Neler Yeni

Comnet İSS Gerçekleri

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Banlı IP iddası 02.10.2023
İddaa Veri sızıntısı 12.09.2023

Her firmada sorunlar olabilir fakat bu firmanın olayları normal olmadığı için böyle bir gönderi oluşturulmuştur.

Son zamanlarda anlamsızca poh pohlanın firmanın size hiç bilmediğiniz kısımlarını göstereceğim. Her forumda 1-2 tane fanatik var ve parada almadıkları halde anlamsızca bir övme söz konusu, diğer forumda bunları açıklamıştım burada da bir konu olması olması gerektiğini düşündüm ve şu an oluşturuyorum.

Bu firmayı daha önce kullandım ve diğer siteden incelemesine bakabilirsiniz. Her zaman Sezar'ın hakkını Sezar'a vermişimdir, ilk önce bunu bir görün; ve son firma güncellemem bu şekildeydi;
1674462477719.png

Ben ***** değilim ve bu işlerden gram anlamayan biride değilim, benim gibi birçok kişiyi ***** yerine koymaya çalıştı bu firma fakat herkes tek tek döktü foyalarını; şimdi başlayalım.

1- İnternet dalgalanmaları ve M.H Tutumu
  • Firmaya geçerken bu sorunu görmüştüm ve ona rağmen deneme şansı verdim ve bir süre sonra benzer problemler bende de olmaya başladı fakat diğer ISP'lerde böyle bir sorun yoktu. Firmaya ilk talebimde kendilerinden kaynaklı bir sorun olmadığı iletildi ve altyapıma suç atıldı, hiçbir ISP'de bu şekilde bir sorun yaşamamıştım oysaki. Öyle topu kendinden kolayca atamazsınız dedim ve test kayıtlarını oyuna sunucu sağlayan firmaya ilettim (Hiperz'e) yani incelemeleri sonrası ISP kaynaklı sorun yaşadığımı gördüler, bu sorunu ben değil diğer başka kullanıcılarda ilettiğinde aynı sorunun ISP kaynaklı olduğu iletildi. Fakat firma hiçbir şekilde o berbat sunucularından kaynaklı olduğunu kabul etmedi. Zaten MTR kayıtlarında da, azıcık okumabilen sorunun kimden olduğunu anlardı.
    1674462820898.png
  • Suçu kabul etmemeleri durumu çok da şaşırılacak bir durum değil fakat bunu grupta paylaştığımda firma yetkilisi ile girdiğim diyalog sonrası gruptan uzaklaştırıldım, Network'un n'sini bilmeyen yönetici evet.
    Bilmeyen arkadaşlar için Fiber olmayan yapılarda hatların 2 durumu vardır ve Fast Path bağlandığı zaman size daha iyi değerler sunar bu değerler için firma yetkilisinin söylediğine bakalım;
    1674462977402.png

Bunun iyi bir şey olmadığını söylüyor değil mi? Peki neden bir yorum sonra bunun sağladığı değerler ile övünüyorsun? Bu nasıl bir çelişki demezler mi adama? Zaten bu açıklamadan sonra uzun bir süre kendi çıkışlarını terk edip TT çıkışlarına geçtiler, çünkü çok iyiydi kıskanıldı hileydi bu ya bu(!)
    1674463084923.png

1674463127623.png

1674463191695.png

• Bu sorunları bir sindirdiniz mi firma kimin ellerinde, kim yönetiyor durun daha yeni başladık :) Sorunları hiçbir zaman kabul etmediklerini ve sorunsuz sandıklarından bahsedelim;
    1674463485271.png

1674463510524.png

1674463521997.png

Daha sayfalarca varda yormayacağım, yani hiçbir zaman sorunsuz bir firma olmadı. Tepkinin üzerine kullanıcılara gün tanımladılar çünkü sorun senden kaynaklı.
2- Hat Kapatma işlemleri
  • Başka bir ISS'ye geçmem ile kalan kullanmadığım günlerinin iadesini talep etmek için sisteme gireyim dedim, baktım sistemden atılmışım. Müşteri hizmetlerini aradım, diyorki "öyle bir iademiz yok" neye göre diyorum sözleşmede böyle bir madde yok, yazıp yazmaması önemli değil, yapmıyoruz diyor "fatal error", ya sen kimsin kafana göre işlem yapabiliyorsun.
    1674463725015.png
  • Daha sonrasında biraz daha takip ettim firmayı, ön ödemeli çalıştığı için önden parayı atıyorsunuz sonra kullanıyorsunuz, önden parası ödenmiş hizmetlerin kapatılması durumlarını gördüm ve para iadesi yapmayacaklarını iadda ediyorlardı az uğraşan herkese iadesini yaptılar SEVE SEVE....
  • Sosyal medya'da hangi firmada gördünüz, bir sorunu dile getirdiğinizde hizmetin sonlandırılıp, paranızın üzerine yatıldığı ve portunuzun kaybettirildiğini? DH sessiz kalmadı ve bir kampanya başlatıldı sonuç 0 çünkü BTK'nın saçma kurallarından başvuralardan bir sonuç çıkmıyordu, fakat kullanıcılar mağdur.
    1674464143716.png

