Neler Yeni

DA-3 sistem geldi, bazı test sonuçları ve görseller / CPU: R5 3500X

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33
Bilerek yazıyorum arkadaşım F/P fps tamam ya kalite eğerki topladığım sistem kaliteli diyorsanız kalite algılarımız çok farklı demektir! Bilgi birikimim konusunda en ufak fikriniz yokken "Cahillik" kelimesini eğer benim için kullandıysanız o nahoş kelimeyi size iade etmek isterim.

Salt fps her şey demek değildir bunu gayet iyi bildiğinizin farkındayım yalnız burada videolarda pompalanan ana tema yalnızca FPS
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hoppala onu nereden çıkarttınız yazılanı iyi okuyun.
kalite demek sadece x570 godlike değil rog strix değil sizin kalite anlayışınız bu bütçelerde değil ise neden yazıyorsun bu konuya :D

Alina

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
540
İsim
Taha
Bilerek yazıyorum arkadaşım F/P fps tamam ya kalite eğerki topladığım sistem kaliteli diyorsanız kalite algılarımız çok farklı demektir! Bilgi birikimim konusunda en ufak fikriniz yokken "Cahillik" kelimesini eğer benim için kullandıysanız o nahoş kelimeyi size iade etmek isterim.

Salt fps her şey demek değildir bunu gayet iyi bildiğinizin farkındayım yalnız burada videolarda pompalanan ana tema yalnızca FPS

Knk senin bilgi birikim hakkında yorum yapmak istemem tek diyeceğim şey işlemcide sorun yok sadece biraz fazla ısınan bir işlemci bunuda başka bir soğutma alarak çözebilirsin. Sisteme kalitesiz demek çok saçma.
Sistemde ztn indirim var git sıvı soğutma al diyoruz ama hala tık yok.

Eğer kalitesiz ise binlerce kişi kullanmaya devam etmezdi

Bu kişi bence daha fazla saçmalamadan konu kilitlenmeli . Yada soracağı her sorunun ardından alacağı cevapları sindirmek için bir bardak soğuk su içmek zorunda kalacak.
Tekrardan söylüyorum.

Knk senin bilgi birikim hakkında yorum yapmak istemem tek diyeceğim şey işlemcide sorun yok sadece biraz fazla ısınan bir işlemci bunuda başka bir soğutma alarak çözebilirsin. Sisteme kalitesiz demek çok saçma.

Tekrardan söylüyorum.
Konu saçma olmaya başladı resmen zaman kaybı.

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33

Tekrardan söylüyorum.

Hocam ayrı ayrı beğenme olsa hepsini beğenecem :D

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4

Ben laf cambazlığını sevmem ;) masal okumana gerek yok git o döneme bak piyasadaki sistemlere daha iyisini bul kanalı silerim. yok! çünkü sırf bir hafta biz bunu araştırdık ben bu işi 8 yıldır yapıyorum... Neden cahil dedim? FPS pompalama lafından da çok açık zaten git bu sistemle twitch yayını yap (Mehmet 1600X ile oyun yayını bile yaptı aylardır.) git render al git oyun oyna, belliki bu tür pc kombinasyonları hakkında bir bilginiz yok onun için komik duruma düşmemek adına az laf konuşmak âladır bir bilgisi olmadığı halde "beni susturamazsınız ben konuşurum" demek arsızlıktır bir direnişi temsil etmez

Ama sen anlaşılan rüyadasin Dolar'ın 7.5TL falan olduğunu da unuttun "sistemlerimiz fiyatına göre en iyisidir" lafımızı da unuttun o zaman sana aşağıdaki sistemi öneriyorum bak para olunca neler toplanıyor kendini bu kadar germe 2+2 = 4 eder doğruların bencesi sencesi şeklinde yorumlanmaya ihtiyacı yoktur doğru doğrudur.

Önerim:

Sunstorm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
733
İsim
Murat-K
kalite demek sadece x570 godlike değil rog strix değil sizin kalite anlayışınız bu bütçelerde değil ise neden yazıyorsun bu konuya :D
Kalite demek elbette bunlar değil!
Anakart ekran kartı için pcb katman sayısı, dolgu güç pinleri, faz sayıları ve bu hatlarda kullanılan mosfetler, vrm soğutmalarında kullanılan malzeme yüzeye nasıl temas ettikleri, fan yapıları ve bunların üretici firmaları.
Psu için çin yada japon kapasitör kullanılmış olması ve sıcaklık dayanımları, kullanılan mosfetlerin amperleri, varistörler. Kasa için saç kalitesi hava akış miktarı kaliteyi belirleyen bunlar!

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33
Anakart ekran kartı için pcb katman sayısı, dolgu güç pinleri, faz sayıları ve bu hatlarda kullanılan mosfetler, vrm soğutmalarında kullanılan malzeme yüzeye nasıl temas ettikleri, fan yapıları ve bunların üretici firmaları.
PSU için çin yada japon kapasitör kullanılmış olması ve sıcaklık dayanımları, kullanılan mosfetlerin amperleri, varistörler. Kasa için saç kalitesi hava akış miktarı kaliteyi belirleyen bunlar!
siz şey değilmiydiniz ya palit inno3d ye kalitesiz diyordu birisi o sizmiydiniz

Sunstorm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
733
İsim
Murat-K

Tekrardan söylüyorum.

Kaliteyi anlamak için bu mesajımı kaydedin 1 sene sonunda tekrar konuşalım!

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,112
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
PSU için çin yada japon kapasitör kullanılmış olması ve sıcaklık dayanımları, kullanılan mosfetlerin amperleri, varistörler. Kasa için saç kalitesi hava akış miktarı kaliteyi belirleyen bunlar!
Peki bu verilerin ekran kartı ya da işlemcinin sıcaklığıyla alakası nedir? Sisteme kalitesiz deme sebebiniz neydi o zaman? Bu sistemdeki bütün donanımların PCB'lerini tek tek incelediniz galiba önceden.

Dahası  
Reaksiyon skoru
195
İsim
burak gümrükçü
Ben laf cambazlığını sevmem ;) masal okumana gerek yok git o döneme bak piyasadaki sistemlere daha iyisini bul kanalı silerim. yok! çünkü sırf bir hafta biz bunu araştırdık ben bu işi 8 yıldır yapıyorum... Neden cahil dedim? FPS pompalama lafından da çok açık zaten git bu sistemle twitch yayını yap (Mehmet 1600X ile oyun yayını bile yaptı aylardır.) git render al git oyun oyna, belliki bu tür PC kombinasyonları hakkında bir bilginiz yok onun için komik duruma düşmemek adına az laf konuşmak âladır bir bilgisi olmadığı halde "beni susturamazsınız ben konuşurum" demek arsızlıktır bir direnişi temsil etmez

Ama sen anlaşılan rüyadasin Dolar'ın 7.5TL falan olduğunu da unuttun "sistemlerimiz fiyatına göre en iyisidir" lafımızı da unuttun o zaman sana aşağıdaki sistemi öneriyorum bak para olunca neler toplanıyor kendini bu kadar germe 2+2 = 4 eder doğruların bencesi sencesi şeklinde yorumlanmaya ihtiyacı yoktur doğru doğrudur.

Önerim:

Abdullah abi bu itopya'nın kargo sorunlarına bi el abi ya 8.iş günü oldu kargoya bile verilmedi :(

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33

Hamit Altıntop

80+ Gold
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,863
İsim