Neler Yeni

Dine inananlar neden inanıyor/inanmayanlar neden inanmıyor

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,697
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
profil mesajları ve konu dışı
tanrı vs. gibi kavramlar insan evrimleşmesiyle beraber evrimleşiyor tanrı diye bişi yok veya olsa bile bana ne. tanrı olamk zorunda tanrı olmalı vs. gibi şeyler insanın güdülerinden gelme ilkel yanı, lanet gibi bir şey insanların hissinde zorunlu oturmuş bir şey gibi aynı yaşama güdüsü gibi.

Lian_GR

80+
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Anıl
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım + Donanım + Apple Ürünleri + Playstation Serisi
Örneğin

1 : İncil'de Geçen Hz İsa'nın Doğumu Herhangi bir İlişkiye Girmeden Çocuk Olması

2 : Yada Tevrat'ta Geçen Hz Musa'nın Asa İle Denizi Ortadan Yarması Vb Şeyler
ya kanka hz. isa'ya gelince hz. diyorsun hz. muhammede gelince MUHAMMED'e Diyorsun bırak şu havalıyım ayaklarını bilimmiş. bir şey bildiğin yok popüler kültür özentisinin tekisin

F4IRFL4Y

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,287
İsim
Cengiz
ya kanka hz. isa'ya gelince hz. diyorsun hz. muhammede gelince MUHAMMED'e Diyorsun bırak şu havalıyım ayaklarını bilimmiş. bir şey bildiğin yok popüler kültür özentisinin tekisin
:D Kuranda Hz Olarak Geçtiği İçin Hz Dedim Boş Yapma Sadece Müslüman Ülkede Doduğu İçin Müslüman Olup Kuran-ı Kerim Denilen Kitabın Bir Sayfasını Açıp Okumamış Bana Popüler Kültür Diye Ne Boş Yapıyon Oğlum İstediğime İnanırım Popüler Kültür Yolundan Gitmeme Gerek Yok :D

Lian_GR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Anıl
İlgilendiği Kategoriler
Uygunsuz davranış
:D Kuranda Hz Olarak Geçtiği İçin Hz Dedim Boş Yapma Sadece Müslüman Ülkede Doduğu İçin Müslüman Olup Kuran-ı Kerim Denilen Kitabın Bir Sayfasını Açıp Okumamış Bana Popüler Kültür Diye Ne Boş Yapıyon Oğlum İstediğime İnanırım Popüler Kültür Yolundan Gitmeme Gerek Yok :D
Müslüman ülkede doğmadım hırvatisdan'da yaşıyorum burada doğdum. G*t olmanla birlikte popüler kültüre özenip bunu yaşam biçimi haline getirip ön yargını ve bu g*t oluşunu da alıp buradan uzaklaşabilirsin. 2060 Kullanan fabrika işçisi seni :) Fabrikana döner misin TN panelli 2060 kullanan fukaracığımmm :D tilt olma kudurma

F4IRFL4Y

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,287
İsim
Cengiz
Müslüman ülkede doğmadım hırvatisdan'da yaşıyorum burada doğdum. G*t olmanla birlikte popüler kültüre özenip bunu yaşam biçimi haline getirip ön yargını ve bu g*t oluşunu da alıp buradan uzaklaşabilirsin. 2060 Kullanan fabrika işçisi seni :) Fabrikana döner misin TN panelli 2060 kullanan fukaracığımmm :D tilt olma kudurma
OFOUWSEOIUGFIYUGAWERFIYUGWFEOUGWER Sence Benim Umrumda Mı Senin Benden Daha İyi Bir Ekran Kartına Veya İşlemciye Sahip Olman :D Gurbette Yaşıyor Gelmiş Bana Artislik Yapıyor Banane Oğlum İster Suriyede Yaşa İstersen Amerikada :D Ayrıca Ben Neden bir şey Oldum Anlamadım Gurbetten Olmanda Çok Umrumda Değil Sonuç Olarak Müslümansın bir şey Farketmiyor Ve Umrum Dışısın :D Ayrıca Her Ateist Popüler Kültürden Mi Geliyor :D Senin Gibi Boş Kitaplara Veya Tanrımsı Şeylere Kör İnanmak Yerine Araştırma Yaparak Doğru Yolu Buluyorum Sen İse Böyle Devam Et 1 Gr Din Hakkıdna Bilgisi Yok Müslümanım Diye Gez Hadi Bak Gece 3 de Yazmışsın Hadi 3 Saat Sonra İmsak Var Koş Tap Hadi Seccadede Bez Parçasında Denize Dönerek :D

