuan herkese yetişebildim mi ondan dâhi emin değilim kafam karıştı konuyu baştan belirtiyorum
Genel olarak tüm ürünlerde 0 almayı düşünüyoruz yani 2.el bandına yaklaşmıyoruz
Anakart ile ilgili bir problem yok sanırım bütçe olarakta uygun o yüzden gigabyte b450m s2h gibi duruyor tercihimiz (450 TL'ye alınabilir gibi duruyor)
İşlemci önerisi olarak gelen bazı öneriler biraz bütçe aşan cinsteydi açıkçası İntel i3-10100F dört çekirdek 3.60ghz işlemci 740- 900 TL arası fiyatı ile bizler için uygun gibi görünüyor bir sorunu yoksa bu işlemciyi tercih edebiliriz
Ekran kartı konusu şuan askıda o kısmı boş bırakıyorum en son ekran kartı hariç tüm parçalar netleşince geri kalan bütçeyi belirleyeceğim ekran kartı için kesin bütçe bizi daha doğru bir sonuca ulaştıracaktır
1x8 ram düşünüyoruz gelecekte 2x8e dönüştürelecek ancak şuan bütçe hayli kısıtlı 3000 mhz bir 8 gb ram en fazla 350 tl ye bulunur gibi düşünüyorum
400w psu belli markalarda 250 tl altına bulunuyor ucuzluk açısından 250 tllik bir psu tercih ettiğimizi varsayıyorum
Ssd olarak 240gb ssdler 250 tl ye bulunuyor onuda 250 tl ye tercih ettiğimizi varsayıyorum harddisk daha sonra alınacak ekran kartına bütçe ayırmak için
Bana kalsa uzay montaj bile yapardım ama arkadaşım kasa tercih etti 300 TL'ye kasa var ve yeterli gibi duruyor hatta çok daha ucuza bile alınabilir ışıklı falan aramıyoruz sonuçta
şuan bir eksik kaldı mı emin değilim
Monitör klavye mouse hoparlör gibi şeyler mevcut
İşlemci içinden çıkan soğutucu baya tipsiz ancak bir önemi yok
Şuan bunlar toplamda 2400 TL ve ekran kartımıza 1100 TL gibi bir bütçe kalıyor
Bu sistem için şunu takma şunu tak diyeceğiniz parça var mı? Tercihen fiyatı yükseltmeden
Bu sistem için uygun diyorsanız 1100 TL'ye kadar sıfır bir ekran kartı olarak öneriniz nedir?
Önerilerde lütfen unutmayalım bütçe 3500e zaten ulaşıyor daha yükselmemesi iyi olacaktır alacak kişi bir öğrenci ve gelecekte geliştirmeyi planlıyor
Vakit ayıran cevap veren herkese çok teşekkürler.

mcTzr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Memet Can Tozar
Arkadaşlar elimizde 300 watt psu var sizce sistemi yeteri kadar besler mi eğer beslerse psu parasını ekran kartına ekleyeceğiz ve o zaman gtx 1050 alabilme imkanımız olacak 1050 şuan seçenekler arasındaki en mantıklısı gibi duruyor yine önerilere açığız

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,409
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram
no
Steam
no
Facebook
no
Twitter
yok
Discord
no
Reddit
yok
Arkadaşlar elimizde 300 watt psu var sizce sistemi yeteri kadar besler mi eğer beslerse psu parasını ekran kartına ekleyeceğiz ve o zaman gtx 1050 alabilme imkanımız olacak 1050 şuan seçenekler arasındaki en mantıklısı gibi duruyor yine önerilere açığız
Watt değil 12v kanalını ve ne zaman aldığınızı söyleyin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
956,729
Üyeler
150,926
Son üye
coon19
Top Bottom