Neler Yeni

🔥İndirim DeepCool MATREXX 700W PSU KASA 2999TL

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,159
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
Son düzenleme:

Fantastiktürk

80+ Bronze
1695326651904.png

PSU E tier yani uzak durun kategorisi. Tavsiye etmem.

Ben de 3 yıldır Deepcool Matrexx 70 ADD-RGB 3F kullanıyorum. Daha yeni öne 3 adet Lancool 3'ün 140mm ARGB fanını, tepeye 140mm ARGB olmayan versiyonunu taktım. İçinde gelen CF120'ler de gerçekten çok kaliteli fanlardı. Thermaltake Pure 12'ler çocuk oyuncağı kalıyordu yanında. Kasa da güzel diyebilirim. E-ATX orta yollu bir kasa. Kaliteli yerler kaliteli. Genel kalite de iyi. Ama bazı belli yerlerde kalitesi pek iyi değildi. Benim modelim önü cam olduğu için hava akışı da pek iyi değil tabii. Ama ön cam yarım açılabiliyor ve toz filtresi fanların arkasında olduğundan hava akışını tek tuşla iyileştirebiliyorum.

Sonuç olarak Deepcool kasalar alınır ama fiyattaki alternatifleri değerlendirmek lazım. Fiyata bağlı yani.

Son düzenleme:

Atius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
359
İsim
atacan atmaca
anakart: asus b650m-a wifi
işlemci: ryzen 5 7600x 5.30ghz
işlemci soğutucu: Thermalright Peerless Assassin 120
ssd: Crucial 1TB P5 Plus Serisi NVMe M.2 SSD (Okuma/Yazma 6600MB)
ram: 1x G.Skill 16GB Ripjaws S5 Siyah 6000mhz CL36 DDR5
ekran kartı: msi gaming x rx580 8gb
ekran kartı olarak 4070 veya 7900xt düşünüyorum
bu attığınız kasa mı yoksa alttaki linkteki mi?

mazge

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
samet
attığın linklerin hiç biri ne düşük psu 750w olması lazım 7900xt diyorsan. DeepCool CH510 Mesh Digital şunu 750w psulusu varmı diye sordum sinerjiye yokmuş ellerinde yoksa o kasayı bende düşünüyorum

mazge

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
samet
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Emir Deniz
Alıntıyı görüntüle

Ben de 3 yıldır Deepcool Matrexx 70 ADD-RGB 3F kullanıyorum. Daha yeni öne 3 adet Lancool 3'ün 140mm ARGB fanını, tepeye 140mm ARGB olmayan versiyonunu taktım. İçinde gelen CF120'ler de gerçekten çok kaliteli fanlardı. Thermaltake Pure 12'ler çocuk oyuncağı kalıyordu yanında. Kasa da güzel diyebilirim. E-ATX orta yollu bir kasa. Kaliteli yerler cidden kaliteli. Ama bazı yerlerde malzeme kalitesi pek iyi değildi. Benim modelim önü cam olduğu için hava akışı da tabii pek iyi değil. Ama ön cam yarım açılabiliyor ve toz filtresi fanların arkasında olduğundan hava akışını tek tuşla iyileştirebiliyorum.

Sonuç olarak Deepcool kasalar alınır ama fiyatına göre.
Hocam Thermaltake'in önü temperli cam bir kasasını kullanıyorum şu an mesh bir kasa arıyordum. İçinde 550W Thermaltake TR2S PSU'su var. 6-7 aydır kullanıyorum bir sıkıntı yaşatmadı. Sistemim RTX 3060 TI, i5 12400F. Sizce bu kasayı alıp PSU'su thermaltake ile mi değiştirsem iyi olur? O kadar mı kötüdür PSU?

Atius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
359
İsim
atacan atmaca

mazge

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
samet

Alıntıyı görüntüle

Ben de 3 yıldır Deepcool Matrexx 70 ADD-RGB 3F kullanıyorum. Daha yeni öne 3 adet Lancool 3'ün 140mm ARGB fanını, tepeye 140mm ARGB olmayan versiyonunu taktım. İçinde gelen CF120'ler de gerçekten çok kaliteli fanlardı. Thermaltake Pure 12'ler çocuk oyuncağı kalıyordu yanında. Kasa da güzel diyebilirim. E-ATX orta yollu bir kasa. Kaliteli yerler cidden kaliteli. Ama bazı yerlerde malzeme kalitesi pek iyi değildi. Benim modelim önü cam olduğu için hava akışı da tabii pek iyi değil. Ama ön cam yarım açılabiliyor ve toz filtresi fanların arkasında olduğundan hava akışını tek tuşla iyileştirebiliyorum.

Sonuç olarak Deepcool kasalar alınır ama fiyatına göre.
buda pf yukarda arkadaş pf lerden uzakdurun demiş ona at istersen baksın.

Fantastiktürk

80+ Bronze
Hocam Thermaltake'in önü temperli cam bir kasasını kullanıyorum şu an mesh bir kasa arıyordum. İçinde 550W Thermaltake TR2S PSU'su var. 6-7 aydır kullanıyorum bir sıkıntı yaşatmadı. Sistemim RTX 3060 TI, i5 12400F. Sizce bu kasayı alıp PSU'su thermaltake ile mi değiştirsem iyi olur? O kadar mı kötüdür PSU?
Kötü PSU sorun yaşatacak demek değil ama yaşatma ihtimali yüksek demek. Güvenilirliği de kaliteli bir PSU'ya göre çok daha az tabii ki.

Değişmenizi önermem çünkü elinizdeki PSU da en az o kadar kötü. Eğer bronze modeli ise E yani uzak durun kategorisinde, white veya sertifikasız modeli ise daha da kötüsü F yani anında değiştirin kategorisinde:
1695330944819.png
1695330952259.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

buda pf yukarda arkadaş pf lerden uzakdurun demiş ona at istersen baksın.
Deepcool PSU alınacaksa PK serisinden olmalı. O da C tier.

Belli bir düzeyin üstünde sistem diziyorsanız en az C, mümkünse B tier bakmanızı öneririm. Tier kontrolü için bu siteyi kullanabilirsiniz:

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Emir Deniz
Kötü PSU sorun yaşatacak demek değil ama yaşatma ihtimali yüksek demek. Güvenilirliği de kaliteli bir PSU'ya göre çok daha az tabii ki.

Değişmenizi önermem çünkü elinizdeki PSU da en az o kadar kötü. Eğer bronze modeli ise E yani uzak durun kategorisinde, white veya sertifikasız modeli ise daha da kötüsü F yani anında değiştirin kategorisinde:
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Belli bir düzeyin üstünde sistem diziyorsanız en az C, mümkünse B tier bakmanızı öneririm. Tier kontrolü için bu siteyi kullanabilirsiniz:
Anladım hocam sağolasın. İkisi de E serisi o zaman fazla wattı olanı tutmam daha mantıklı. Belki bir gün değiştiririm.

mazge

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
samet

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

eyvallah sağol bilgiler için

Fantastiktürk

80+ Bronze
Anladım hocam sağolasın. İkisi de E serisi o zaman fazla wattı olanı tutmam daha mantıklı. Belki bir gün değiştiririm.
F olan White TR2 S ise para bulunca değişin derim. F olanlar kalite olarak E'nin altında olanlardan ziyade yapısal sorundan dolayı risk taşıyanlar oluyor genellikle.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,117
Üyeler
152,616
Son üye
Kemal2323323
Top Bottom