1674464160258.png

1674464172452.png

1674464248094.png

1674464462056.png

1674464475568.png
3- Değişmeyen IP'ler ve IP sorunları
  • Firma aynı zamanda veri hizmeti verdiği için size tanımladığı IP'lerde buradaki IP'ler oluyordu ve bu IP bazı sitelerde, oyunlarda sorun yaratmaktaydı çünkü saldırı yememek için engellenme türünden biriydi. Şimdi böyle bir durumda bağlantı sorununda kullanıcı mı bu sorunu çözecek yoksa firma mı?
    1674464919868.png

1674464969671.png

Sonra bu sorun çözüldü dendi, kim çözdü oturdu koca firma senin 50 müşterin için tanımlamamı yaptı:ROFLMAO:
Mağdurlar için ek bilgiler;

14 gün geçsede para ödemez diye idda edenlere şu maddeyi atabilirsiniz;
  • (3) Satıcı veya sağlayıcı, fesih bildiriminin hüküm ifade etmesinden itibaren on beş gün içinde tüketici tarafından ödenmiş olan tutarın geri kalan kısmını ve varsa tüketiciden güvence, depozito veya teminat adıaltında alınan ücretlerin güncel tutarlarını kesinti yapmaksızın iade etmekle yükümlüdür.

Bunun yanında kafasına göre ben senin şimdi netini kapattım hadi işine bak demeleri de, bildiğim kadarıyla yasal değil. Bunu daha öncesinde belirtmesi gerekiyor. Yine bu konuda mağduriyet yaşayan arkadaşlar bir avukat ile görüşsünler, bu mağduriyeti bildirmeleri halinde kendileri için bir şeyler çıkabilir.
Bu kadar yeterli galiba arkadaşlar, hayatımda bu kadar troll bir firma görmedim ve firmayı hala takip ediyorum çünkü eğlenceli... Zamanında hatalarını düzeltmeleri için çok fazla öneride bulunduk fakat arkadaşlar o kadar tepedeydiki anlamadılar. Bu konudaki her şey kanıtlı ve gerçektir ve kullanıcıların doğru bilgi (fikir) almaları için açılmıştır.

(Tüm bunlar bir yana kendi Facebook gruplarında, beni hedef gösterip dünya kadar aşağılayıcı söz söylenmişti, o gönderi hala grupta duruyor. Hiçbir şey bilmeyen bir toplulukta anca bir birlerini pohpohlayıp durmaya ediyorlar çünkü gerçeklerle yüzleşmekten korkuyorlar.)

Güncelleme 15 Haziran 2023

Firma yöneticisi tarafından müşteri tehditleri devam ediyor.

tehdit-png.543030

1686834015124.png

dde5ada399b6149654e26b2a22ddae85.png

Güncelleme 6 Ağustos 2023

Bu firmayı kullanan arkadaşlar, bunun gibi ne olduğu belirsiz kişiler sizden mh. numarası vs. isterse kesinlikle paylaşmayın. Bu firma için değil hangi firmayı kullanıyorsanız, kullanın resmi kanallar hariç bu numarayı kimseyle paylaşmayın.

Bu firmada paylaşırsanız ne olur, random kişisiniz bilinmiyorsunuz, hizmetten şikayetçisiniz küt netinizi kestirebilir, netsiz kalırsınız. Bu çakallara karşı dikkatli olun.

87356583.png

Ekler

• 1674463997858.png
    1674463997858.png
    236.1 KB · Hit: 1,348
  • 1674464168443.png
    1674464168443.png
    331.7 KB · Hit: 291
  • 1674464965494.png
    1674464965494.png
    92.2 KB · Hit: 332
Son düzenleme:

Alperen71

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Alperen Çetin
Forumdaki bir arkadaş aşırı övüyordu, ufaktan aklım çelinecek gibiydi bu yazıyı gördüğüm iyi oldu. Bilgilendirme için teşekkür ederim

MuratAbiGF Fedaisi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,214
İsim
İlker
İlgilendiği Kategoriler
Ekipmanlar,Sistem Parçaları,Teknik ve Yazılımsal Sorunlar vb.
Instagram
ahmetkayaofficial01
Discord
Ahmetkaya#9513
Son zamanlarda anlamsızca poh pohlanın firmanın size hiç bilmediğiniz kısımlarını göstereceğim. Her forumda 1-2 tane fanatik var ve parada almadıkları halde anlamsızca bir övme söz konusu, diğer forumda bunları açıklamıştım burada da bir konu olması olması gerektiğini düşündüm ve şu an oluşturuyorum.

