Neler Yeni

Ders çalışamama sorunu.

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
567
İsim
ozan başaran
yani kimine göre ağırdır kimine göre değildir, öyle şantiyede falan çalışmadım yani ağır bir durum değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ya aslında öyle önceki kadar oyun oynama isteğim yok ama ders çalışma isteğim olmadığı için bilgisayarda boş zaman geçiriyorum. birde şu anki dönemde olan bu problemlerden dolayı o kadar çalışmamın boşa gitmesininde bi ihtimali var diye umutsuzluğa kapılıyorum. sonuçta her üni mezunu olanın hayatı aydınlanmıyor .

kral bu disiplini nasıl sağladın ya ben çok disiplinsiz biriyim galiba hiç böyle bir duruma girmedim kendi başıma harbi çok zor ya.
tempoya girmeden tam 1 gün önce her ne kadar program sevmesemde, ayak uyduramasamda kendime bir program ayarladım. işte sabah 7 de kalkılacak 8 de kahvaltı yapılacak 9 da spor yapılacak 10 da dil öğrenilecek 11 de enstürman çalınacak gibi gibi kendime ders dışında ilgi alanları oluşturdum. sonra bu saydıklarımı yaptıktan sonra öğlen 12 den akşam 12 ye kadar ders çalışıcam dedim ve çalıştım önemli olan programı ne olursa olsun kıyamet kopsa bile harfiyen uygulamak.

Volkan:/

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
736
İsim
Volkan
Yani yapmam gereken sanal ortamdan çıkıp kendi odak noktamı sadece derse çekmek. Ama bunu 8 ay boyunca her gün 9 10 saat yapmak robotların işidir bunları nasıl başarıyorlar anlamıyorum.
benim arkadaşım hayatsız gibiydi yeri gelir 12 saat çalışırdı 9. sınıfta en az 6 7 saat çalışırdı itü elektronik mühendisliği 6k sıralama yaptı emeğini aldı bakalım şimdi neler yapacak

Hedefini koy ve dersine bak kazanmadan üniversitenin olanakları seni çok ilgilendirmesin. Sonra hayal kırıklığına uğrarsın önce kendin çalış sıralamana göre okullarda okuyan insanlara instagram üzerinden olur vs ulaşırsın

öyle bir dünya yok hayal aleminde mi yaşıyorsunuz
benim kuzen öyle yaptı hocam adamın 3+1 evi audi a4 ü var 4 5 senede yaptı bunu

xFavian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Burak
tempoya girmeden tam 1 gün önce her ne kadar program sevmesemde, ayak uyduramasamda kendime bir program ayarladım. işte sabah 7 de kalkılacak 8 de kahvaltı yapılacak 9 da spor yapılacak 10 da dil öğrenilecek 11 de enstürman çalınacak gibi gibi kendime ders dışında ilgi alanları oluşturdum. sonra bu saydıklarımı yaptıktan sonra öğlen 12 den akşam 12 ye kadar ders çalışıcam dedim ve çalıştım önemli olan programı ne olursa olsun kıyamet kopsa bile harfiyen uygulamak.
yani çok uzun bir dilimde bu kadar uzun ders çalışmak seni baymadı mı ? yani bir zamandan sonra kafana bence istesen bile sokamazsın bilgiyi.

Ahmettİlhan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Ahmet İlhan
benim arkadaşım hayatsız gibiydi yeri gelir 12 saat çalışırdı 9. sınıfta en az 6 7 saat çalışırdı itü elektronik mühendisliği 6k sıralama yaptı emeğini aldı bakalım şimdi neler yapacak

benim kuzen öyle yaptı hocam adamın 3+1 evi audi a4 ü var 4 5 senede yaptı bunu
yapılamaz demiyorum ama inanılmaz çabalar gerektirir. şanslı olmak azimli olmak da lazım. Allah daha çok versin

omerdgn42

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Ömer Doğan
Ben 17 yaşındayım bu sene YKS24'e girdim fakat çalışmadığım için mezuna kaldım. YKS25'e hazırlanacağım fakat şu an hiç ders çalışma isteğim yok yani bi düzen nasıl oluşturucam hiç bilmiyorum ve plan olarakta aklımda hiçbirşey yok hedefim sayısal ilk 60-70k'ya girmek bunu nasıl başarabilirim hiç bilmiyorum bunu deneyimleyen tecrübeli bir arkadaş varsa bana yardım ederse çok mutlu olurum. Oyun oynamayıda seven birisiyim.

Ve bunu 8 ay gibi bir süre boyunca nasıl aksatmadan disiplinli bir şekilde yapabilirim onu düşünüyorum.
Zor gelicek biliyorum ama 1 hafta kadar dopamin detoksu yapsanız daha sonrada bilgisayara tekrar dönmeseniz ve düzenli olarak fazlaca çalışsanız 60-70 K rahat gelir. Bende oyun oynamayı aşşırı derecede seven birisiydim böylelikle yüksek bir başarı elde ettim.

Ahmettİlhan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Ahmet İlhan
yani çok uzun bir dilimde bu kadar uzun ders çalışmak seni baymadı mı ? yani bir zamandan sonra kafana bence istesen bile sokamazsın bilgiyi.
kendini kandırmaya devam ediyorsun gelecekte kimse senin şu nazını çekmez, ya kabullenir ders çalışırsın saatlerce oluyor mu omuyor mu görürsün ya da yukarıdaki ağabey dediği gibi fabrikalarda eziyet çekersin.

