Neler Yeni

Çözüldü- APU Sistemelerde Ramler

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Faruk Topal
APU sistemlerde RAM'lerin çok önemli olduğunu biliyorum, çift kanal kullanılması gerektiği vs. fakat RAM'lerin frekans yüksekliği mi daha önemli yoksa bellek boyutu mu? Çift kanal 4+4 2400MHz kullanıyorum. RAM'ların bir tanesi dahili. Birini çıkarıp 8 takmayı düşünüyorum. Bilgisayar maksimum 2400MHz destekliyor, daha yükseğini takamıyorum. 8 GB RAM taksam GPU'da gözle görülür bir fark yaratır mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Saruhan Dinler
Eğer oyunlarda RAM kullanımı ile ilgili bir sorun yaşamıyorsanız yükseltme yapmanıza gerek yok fakat yaşıyorsanız etkisi olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Faruk Topal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer oyunlarda RAM kullanımı ile ilgili bir sorun yaşamıyorsanız yükseltme yapmanıza gerek yok fakat yaşıyorsanız etkisi olur.
Ramlerin biri gömülü 4 GB ve sistem bu ramin yarısnı kullanıyor. Ekran alıntısında gördüğünüz gibi bana kalan ram 5.88/8 . Ram takviyesi oyunlar için sizce mantıklı mı?

Ekler

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    27.1 KB · Hit: 57
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Faruk Topal
Ne tür oyunlar oynuyorsunuz?
Oyun tutkunu birisi sayılmam. Boş zamanlarımda oynarım sadece. Bilgisayarımı en çok zorlayan Apex Legends. en düşük çözünürlükte 50 fps alıyorum ama sabit değil droplar yaşıyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Saruhan Dinler
Oyun tutkunu birisi sayılmam. Boş zamanlarımda oynarım sadece. Bilgisayarımı en çok zorlayan Apex Legends. en düşük çözünürlükte 50 fps alıyorum ama sabit değil droplar yaşıyorum.
O zaman RAM yükseltmesi yapmanızda fayda var çünkü RAM yetmezliği olduğu zaman FPS dropları sık sık yaşanır.

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,216
İsim
Sarp Yılmaz
APU sistemlerde RAM'lerin çok önemli olduğunu biliyorum, çift kanal kullanılması gerektiği vs. fakat RAM'lerin frekans yüksekliği mi daha önemli yoksa bellek boyutu mu? Çift kanal 4+4 2400MHz kullanıyorum. RAM'ların bir tanesi dahili. Birini çıkarıp 8 takmayı düşünüyorum. Bilgisayar maksimum 2400MHz destekliyor, daha yükseğini takamıyorum. 8 GB RAM taksam GPU'da gözle görülür bir fark yaratır mı?
Çok tutkulu birisi değilim demişsiniz fakat ram takviyesi yapman iyi olacaktır çünkü günümüzde birçok oyun yüksek ram miktarları kullanıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Faruk Topal
Çok tutkulu birisi değilim demişsiniz fakat RAM takviyesi yapman iyi olacaktır çünkü günümüzde birçok oyun yüksek RAM miktarları kullanıyor.
En kısa sürede temin edeceğim. Siz hazır buraya kadar gelmişken ram markası olarak crucial mı kingston mu iyidir? (notebook ram)

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,216
İsim
Sarp Yılmaz
En kısa sürede temin edeceğim. Siz hazır buraya kadar gelmişken RAM markası olarak crucial mı kingston mu iyidir? (notebook RAM)
Kingston tercih ederdim ben.
Mesaj otomatik birleştirildi:

En kısa sürede temin edeceğim. Siz hazır buraya kadar gelmişken RAM markası olarak crucial mı kingston mu iyidir? (notebook RAM)
ikisi de iyi markalardır.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,185
Üyeler
157,205
Son üye
wtfvito
Top Bottom