Bu firmayı daha önce kullandım ve diğer siteden incelemesine bakabilirsiniz. Her zaman Sezar'ın hakkını Sezar'a vermişimdir, ilk önce bunu bir görün; ve son firma güncellemem bu şekildeydi;
Alıntıyı görüntüle

Ben ***** değilim ve bu işlerden gram anlamayan biride değilim, benim gibi birçok kişiyi ***** yerine koymaya çalıştı bu firma fakat herkes tek tek döktü foyalarını; şimdi başlayalım.

• Firmaya geçerken bu sorunu görmüştüm ve ona rağmen deneme şansı verdim ve bir süre sonra benzer problemler bende de olmaya başladı fakat diğer ISP'lerde böyle bir sorun yoktu. Firmaya ilk talebimde kendilerinden kaynaklı bir sorun olmadığı iletildi ve altyapıma suç atıldı, hiçbir ISP'de bu şekilde bir sorun yaşamamıştım oysaki. Öyle topu kendinden kolayca atamazsınız dedim ve test kayıtlarını oyuna sunucu sağlayan firmaya ilettim (Hiperz'e) yani incelemeleri sonrası ISP kaynaklı sorun yaşadığımı gördüler, bu sorunu ben değil diğer başka kullanıcılarda ilettiğinde aynı sorunun ISP kaynaklı olduğu iletildi. Fakat firma hiçbir şekilde o berbat sunucularından kaynaklı olduğunu kabul etmedi. Zaten MTR kayıtlarında da, azıcık okumabilen sorunun kimden olduğunu anlardı.Alıntıyı görüntüle
  • Suçu kabul etmemeleri durumu çok da şaşırılacak bir durum değil fakat bunu grupta paylaştığımda firma yetkilisi ile girdiğim diyalog sonrası gruptan uzaklaştırıldım, Network'un n'sini bilmeyen yönetici evet.
    Bilmeyen arkadaşlar için Fiber olmayan yapılarda hatların 2 durumu vardır ve Fast Path bağlandığı zaman size daha iyi değerler sunar bu değerler için firma yetkilisinin söylediğine bakalım;
    Alıntıyı görüntüle
    Bunun iyi bir şey olmadığını söylüyor değil mi? Peki neden bir yorum sonra bunun sağladığı değerler ile övünüyorsun? Bu nasıl bir çelişki demezler mi adama? Zaten bu açıklamadan sonra uzun bir süre kendi çıkışlarını terk edip TT çıkışlarına geçtiler, çünkü çok iyiydi kıskanıldı hileydi bu ya bu(!)
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
  • Bu sorunları bir sindirdiniz mi firma kimin ellerinde, kim yönetiyor durun daha yeni başladık :) Sorunları hiçbir zaman kabul etmediklerini ve sorunsuz sandıklarından bahsedelim;
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
    Daha sayfalarca varda yormayacağım, yani hiçbir zaman sorunsuz bir firma olmadı. Tepkinin üzerine kullanıcılara gün tanımladılar çünkü sorun senden kaynaklı.
2- Hat Kapatma işlemleri
  • Başka bir ISS'ye geçmem ile kalan kullanmadığım günlerinin iadesini talep etmek için sisteme gireyim dedim, baktım sistemden atılmışım. Müşteri hizmetlerini aradım, diyorki "öyle bir iademiz yok" neye göre diyorum sözleşmede böyle bir madde yok, yazıp yazmaması önemli değil, yapmıyoruz diyor "fatal error", ya sen kimsin kafana göre işlem yapabiliyorsun.
    Alıntıyı görüntüle
  • Daha sonrasında biraz daha takip ettim firmayı, ön ödemeli çalıştığı için önden parayı atıyorsunuz sonra kullanıyorsunuz, önden parası ödenmiş hizmetlerin kapatılması durumlarını gördüm ve para iadesi yapmayacaklarını iadda ediyorlardı az uğraşan herkese iadesini yaptılar SEVE SEVE....
  • Sosyal medya'da hangi firmada gördünüz, bir sorunu dile getirdiğinizde hizmetin sonlandırılıp, paranızın üzerine yatıldığı ve portunuzun kaybettirildiğini? DH sessiz kalmadı ve bir kampanya başlatıldı sonuç 0 çünkü BTK'nın saçma kurallarından başvuralardan bir sonuç çıkmıyordu, fakat kullanıcılar mağdur.
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
  • Firma aynı zamanda veri hizmeti verdiği için size tanımladığı IP'lerde buradaki IP'ler oluyordu ve bu IP bazı sitelerde, oyunlarda sorun yaratmaktaydı çünkü saldırı yememek için engellenme türünden biriydi. Şimdi böyle bir durumda bağlantı sorununda kullanıcı mı bu sorunu çözecek yoksa firma mı?
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
    Sonra bu sorun çözüldü dendi, kim çözdü oturdu koca firma senin 50 müşterin için tanımlamamı yaptı:ROFLMAO:
Bu kadar yeterli galiba arkadaşlar, hayatımda bu kadar troll bir firma görmedim ve firmayı hala takip ediyorum çünkü eğleniyorum komedi gibi bir firma.
umarım comnet düşünenler için yararlı olur ve böyle bir firmaya bulaşmazlar

