Neler Yeni

Ana Konu CSGO YATIRIMLARI TARTIŞMA KONUSU

montenegro98

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
444
İsim
burak karadağ
Arkadaşlar, düşük bütçe ile yapılacak en iyi yatırım şu an kasadır. Yıllardır cs içinde olan birisi olarak bence skin yerine kasa fiyatları daha da yükselecektir. Fiyat artma ihtimaline baktığımız zaman bence en düşük fiyatlı kasalardan almanız iyi olacaktır fakat kasa içeriğine bakın ve düzgün item çıkan kasaları tercih edin. YTD
mesela hangi kasa?

• Beğen
Reaksiyonlar: Nevo

imasa32

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
798
İsim
Sami Kökmen
Çok tehlikeli bir süreç. CS2 ile birlikte bunların ne yapacağı belli olmaz. Son zamanlarda major kapsülleri aşırı fazla indirime giriyor. Şu aralar yükselir her şeyin fiyatı özellikle kasalar. Ama CS2 çıktıktan sonra valve şunu da diyebilir: Tüm kasa droplarını açıyorum rastgele düşecek. Ya da aynı şekilde level up sonrası dropları değiştirebilir. Çünkü bunların fiyatlarının bu kadar artması bana kalırsa çok anormal. Elbet buna bir el atarlar gibime geliyor. Tabi bunların hepsi benim yorumum. Çünkü en düşük kasanın fiyatı 1 dolar civarında olması çok anormal. Bir eldiven kasası 0.03 kuruştan 100 liralara çıkması çok anormal. İyice borsaya döndü oyun anlaşılan. O yüzden CS2 çıkasıya kadar her şey artmaya devam edebilir ama CS2'den sonrasını kimse bilemez. Tabi ki bu söylediklerim yorum olduğu için yatırım tavsiyesi değildir.

lusiancan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
CAN UYGUR
Çok tehlikeli bir süreç. CS2 ile birlikte bunların ne yapacağı belli olmaz. Son zamanlarda major kapsülleri aşırı fazla indirime giriyor. Şu aralar yükselir her şeyin fiyatı özellikle kasalar. Ama CS2 çıktıktan sonra valve şunu da diyebilir: Tüm kasa droplarını açıyorum rastgele düşecek. Ya da aynı şekilde level up sonrası dropları değiştirebilir. Çünkü bunların fiyatlarının bu kadar artması bana kalırsa çok anormal. Elbet buna bir el atarlar gibime geliyor. Tabi bunların hepsi benim yorumum. Çünkü en düşük kasanın fiyatı 1 dolar civarında olması çok anormal. Bir eldiven kasası 0.03 kuruştan 100 liralara çıkması çok anormal. İyice borsaya döndü oyun anlaşılan. O yüzden CS2 çıkasıya kadar her şey artmaya devam edebilir ama CS2'den sonrasını kimse bilemez. Tabi ki bu söylediklerim yorum olduğu için yatırım tavsiyesi değildir.
Zaten valve in derdi oyun değil ki hocam cs oyuncularının yüzde 90 ından fazlası zaten prime hesaba sahip bu yüzden valve in stratejisi oyun veya prime satıp kar etmek değil skin trade i ve kasa alıp açımlarından kazandığı para, şu an net rakam hatırlamıyorum ama yılda milyar dolar cinsinden para kazanıyor valve yani senin anlayacağın pazarın artması valve in işine gelir bu yüzden bunu düzenlemek için ekstra çaba harcamazlar devlet yönetmiyor bunlar steam pazarın enflasyonunu hesaplasınlar :D Ne kadar yüksek fiytattan alım satım o kadar komisyon...

Nevo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Nevo Reis
Zaten valve in derdi oyun değil ki hocam cs oyuncularının yüzde 90 ından fazlası zaten prime hesaba sahip bu yüzden valve in stratejisi oyun veya prime satıp kar etmek değil skin trade i ve kasa alıp açımlarından kazandığı para, şu an net rakam hatırlamıyorum ama yılda milyar dolar cinsinden para kazanıyor valve yani senin anlayacağın pazarın artması valve in işine gelir bu yüzden bunu düzenlemek için ekstra çaba harcamazlar devlet yönetmiyor bunlar steam pazarın enflasyonunu hesaplasınlar :D Ne kadar yüksek fiytattan alım satım o kadar komisyon...
Haklısınız, sadece cs2 kapalı beta'da bile bu kadar fiyatlar arttıysa oyun açık beta veya direkt herkese açıldığı zaman fiyatların çok daha fazla yükseleceğini düşünüyorum ki ben yatırımımı yaptım bekliyorum.

imasa32

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
798
İsim
Sami Kökmen
Ama hocam hesap yapmak lazım bir yandan. Önceden her oyunda kasa düşüyordu herkese. Şimdi haftalık kasa dropunu 1 taneye düşürmüşler herhalde ben daha fazla düşüremedim de 3 haftadan beri. Hal böyle olunca hacim azaldı. Önceden 1 milyon tane anlık satış listelemesi oluyordu 1 kasada şimdi onun 10da 1'i bile değil. Böyle olunca mı daha fazla kazanıyor yoksa dediğin gibi komisyon fazla olunca mı bilmiyorum. Hem bir yandan oyunda milyon tane skin oldu iyice crossfire'a döndü. Bunun önüne geçmek için eski kasa droplarını da açarlar mı ki diyorum ama inan hiçbir fikrim yok kimsenin de yoktur bu konuda.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Emirhan
Allah bereket versin rio dust 315 olmuş 30 kutu 10 k eder.Beklemedeyim hedef 200 dolar 😀😀😀

Sir Cem T-oker

80+ Gold
Abi kasa düşmüyor ?

imasa32

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
798
İsim
Sami Kökmen

imasa32

80+ Bronze