Neler Yeni

DA-3 sistem geldi, bazı test sonuçları ve görseller / CPU: R5 3500X

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

38890

80+ Gold
En İyi Cevap
15
Yanlış bilgi nerede aslan parçası mı? Senin karşında mahallede top oynayan çocuklar mı var? Bu nasıl üslup? Dünyada her şeyi bilen tek siz misiniz?
Bir kaç gün önce Ferdi diye bi eleman vardı ya forumda millete ''yeğenim,aslanım,koçum,tosunum,aslan parçası'' falan diyordu. Bu onun farklı versiyonu falan herhalde. :p

Alina

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
540
İsim
Taha
Bu kişi bence daha fazla saçmalamadan konu kilitlenmeli . Yada soracağı her sorunun ardından alacağı cevapları sindirmek için bir bardak soğuk su içmek zorunda kalacak.

DeoNade

80+ Bronze
hocam merhaba soğutma gibi bir şeyler kullanıyor musunuz bende 3500 aldım oyunlarda kasma falan oluyor mu sıcaklıklar kaç dereceye görüyor ?
dediğim gibi çok anlamam bazı işlemlerden. bf1'de ultra ayarlarda oynuyorum en fazla 6 saat oynadım ve oyunu oynarken 65 derecelerdeydi en fazla 70 gördü her hangi bir takılmada olmadı. gigabayt 1660super kullanıyorum ekran kartınıda sistem ile oynama yapmadım dediğim gibi sadece alırken ram frekans hızlarını yükselttim

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,560
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
dediğim gibi çok anlamam bazı işlemlerden. bf1'de ultra ayarlarda oynuyorum en fazla 6 saat oynadım ve oyunu oynarken 65 derecelerdeydi en fazla 70 gördü her hangi bir takılmada olmadı. gigabayt 1660super kullanıyorum ekran kartınıda sistem ile oynama yapmadım dediğim gibi sadece alırken ram frekans hızlarını yükselttim
Konudaki testler sisteme olağan dışı bir yük veriyor. Oyunlarda bu sıcaklıkları göremez zaten.

Dahası  
Reaksiyon skoru
195
İsim
burak gümrükçü

teşekkürler hocam aynı sistemden ben aldım , sadece amd ryzen 5 3500 farklı olarak hala kargoya verilmedi bekliyoruz 8 gün oldu , teşekkürler bilgilendirme için

Sunstorm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
733
İsim
Murat-K
Burada AMD'nin Stok soğutucusunu gömmüşsünüz. (Stok soğutucudan ne bekliyorsanız artık)

Burada halihazırda gömmüş olduğunuz AMD ekibini övmüşsünüz. (Ryzen işlemcilerde voltaj sorunu var bunu bilmeyerek övmüşsünüz)

Yapılan testler Prime95+FurMark
Bu sistem sıcaklığına başka hiçbir yerde karşılaşmayacak büyük ihtimal.
Testler aynı anda yapıldığı için GPU ve CPU kasayı ısıtıyor ve birbirinin sıcaklığını arttırıyor.
CPB (CorePerformanceBoost) açık sıcaklık değerleri stock soğutucu + CPB + Prime95 + ekran kartından gelen sıcak hava ile birlikte normal oluyor.
Açıkçası böyle konuşmalara dahil olmak istemem uyarı puanı almamak için ama net bir şekilde saçmalamışsınız.
Ben mi saçmalamışım o zaman o stabilite testlerini neden yaparsınız? burada mekan sahibi saatlerce stabilite testi yapın derken ben en fazla 30 dakika yeterli diyorum.
Kaliteli kasalar cpu ve ekran kartının oluşturduğu sıcaklığı kolayca kasadan dışarı tahliye eder mantığınızda haklı bir yan bulmak güç. Sistemde stok soğutucu olduğu gün gibi aşikar! Bende 3600 ü uzunca bir süre stealth ile kullandım ancak stress testinde 79 derece üzerini hiçgörmedim!

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,560
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Kasanın önü komple ızgaralı yapıda. Acaba daha iyi hava alması için içerisine hava mı üflememiz gerekiyor? Yorumlardan sırf haterlık akıyor, mantık bile kalmamış artık.

38890

80+ Gold
En İyi Cevap
15
Kasanın önü komple ızgaralı yapıda. Acaba daha iyi hava alması için içerisine hava mı üflememiz gerekiyor? Yorumlardan sırf haterlık akıyor, mantık bile kalmamış artık.
Sunstorm'un cevap yükleniyor... ama yüklenemedi oda TTNET kurbanı.

1600337140038.jpeg

Dahası  
Reaksiyon skoru
195
İsim
burak gümrükçü
Ben mi saçmalamışım o zaman o stabilite testlerini neden yaparsınız? burada mekan sahibi saatlerce stabilite testi yapın derken ben en fazla 30 dakika yeterli diyorum.
Kaliteli kasalar cpu ve ekran kartının oluşturduğu sıcaklığı kolayca kasadan dışarı tahliye eder mantığınızda haklı bir yan bulmak güç. Sistemde stok soğutucu olduğu gün gibi aşikar! Bende 3600 ü uzunca bir süre stealth ile kullandım ancak stress testinde 79 derece üzerini hiçgörmedim!

abdullah abinin yaptığı videoda içinde sıvı soğutucu olduğunu mu ima edip yalan mı söylüyor diyorsun şimdi sen?

Sunstorm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
733
İsim
Murat-K
Bilerek yapıyor zaten siz şahitsiniz sistemlerim çıktığında piyasanın en iyisi oluyor her yerde konuşuluyor açık konuşayım bu kadar F/P sistem toplamalarıma sanki insanlar salakmış gibi berbat falan demek cahilliktir 2+2=4 fiyat ortada avantaj ortada sistem parçaları ortada artık izleyenler bu tiplerin laflarını yemiyor. Yani sisteme bakıyorum yoruma bakıyorum midem bulanıyor
Bilerek yazıyorum arkadaşım F/P fps tamam ya kalite eğerki topladığım sistem kaliteli diyorsanız kalite algılarımız çok farklı demektir! Bilgi birikimim konusunda en ufak fikriniz yokken "Cahillik" kelimesini eğer benim için kullandıysanız o nahoş kelimeyi size iade etmek isterim.

Salt fps her şey demek değildir bunu gayet iyi bildiğinizin farkındayım yalnız burada videolarda pompalanan ana tema yalnızca FPS
Mesaj otomatik birleştirildi:

abdullah abinin yaptığı videoda içinde sıvı soğutucu olduğunu mu ima edip yalan mı söylüyor diyorsun şimdi sen?
Hoppala onu nereden çıkarttınız yazılanı iyi okuyun.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom