Neler Yeni

Cpu Fan Error! ve Cpu Over Voltage Error! Hataları

Mifrigia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Doruk Yeniyıldız
Bilgisayarımı temizlemek için Amd Ryzen 5 5500'ün stok işlemcisini söktüm. Soğutucunun altında da gri bi yer adını tam bilmiyorum o gri yeri temizlemek için orayıda söktüm. Temizledim geri taktım herşeyi çalıştırdım bilgisayarı bilgisayar açılırken American Megatrends ekranı geliyor ve Cpu Fan Error! ve Cpu Over Voltage Error! hatalarını veriyor. Resim de ekleyeceğim daha detaylı anlamanız için. Lütfen yardım eder misiniz ?

İşlemci : Amd Ryzen 5500
Anakart : Asus Prime B450M-A II

Ekler

• IMG_20230504_195304.jpg
    IMG_20230504_195304.jpg
    1.3 MB · Hit: 92
  • IMG_20230504_195312.jpg
    IMG_20230504_195312.jpg
    1.9 MB · Hit: 81
  • IMG_20230504_195325.jpg
    IMG_20230504_195325.jpg
    1.8 MB · Hit: 84

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
557
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Bilgisayarımı temizlemek için Amd Ryzen 5 5500'ün stok işlemcisini söktüm. Soğutucunun altında da gri bi yer adını tam bilmiyorum o gri yeri temizlemek için orayıda söktüm. Temizledim geri taktım herşeyi çalıştırdım bilgisayarı bilgisayar açılırken American Megatrends ekranı geliyor ve Cpu Fan Error! ve Cpu Over Voltage Error! hatalarını veriyor. Resim de ekleyeceğim daha detaylı anlamanız için. Lütfen yardım eder misiniz ?

İşlemci : Amd Ryzen 5500
Anakart : Asus Prime B450M-A II
Kanka bende de aynı hata vardı, işlemcinin fanını doğru yere taktığına eminmisin? Eğer cpu fanını cpu soketine takmazsan saki işlemci fanı takılmamış gibi gözükür o yüzden bilgisayar kendini yakmamak için hata verir.

Mifrigia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Doruk Yeniyıldız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kanka bende de aynı hata vardı, işlemcinin fanını doğru yere taktığına eminmisin? Eğer cpu fanını cpu soketine takmazsan saki işlemci fanı takılmamış gibi gözükür o yüzden bilgisayar kendini yakmamak için hata verir.
fanı anakarttan sökmedim. Sadece vidalarını söktüm bilgisayarın içinde durdur diğer gri parçayı çıkarıp sildim geri taktım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

fanı anakarttan sökmedim. Sadece vidalarını söktüm bilgisayarın içinde durdur diğer gri parçayı çıkarıp sildim geri taktım.
durdur yazmışım durdu olacak

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
557
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ

durdur yazmışım durdu olacak
Kanka temizledim falan demişsin de yenisini sürdün değilmi? Termal macunun yani.

Mifrigia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Doruk Yeniyıldız
Kanka temizledim falan demişsin de yenisini sürdün değilmi? Termal macunun yani.
işlemciyi ellemedim hiç ama sürmem gerekiyor biliyorum olmadığı için sürmedim :D Bilgisayara bir şey olmaz umarım. Sorun macun sürmediğim içinse hemen alıp süreyim yeter ki geçsin. Sürsem geçer mi? Bu arada temizledim derken toz aldım yani çok detaylılık yapmadım.

Kıvanç🖱️

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,692
İsim
Kıvanç
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, Çevre Birimleri, Sistem Toplama, İndirimler
işlemciyi ellemedim hiç ama sürmem gerekiyor biliyorum olmadığı için sürmedim :D Bilgisayara bir şey olmaz umarım. Sorun macun sürmediğim içinse hemen alıp süreyim yeter ki geçsin. Sürsem geçer mi? Bu arada temizledim derken toz aldım yani çok detaylılık yapmadım.
😱 Kanım dondu ama işlemcim yandı 🔥

Mifrigia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Doruk Yeniyıldız

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
557
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Kanka macun yok iken bilgisayarı çalıştırmak aşırı tehlikeli, kesinlikle yapmamalısın, işlemcini yakabilir.
cpu fan eror hatasını düzeltmek için bu ayarı yapabilirsin.
cpu overvoltage hatası için de bunu yapabilirsin.

:( kafama soksunlar. Açayım bilgisayara bakayım. İşlemcinin üstü kapkara şimdi :D

bir şey olmuş mudur? hocam dicemde olmuştur kesin böyle yazdığınıza göre
Olmamıştır kanka, ama bir daha bilip bilmeden bir şey yapmasanız iyi olur, dalga mı geçiyorsunuz onuda anlamış değilim.

Mifrigia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Doruk Yeniyıldız
Kanka macun yok iken bilgisayarı çalıştırmak aşırı tehlikeli, kesinlikle yapmamalısın, işlemcini yakabilir.
Teşekkürler ben bi açıp bakayım bilgisayara kapatayım sonra. Macun öneriniz varmıdır maks 150 tl olacak şekilde acaba :)

Olmamıştır kanka, ama bir daha bilip bilmeden bir şey yapmasanız iyi olur, dalga mı geçiyorsunuz onuda anlamış değilim.
yok ben kendime kızıyorum dalga geçmiyorum kusura bakamyın yanlış anladıysanız

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
557
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Teşekkürler ben bi açıp bakayım bilgisayara kapatayım sonra. Macun öneriniz varmıdır maks 150 TL olacak şekilde acaba :)

yok ben kendime kızıyorum dalga geçmiyorum kusura bakamyın yanlış anladıysanız
Kanka açma bilgisayarı allah için. Yapma yaw. Öneririm ama lütfen açma bilgisayarı macun alana kadar.

Kıvanç🖱️

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,692
İsim
Kıvanç
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, Çevre Birimleri, Sistem Toplama, İndirimler
Kral hemen bir tane termal macun edin. Arctic mx4 ya da thermal grizzly kryonaut gibi... Youtubeda nasıl uygulanır videolarını izlemeden de sürme. Sürdükten sonra da işlemci soğutucunu güzel bir şekilde monte etmen lazım yine video izleyip yapabilirsin.

Mifrigia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Doruk Yeniyıldız
Kral hemen bir tane termal macun edin. Arctic mx4 ya da thermal grizzly kryonaut gibi... Youtubeda nasıl uygulanır videolarını izlemeden de sürme. Sürdükten sonra da işlemci soğutucunu güzel bir şekilde monte etmen lazım yine video izleyip yapabilirsin.
teşekkür ederim hemen kapatıyorum sağolun ilgilendiğiniz için

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
557
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Ellerin hassas ve internette gördüğün uygulamaları rahat yapabiliyorsan bu.
Eğer daha kolay sürümlü bir şey arıyorsan bu.
İnternetten her bir adımı teker teker takip edin sürerken.

Top Bottom