Neler Yeni

🔥İndirim DeepCool MATREXX 700W PSU KASA 2999TL

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Emir Deniz
İçindeki PSU da iyi değil.

Tavsiye etmem. Alınabilir fan setleri çok pahalı. Bu kasayı alan birinin fana o kadar para ayırması mümkün değil. Kaldı ki bu kasa + fan yerine doğrudan farklı kasa almak daha mantıklı.

Ben böyle diyorum ama arkadaşlar fiyatına göre değerlendirin siz yine. PSU fiyatlarını biliyorum ama kasa fiyatlarından haberim yok. Fiyat iyiyse fanların çok önemi yok. Büyük ihtimalle bunu alan kişi içine çok ısınacak bileşenler koymayacak. Egzoz fan sıcak havayı tahliye etmekte yetersiz kalmıyorsa ön fanlar içeriye biraz soğuk hava alıp akış oluştursa yeter. Egzoz fan yeterli gelmiyorsa ekstra bir adet siyah düşük RPM tahliye fanı alınıp takılabilir.
Fiyat iyiyse tek kriteriniz PSU olsun bence. Ev tesisatınız ve bulunduğunuz bölge sağlamsa ve bütçeniz çok kısıtlıysa alabilirsiniz.

Her şey fiyatta bitiyor. Benzer fiyatta alternatifleri varsa bakabiliriz.
Bu kasada da aynı fanlar var, tek farkı egzoz fanı 140 mm ve termal değerler iyi gözüküyor bilemedim.

Fantastiktürk

80+ Bronze
Bu kasada da aynı fanlar var, tek farkı egzoz fanı 140 mm ve termal değerler iyi gözüküyor bilemedim.
İyiyse değişmenize gerek kalmaz. Sistemi kurup deneyebilirsiniz. Yalnız son devirde ancak iyi değerler veriyorsa sıkıntı olabilir çünkü büyük ihtimalle yüksek devirde çok ses yapar bu fanlar.

batuu123

80+ Bronze
kasayı deneyenler var mı nasıl fan hızları kontrol edilebiliyor musunuz

Efendy94

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Efe Akçasayar
Fanlarda sıkıntı yok arkadaşlar. PSU yu ve kasa kalitesini göz önünde bulundurun

ka.dir18

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
319
İsim
Kadir Danacı
bu deep cool markasının üzerinde ekranı olan kasa modeli vardı onu nerden buluruz bilgisi olan varmı.

Aykut D.

80+ Gold
Kötü PSU sorun yaşatacak demek değil ama yaşatma ihtimali yüksek demek. Güvenilirliği de kaliteli bir PSU'ya göre çok daha az tabii ki.

Değişmenizi önermem çünkü elinizdeki PSU da en az o kadar kötü. Eğer bronze modeli ise E yani uzak durun kategorisinde, white veya sertifikasız modeli ise daha da kötüsü F yani anında değiştirin kategorisinde:
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Mesaj otomatik birleştirildi:

Deepcool PSU alınacaksa PK serisinden olmalı. O da C tier.

Belli bir düzeyin üstünde sistem diziyorsanız en az C, mümkünse B tier bakmanızı öneririm. Tier kontrolü için bu siteyi kullanabilirsiniz:
Millet sıralaması bilinmeyen rampage psu kullanıyor bu psu yine üzmez gibi ya ? Benim psu tier c

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,213
İsim
Kerem Çavuş
bu deep cool markasının üzerinde ekranı olan kasa modeli vardı onu nerden buluruz bilgisi olan varmı.

Aykut D.

80+ Gold
Kaç kere söyledik hatırlamıyorum ama şu işlerde markaya bakmayın. Deepcool sanki PSU mu üretiyor? Çok büyük ihtimalle PSU üreticilerinden birine ürettirip etiket bastırıyor. Her markanın kötü/iyi ürünü olabilir. PF serisi güç kaynakları, özellikle 750W'dan az olanlarından uzak durmak gerekiyor.

Ayrıca Gold falan değil düz 80+White.
tier sıralaması ne kadar geriyse özellik bakımından biraz daha yoksun yada davar gibi ripple değeri yüksektir.

Fantastiktürk

80+ Bronze
Millet sıralaması bilinmeyen rampage psu kullanıyor bu psu yine üzmez gibi ya ? Benim psu tier c
700W ve daha az olan modeli Tier E. Uzak durun kategorisi.

Gidin C, D falan bakın en az. Millet Rampage kullanıyor diye sen de mi kullanacaksın?

Şu PSU kalitesiz olunca "Ama ben kullanıyorum bir şey olmuyor" lafından bıktım usandım. Şahin sürenlere de bir şey olmuyor. Ama kaza yaparsa ikiye bölünüyor. Şahinle kaza yapma ihtimali de daha fazla.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,096
Üyeler
152,607
Son üye
mrfahrenhayt
Top Bottom