Neler Yeni

🔥İndirim DeepCool MATREXX 700W PSU KASA 2999TL

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,159
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
Alıntıyı görüntüle

PSU E tier yani uzak durun kategorisi. Tavsiye etmem.

Ben de 3 yıldır Deepcool Matrexx 70 ADD-RGB 3F kullanıyorum. Daha yeni öne 3 adet Lancool 3'ün 140mm ARGB fanını, tepeye 140mm ARGB olmayan versiyonunu taktım. İçinde gelen CF120'ler de gerçekten çok kaliteli fanlardı. Thermaltake Pure 12'ler çocuk oyuncağı kalıyordu yanında. Kasa da güzel diyebilirim. E-ATX orta yollu bir kasa. Kaliteli yerler cidden kaliteli. Ama bazı yerlerde malzeme kalitesi pek iyi değildi. Benim modelim önü cam olduğu için hava akışı da tabii pek iyi değil. Ama ön cam yarım açılabiliyor ve toz filtresi fanların arkasında olduğundan hava akışını tek tuşla iyileştirebiliyorum.

Sonuç olarak Deepcool kasalar alınır ama fiyatına göre.
PSU e ne oluyor rampage gibi kötü psu değildir herhalde

preus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
277
İsim
Yusuf Aydın
alınır mı sizce ? ve psu 700 w +80 gold mu bronze mu onu bulamadım

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,159
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler

preus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
277
İsim
Yusuf Aydın

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,159
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler

Fantastiktürk

80+ Bronze
PSU e ne oluyor rampage gibi kötü psu değildir herhalde

Ben de bunu merak ettim rampage gibi psulardan yine de iyi değilmidir

Deepcolun psusuna laf eden suana kadar hiç görmedim bence sorunu yoktur
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alınır özelikle bu fiyata

Değil sanırım bende tam anlamadım
Kaç kere söyledik hatırlamıyorum ama şu işlerde markaya bakmayın. Deepcool sanki PSU mu üretiyor? Çok büyük ihtimalle PSU üreticilerinden birine ürettirip etiket bastırıyor. Her markanın kötü/iyi ürünü olabilir. PF serisi güç kaynakları, özellikle 750W'dan az olanlarından uzak durmak gerekiyor.

Ayrıca Gold falan değil düz 80+White.

Nestherr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
108
İsim
Berkan Demir
Kaç kere söyledik hatırlamıyorum ama şu işlerde markaya bakmayın. Deepcool sanki PSU mu üretiyor? Çok büyük ihtimalle PSU üreticilerinden birine ürettirip etiket bastırıyor. Her markanın kötü/iyi ürünü olabilir. PF serisi güç kaynakları, özellikle 750W'dan az olanlarından uzak durmak gerekiyor.

Ayrıca Gold falan değil düz 80+White.
peki yukrıda atılan 750w lık olan kasa alınabilir mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Emir Deniz
F olan White TR2 S ise para bulunca değişin derim. F olanlar kalite olarak E'nin altında olanlardan ziyade yapısal sorundan dolayı risk taşıyanlar oluyor genellikle.
Yok bronze olan E serisindeki. İkisi de E serisi olduğu için Deepcool'unkini tutarım ileride değiştiririm. Sizin önerdiğiniz bir PSU var mıdır şöyle fazla tuzlu olmayan 1.5-2k arası.

Fantastiktürk

80+ Bronze
peki yukrıda atılan 750w lık olan kasa aNZXT C550 80+ Bronzelınabilir mi
Bence bu model çok tercih edilebilir değil. Nedenleri şöyle:

1) 4 ARGB fan demişsiniz ama bu fanlar kötü. Benim Matrexx 70'te Deepcool CF120 fanlar geliyordu ve bayağı üst düzey fanlardı. Bu öyle değil. Harici satılan fanlar değil kasaya özel. Yapraklarından da anlayacağınız üzere içerisinde fan olsun diye maliyetten kısılarak konulmuş fanlar. En azından ben böyle gördüm.

Ayrıca bu fanların yaprak tasarımı statik basınca elverişli durmuyor. Ön tarafı mesh iken statik basınç yeterince olmazsa içeri hava alamaz. Sonuç olarak mesh olsa da hava alamayabilir. Ya da hava alması için fan devrini çok arttırırsanız bu sefer de ses çok yapabilirler.

2) PSU E segment. En azından D, C bakmanızı tavsiye ederim.
Yok bronze olan E serisindeki. İkisi de E serisi olduğu için Deepcool'unkini tutarım ileride değiştiririm. Sizin önerdiğiniz bir PSU var mıdır şöyle fazla tuzlu olmayan 1.5-2k arası.
Tier B:
High Power Performance GD 600W 80+ Gold (3 yıldır kendim kullanıyorum)
Asus TUF 550B 80+ Bronze

Tier C:
MSI MAG A650BN 80+ Bronze
Deepcool PK750D 80+ Bronze
NZXT C550 80+ Bronze

Nestherr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
108
İsim
Berkan Demir

1) 4 ARGB fan demişsiniz ama bu fanlar kötü. Benim Matrexx 70'te Deepcool CF120 fanlar geliyordu ve bayağı üst düzey fanlardı. Bu öyle değil. Harici satılan fanlar değil kasaya özel. Yapraklarından da anlayacağınız üzere içerisinde fan olsun diye maliyetten kısılarak konulmuş fanlar. En azından ben böyle gördüm.

Ayrıca bu fanların yaprak tasarımı statik basınca elverişli durmuyor. Ön tarafı mesh iken statik basınç yeterince olmazsa içeri hava alamaz. Sonuç olarak mesh olsa da hava alamayabilir. Ya da hava alması için fan devrini çok arttırırsanız bu sefer de ses çok yapabilirler.

Tier B:
Asus TUF 550B 80+ Bronze

Tier C:
NZXT C550 80+ Bronze
Bir de bir şey sormak isterim psunun 3x 8 pin çıkışlı olduğunu nasıl anlarım bazıları 2 çıkışlıymış

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,752
İsim
Eren Güven
kasa geldi gayet hoş duruyor. içine sistem kurmadım henüz ama ön paneli falan hoş. beyaz olsa tadından yenmezmiş. psu ya bakamadım henüz

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Emir Deniz

Tier B:
Asus TUF 550B 80+ Bronze

Tier C:
NZXT C550 80+ Bronze
kasa geldi gayet hoş duruyor. içine sistem kurmadım henüz ama ön paneli falan hoş. beyaz olsa tadından yenmezmiş. psu ya bakamadım henüz
@Eren Güven hocam kasa fanları @Fantastiktürk 'ün dediği gibi mi? Bu akşam sistem kurma şansınız var mı?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,096
Üyeler
152,607
Son üye
mrfahrenhayt
Top Bottom