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
778
İsim
Sercan GÖKALP
Yani yapmam gereken sanal ortamdan çıkıp kendi odak noktamı sadece derse çekmek. Ama bunu 8 ay boyunca her gün 9 10 saat yapmak robotların işidir bunları nasıl başarıyorlar anlamıyorum.
Öyle bir şeye gerek yok zaten anlayabileceğin stili bulman lazım Bak ben en son 2016'da üniversite sınavına girdim şimdi bu sene tekrar girdim sıfır bilgi sıfır çalışma ile sözelde 300 bine girdim

Reves9

80+
Dostum, senin uzun zaman dediğin 1 yıl. 70 yıl yaşayacaksın desek, 17 yaşındasın desek 53 yılını belirleyecek sadece 1 yıl. Bu 1 yılını nasıl geçireceğin sana bağlı. Ama diğer 53 yılın da bu 1 yıla bağlı. Ona göre kararını vereceksin, kendini motive edeceksin ve çalışmana bakacaksın. Ha yok ben çalışmak istemiyorum dersen, sanayiler, fabrikalar adam arıyor. Oralarda ay sonunu zor getireceğin maaşla, tüm gün canın çıkarcasına çalışırsın.

Mtsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
307
İsim
Mustafa tsn
Bi hedefin hayalin varsa direkt oturursun masaya ama genede yapamıyorum diyorsan kendine hedef koy günlük mesela bugün 2 saat çalış başka hiç bir şey yapma zamanla arttıra arttıra rutin oturttur

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
736
İsim
Volkan
yapılamaz demiyorum ama inanılmaz çabalar gerektirir. şanslı olmak azimli olmak da lazım. Allah daha çok versin
ya elbette pişmek lazım önce en kötü durumdan bahsediyorum bir şirkette ucuz maaşlıda olsan pişmek lazım ben bir tık abartılı görünümde yazmışım hocam

Dostum, senin uzun zaman dediğin 1 yıl. 70 yıl yaşayacaksın desek, 17 yaşındasın desek 53 yılını belirleyecek sadece 1 yıl. Bu 1 yılını nasıl geçireceğin sana bağlı. Ama diğer 53 yılın da bu 1 yıla bağlı. Ona göre kararını vereceksin, kendini motive edeceksin ve çalışmana bakacaksın. Ha yok ben çalışmak istemiyorum dersen, sanayiler, fabrikalar adam arıyor. Oralarda ay sonunu zor getireceğin maaşla, tüm gün canın çıkarcasına çalışırsın.
ay sonunu getirirsen dua et hocam çevre bölgelerde kiralar 11 15 arası 15 kira verdiğini düşünsene 2 3 lira ile nasıl geçineceksin

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
778
İsim
Sercan GÖKALP
buda bir seçenek
İnan bana caydırıcı bir seçenek. Şimdi ben bir yandan fabrikada çalışıyorum bir yandan kendi işimi yapıyorum öteki yandan da iş sağlığı ve güvenliği yazdım açık öğretimden onu bitirip mavi yakadan beyaz yakaya geçeceğim inşallah. Bu hayatta bir şeyi başarmak için onu sevmeye gerek yok. depresif hissetmek veya moralinin bozuk olması seni bir şeylerden alıkoymamalı zaten bir şeyleri Başaranlar bu duygulara rağmen ilerlemeye devam edebilenler

Ama şunu unutma hayallerini gerçekleştirenler hayal ettikleri şeyi en çok sevenler değil hayal ettikleri şey uğrunda en çok çabalayanlardır

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
736
İsim
Volkan
İnan bana caydırıcı bir seçenek. Şimdi ben bir yandan fabrikada çalışıyorum bir yandan kendi işimi yapıyorum öteki yandan da iş sağlığı ve güvenliği yazdım açık öğretimden onu bitirip mavi yakadan beyaz yakaya geçeceğim inşallah. Bu hayatta bir şeyi başarmak için onu sevmeye gerek yok. depresif hissetmek veya moralinin bozuk olması seni bir şeylerden alıkoymamalı zaten bir şeyleri Başaranlar bu duygulara rağmen ilerlemeye devam edebilenler

Ama şunu unutma hayallerini gerçekleştirenler hayal ettikleri şeyi en çok sevenler değil hayal ettikleri şey uğrunda en çok çabalayanlardır
bende GSF istiyordum lisede güzel sanatlar okudum güzelce ders çalışmaya oturmuşken saçma bir mod düşüklüğü ile (ergenlik saçmalıkları)gittim ders çalışmayı bıraktım ve şansıma 800bin barajı geldi ve sınavı rezil ettim 1m sıralama ile giremedim Allah'ın dağında elektrik okudum ve sonrasında bıraktım şu an diyorum keşke bırakmasaydım çalışmayı

Starlex

80+ Silver
Bir sözel bir sayısal çalış kendini disiplin etmeyi öğren dersten başka pek birşeye bakma

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,975
Üyeler
156,415
Son üye
Nihatpkgz
Top Bottom