Neler Yeni

İnceleme Colorful Igame Geforce Rtx 3060 Ti Vulcan İNCELEMESİ

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,255
İsim
Hacı
Yandaki ekran fenaymış 😍

Proletarya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
919
İsim
Proletarya
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Bileşenleri
Kartın yanında sistem sırıtmış, kart fenaa.

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,202
İsim
Ahmet Sevinç
Merhaba.
Yakşalık 2 ay önce 3060ti veya 3070 gücünde bir ekran kartı araştırmasına başladım.
Gözüme Colorful Igame Geforce Rtx 3060 Ti Vulcan modeli çok takıldı. Youtubede Türkiye'de incelemesini yapan bulamadım. Yabancı kanallardan birkaç inceleme videosu izledim ve neden olmasın dedim. Daha önce görmediğim bir marka olduğu için ekran kartını alırken bir tık korkmadım değil :D
Şu anda 1 aydır kartı kullanmaktayım. Karttan çok memnunum. Isı değerleri gayet güzel.
Üstünde bulunan lcd ekran beni kendisine hasta etti. Görüntü kalitesi çok güzel. Bilgisayarınızın anlık ısı değerleri , yüzdelik kullanım değerleri gibi verileri ekrana yazdırabiliyorsunuz. Ekrana bunun dışında resim , istediğiniz bir yazı gibi şeylerde yükleyebiliyorsunuz. Üst tarafında ve fanların oldugu kısımda argb aydınlatma mevcut.
Kartın kutusunun içerisinden bir adet çok kaliteli tornavida takımı çıktı ve bunun yanında ekran kartı desteğimde çıktı. Bu sayede ekran kartı büyük olmasına rağmen hiçbir yamulma olmuyor. İçerisinden çıkan ekran kartı desteği çok sağlam bir malzemeden yapılmış.
Kartın dezavantajlarına gelecek olursak
Birinci dezavantajı olabilir oda 3 adet 8 pin güç girişi olmasıdır. Ama bu aslında bir dezavantaj değil bir avantaj çünkü akrtın tdp değeri yüksek. Yapılan güzel bir overclock ile 3070 performansı alabiliyorsunuz.
İkinci olarak Ülkemizde gerçekten bulması çok zor bir kart. Ben sanırsam 1 ay önce kartın son stokunu satın aldım. Ogünden beri yeni bir stok göremedim.
Benim aldığım fiyat tam 13k. Tarih 2022 Mayıs.
Mesaj otomatik birleştirildi:
teşekkürler inceleme için colotful markasından bende emin değilim pek ama bilgilendirdin teşekkürler
bu arada kart rtx ultra ayarlarda max ne kadar oluyor çok ses çıkarıyor mu?

melihv48

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
Melih Özcan
Aorus modeline benzettim nedense :D Bu model yaygın olsa bunu alırdım :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Yusuf
teşekkürler inceleme için colotful markasından bende emin değilim pek ama bilgilendirdin teşekkürler
bu arada kart rtx ultra ayarlarda max ne kadar oluyor çok ses çıkarıyor mu?
açıkçası aktif olarak sadece rust oynuyorum. Rust çok fazla ekran kartı kullanan bir oyun değil ama kartı stres teslerine soktugumda max kullanımda %50 fandan fazlasına geçmedi. Sesi yok denilecek kadar az.

Kartın yanında sistem sırıtmış, kart fenaa.
sistemde güzel güncellemeler yapıyorum :D İşlemci ve anakart değişti. Sadece kasa kaldı şimdilik. Fotolar biraz eski.

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,202
İsim
Ahmet Sevinç
açıkçası aktif olarak sadece rust oynuyorum. Rust çok fazla ekran kartı kullanan bir oyun değil ama kartı stres teslerine soktugumda max kullanımda %50 fandan fazlasına geçmedi. Sesi yok denilecek kadar az.

sistemde güzel güncellemeler yapıyorum :D İşlemci ve anakart değişti. Sadece kasa kaldı şimdilik. Fotolar biraz eski.
max derece neydi peki

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,202
İsim
Ahmet Sevinç
şu ana kadar oyunda max 60 derece gördüm. stres testlerinde ise 72 gördüm. Fanlar full otoda. Kasa ekran kartına göre çok küçük ama...
tamamdır eğer indirimli bulursam alabileceğim bi model
bu arada 750w mı kullanıyosun bide uzunluğunu atar mısın? 😅

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Hayırlı olsun bende rog strix var onun bile kutu içeriği bu kadar zengin değil. Gpu desteğinin çıkması bile büyük bir artı. Ekranı da çok iyiymiş :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Yusuf
tamamdır eğer indirimli bulursam alabileceğim bi model
bu arada 750w mı kullanıyosun bide uzunluğunu atar mısın? 😅
R5 5600 ve 3060ti 550w kullanıyorum gayet yetiyor. Üstüne üstelik monitörümün arkasında kendi yaptığım argb programlanabilir led kullnıyorum ve buda yaklaşık 30-40watt degerinde güç çekiyor ama sistemde hiçbir elektriksel sorun oluşmadı.
Uzunluk olarak 323mm

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,202
İsim
Ahmet Sevinç
R5 5600 ve 3060ti 550w kullanıyorum gayet yetiyor. Üstüne üstelik monitörümün arkasında kendi yaptığım argb programlanabilir led kullnıyorum ve buda yaklaşık 30-40watt degerinde güç çekiyor ama sistemde hiçbir elektriksel sorun oluşmadı.
Uzunluk olarak 323mm
550w mı? 😖 daha benim 600w lık psu da tek 8 pin var 😢

Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Yusuf
550w mı? 😖 daha benim 600w lık psu da tek 8 pin var 😢
:D valaha gayet yeterli bence.
R5 5600 65watt harcıyor
3060ti 240watt
öbür şeylerde max 50 watt harcasa
birde benim monitör arkası ledler 50 harcıyor dersek
toplamda 400watt halan oluyor.
Daha bilgisayar güç sıkıntısından dolayı hiç mavi ekran veya direk suratıma kapanmadı :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
923,878
Üyeler
143,890
Son üye
OmERrRRR
Top Bottom