Son düzenleme:

Lian_GR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Anıl
İlgilendiği Kategoriler
OFOUWSEOIUGFIYUGAWERFIYUGWFEOUGWER Sence Benim Umrumda Mı Senin Benden Daha İyi Bir Ekran Kartına Veya İşlemciye Sahip Olman :D Gurbette Yaşıyor Gelmiş Bana Artislik Yapıyor Banane Oğlum İster Suriyede Yaşa İstersen Amerikada :D Ayrıca Ben Neden bir şey Oldum Anlamadım Gurbetten Olmanda Çok Umrumda Değil Sonuç Olarak Müslümansın bir şey Farketmiyor Ve Umrum Dışısın :D Ayrıca Her Ateist Popüler Kültürden Mi Geliyor :D Senin Gibi Boş Kitaplara Veya Tanrımsı Şeylere Kör İnanmak Yerine Araştırma Yaparak Doğru Yolu Buluyorum Sen İse Böyle Devam Et 1 Gr Din Hakkıdna Bilgisi Yok Müslümanım Diye Gez Hadi Bak Gece 3 de Yazmışsın Hadi 3 Saat Sonra İmsak Var Koş Tap Hadi Seccadede Bez Parçasında Denize Dönerek :D
okumadım yazdıklarını ama iyi tilt olmuşsun :D delirmiş görev başarılı bb :D

• Hahaha
Reaksiyonlar: cici

F4IRFL4Y

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,287
İsim
Cengiz
okumadım yazdıklarını ama iyi tilt olmuşsun :D delirmiş görev başarılı bb :D
OJUAWFEROIUGAWEFROIUAWERFIAWEFOIUYAWEROIFUAWEOFURDWEOUGWEA Of Çok Kudurdum Kanka Ya Yardım Edin Lütfen WEROIFO8YUE0DRSFGOUTAWEROFUAWERSAWER :D

alovra

80+ Bronze
%50 allah yok %50 var allah yoksa sıkıntı yok ama varsa sıkıntı büyük çünkü inanmadığın için %50 ihtimal ebediyyen cehennemde zebanilerle jakuzi keyfi yapacaksın bence inanmak daha iyidir sonuçta islam gerçek olarak görülüyor tabi diğer dinler hakkında hiçbir bilgim yok yani bence en kötü cuma namazı kılıp oruç tutun bari çok ta bi kayıp olmaz hem gerçekse en kolay şöyle anlatayım çakmağı yak parmağına 3 saniye tut çakmağı söndürdükten sonra bile acısı geçmiyor bu böyleyse cehennem azabını hayal bile edemiyorum değmez yani inanamadığına max 15 dk lık cuma ve sağlığa yararlı olan oruç tutmak bence hayatınızdan pek bişey çalmaz hem temiz olursunuz hemde zararlı şeylerden uzaklaşmış olursunuz sonuçta bu hayata 1 kere geliyorsunuz bari son zamanlarınız hastanelerde sürünmüş olmazsınız sizce %50 ihtimalle yanmak mı %50 ihtimalle bilinmezliğe inanmak mı daha büyük risk

zapkinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,639
İsim
Kanon
İlgilendiği Kategoriler
müziğe dair her şey
çünkü tanrının varlığı ve beni gözetmesi bana umut veriyor, beni boş vakit harcamaktan alıkoyuyor, beni zararlı şeyler yapmaktan alıkoyuyor ve bana yaşamam için bir neden vererek içimi huzurla dolduruyor. tanrı hepinizi korusun.

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,057
İsim
Hakan
çünkü tanrının varlığı ve beni gözetmesi bana umut veriyor, beni boş vakit harcamaktan alıkoyuyor, beni zararlı şeyler yapmaktan alıkoyuyor ve bana yaşamam için bir neden vererek içimi huzurla dolduruyor. tanrı hepinizi korusun.
Hocam yanlıs yazdın galıba

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,292
Üyeler
140,801
Son üye
ouroboros
Top Bottom