Neler Yeni

Dine inananlar neden inanıyor/inanmayanlar neden inanmıyor

IceMan🥊

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
917
İsim
Baran Çelik
Tanrıya inanmadığımı değil, dinlere (günümüzdeki hallerine) inanmadığımı söyledim ki sen anlamamakta ısrarcısın
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alıntıyı görüntüle
Eee ? Tanrının varlığını inkar etmediğimi söylüyorum okuman yazman cidden var mı emin misin? Din ve tanrı kavramları aynı şeyler değildir
Tanrıya inanıyorsun peki hangi tanrıya hangi dindeki tanrıya. Yoksa deistmisin?

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,820
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Tanrıya inanıyorsun peki hangi tanrıya hangi dindeki tanrıya. Yoksa deistmisin?
Deiste yakın diyebiliriz ancak deist değilim. Tanrı bizi yarattı ve özgür bıraktı ancak ona ibadet etmemizi istedi. İbadetimiz ise iyilik ve hoşgörüdür. Kötülük ve fitne ile uğraşanlar cezalandırılacaktır

NedoxBey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
345
İsim
Nedox Bey
Bir Musluman olarak soyle soyleyebilirim. Ben kendi acimdan hep din ile buyudum. Ve kucuklugumden beri bana Allah (c.c)' in sayesinde bir seyleri basardigima inandim ve soylendi. Kur'an ve Sunnetler bana hep mantikli geldi. Sikinti cektigim zaman dua ederek sikintilarimdan kurtuldum ve kendimi mutlu hissettim. Evet bazen (hatta hala olabiliyor) kafama yatmiyor ama bu din oldugundan her zaman "mantiken, teknik olarak" gibi ifadelerin kullanilmamasi gerektigine inaniyorum.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Çünkü tanrı olmak zorunda. Zorunda... Din olarak ise yaratıp iletişime geçmeyen tanrıyı ben napim, çok saçma.

TrackVoice

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,166
İsim
İsimsiz
İlgilendiği Kategoriler
Baydırmen
Instagram
TheCarSave
Steam
TrackVoice

F4IRFL4Y

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,287
İsim
Cengiz
Tam olarak ne saçma?
Taptığın Tanrının koyduğu kurallara göre yönetilmek mi?
Şu hayatta dine inanmayanlar bile var bide ben inanmadığım kitapta yazan kurallara mı uyacam oldu paşam daha ülke laik anayasadaki kurallara uyamıyor masal kitabında yazan kurallara uyacak oldu canım

umuttt

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,487
İsim
umt
Discord
umt#4257
Tam olarak ne saçma?
Taptığın Tanrının koyduğu kurallara göre yönetilmek mi?

Bana göre devletin dini adalettir eğer devlet şeriat ile yönetilirse devlet sapıtır kararlarını ve hukuk kurallarını değiştirir yani tamamen yasalar değişecektir.

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,820
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,767
İsim
Doruk
İlgilendiği Kategoriler
Tarih
Bana göre devletin dini adalettir eğer devlet şeriat ile yönetilirse devlet sapıtır kararlarını ve hukuk kurallarını değiştirir yani tamamen yasalar değişecektir.
Şeriat mazoşistliğin din ile harmanlanmış ve insanlara zorla emir empoze edildiği, kadın erkek eşitliğinin ortadan kalktığı ilkel bir kölelilk sistemidir.
Şu hayatta dine inanmayanlar bile var bide ben inanmadığım kitapta yazan kurallara mı uyacam oldu paşam daha ülke laik anayasadaki kurallara uyamıyor masal kitabında yazan kurallara uyacak oldu canım
Ben Müslüman değilim dolayısıyla şeriatçı da değilim yanlış bir anlaşılma oldu sanırım. Müslüman olup da Şeriatçı olmayanlar benim gözümde gerçek Müslüman değildir onu ifade etmeye çalıştım. Bir Tanrı var ve sen onun kitabına inanıyorsun. Bu kitabı Tanrı yazdığından tamamen doğru olmak ve insanlar açısından en iyisi olmak zorunda. Bu mükemmel doğruluktaki kitaba göre yönetilmek de en doğru ve en mükemmel yönetim şekli olmak zorunda. E siz niye laikliği bu kadar mükemmel bir yönetim şekline tercih edesiniz ki?
Umarım açıklayıcı olmuştur.

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,820
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Ben Müslüman değilim dolayısıyla şeriatçı da değilim yanlış bir anlaşılma oldu sanırım. Müslüman olup da Şeriatçı olmayanlar benim gözümde gerçek Müslüman değildir onu ifade etmeye çalıştım. Bir Tanrı var ve sen onun kitabına inanıyorsun. Bu kitabı Tanrı yazdığından tamamen doğru olmak ve insanlar açısından en iyisi olmak zorunda. Bu mükemmel doğruluktaki kitaba göre yönetilmek de en doğru ve en mükemmel yönetim şekli olmak zorunda. E siz niye laikliği bu kadar mükemmel bir yönetim şekline tercih edesiniz ki?
Umarım açıklayıcı olmuştur.
Auf der heide blüht ein kleines blümelein

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,976
Üyeler
140,739
Son üye
riseofdarkness
Top Bottom