Yvşlagaçtanealıyon

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,042
İsim
.

Alıntıyı görüntüle

• Firmaya geçerken bu sorunu görmüştüm ve ona rağmen deneme şansı verdim ve bir süre sonra benzer problemler bende de olmaya başladı fakat diğer ISP'lerde böyle bir sorun yoktu. Firmaya ilk talebimde kendilerinden kaynaklı bir sorun olmadığı iletildi ve altyapıma suç atıldı, hiçbir ISP'de bu şekilde bir sorun yaşamamıştım oysaki. Öyle topu kendinden kolayca atamazsınız dedim ve test kayıtlarını oyuna sunucu sağlayan firmaya ilettim (Hiperz'e) yani incelemeleri sonrası ISP kaynaklı sorun yaşadığımı gördüler, bu sorunu ben değil diğer başka kullanıcılarda ilettiğinde aynı sorunun ISP kaynaklı olduğu iletildi. Fakat firma hiçbir şekilde o berbat sunucularından kaynaklı olduğunu kabul etmedi. Zaten MTR kayıtlarında da, azıcık okumabilen sorunun kimden olduğunu anlardı.Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
2- Hat Kapatma işlemleri
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
    Alıntıyı görüntüle
Bu kadar yeterli galiba arkadaşlar, hayatımda bu kadar troll bir firma görmedim ve firmayı hala takip ediyorum çünkü eğlenceli... Zamanında hatalarını düzeltmeleri için çok fazla öneride bulunduk fakat arkadaşlar o kadar tepedeydiki anlamadılar. Bu konudaki her şey kanıtlı ve gerçektir ve kullanıcıların doğru bilgi (fikir) almaları için açılmıştır.
Şuan türknetten geçilecek en mantıklı iss ler mileni netspeed gibi duruyor.

mertxan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
275
İsim
Mertcan Kör
Hocam sagolun bende düşünüyordum şuan farklı firmaya bakma kararı aldım önerebileceğiniz bir firma var mı ?

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Tüm firmalarda sorun yaşayabilirsiniz arkadaşlar, bu sorunlar altyapı ve firma kaynaklı olabilir. Burda benim önereceğim x firmasında da sorunlar olma durumu var fakat bu firmanın olayları extreme.

Firma seçiminde öncelikle tüm firmalardan bir altyapı kontrolü sağlayın kendi altyapısı olan firmalar önceliğiniz olsun. Bu gönderi altında herhangi bir ISS önerisi maalesef konunun başka yerlere çekilmemesi için yapmayacağım.

HamsiKraker

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,390
İsim
Emre Yılmaz
Türk Telekom kullanıyorum. Herkes kötü diyor ama ben müşteri hizmetlerini aradığımda geçiştirmiyorlar en azından. Şuan bulunduğum evde 7 yıldan fazladır kullanıyorum. İlk başta başka altyapı yok diye geçmiştim şimdi de memnunum ve gelen altyapılardan daha ucuza taahhüt imzaladım 2 yıl kafam rahat.
Bir kez mahallede internet sorunu olmuştu. Superonline alt yapı çekerken ya tt kablolarına zarar verdi ya da tt alt yapıyı kapattı bilmiyorum. Tt'yi aradım durumu anlattım yarın ekip göndereceğiz dedi. En azından muhatap var fiyatı da bence uygun(taahhütu ilk yenilendigi zaman piyasaya göre pahalı gorunebilir ama taahhutun 2. yılında taahhutsuz iss fiyatlarını görünce ilaç gibi geliyor)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
987,672
Üyeler
156,191
Son üye
sdgshbxcvx
Top Bottom