Neler Yeni

Yardım Dolar mı yoksa faiz mi

Tro0n

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berk unal
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 yıldır elimde dolar tutuyorum son zamanlarda faizlerin yükselmesiyle %47 faiz oranı veren bankanın önceki ay dolar tutumuna göre daha fazla para verdiğini fark ettim sizce dolar bu kadar baskılandığı için seçime kadar doları bozup faize atmak ne kadar mantıklı lütfen yardımcı olun

TahinPekmez

80+ Silver
faiz den kim fayda görmüş kardeş. bosver sen dolari faizi, altın al, altının da zekatını ver. daha cok.arttigini göreceksin.

Erdox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
245
İsim
Erdoğan Aktaş
Seçime kadar faiz çok mantıklı

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
786
İsim
ahmet ali özmert
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 yıldır elimde dolar tutuyorum son zamanlarda faizlerin yükselmesiyle %47 faiz oranı veren bankanın önceki ay dolar tutumuna göre daha fazla para verdiğini fark ettim sizce dolar bu kadar baskılandığı için seçime kadar doları bozup faize atmak ne kadar mantıklı lütfen yardımcı olun
hocam dolar bir yatırım değildir aslında siz fark etmeseniz de paranız durduğu yerde yine eriyo ama TL kadar hızlı değil genel endekse bakarsanız zaten 100 dolara aldığınız şeyi artık 120 dolar seviyelerinde alabileceğinizi görebilirsiniz size tavsiyem hisse tarzı yatırım araçlarına yönelmeniz ben uğraşamam diyorsanız bile birsürü varlık fonları var bankanız üzerinden kolaylıkla alabilirsiniz yıl bazında dolardan daha iyi kaar getirdiğini görüceksiniz TL bazında ama tabi faiz de güzel bir seçenek ama seçim zamanı o yüzden ne olucağı belli olmuyor malesef ülkemizde

Rosita

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,327
İsim
Musa
İlgilendiği Kategoriler
Elektronik
uğraşmak istemiyorum anlamıyorum diyorsan faizde dursun ama faizden daha fazla getirisi olan şeyler var mesela şirket fonları

Mehm3t

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
536
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
PC donanım
Dikkat edin maaş zamları döneminde dolarda sıçrama olur ne kadarda maaşı dolarla almasakta belirli bir dövize endeksli maaşlar. maaşın TL cinsinden dolardan fazla olursa harcaman artacağı için dış ticaret açığı artacaktır bunu hiç bir devlet istemez. Konunun özü maaş zamları döneminin dışında faiz, maaş zammı döneminde dövizde kalmak mantıklı olabilir. Ytd

Sora

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Gökhan
Faiz haram ama madem yatıracaksın en mantıklısı. 1 milyona 40 bin liraya yakın faiz veriliyor sen düşün.

Onur07

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
272
İsim
Onur
faiz baş ağrısız getiridir.dolar yerine altın tavsiye ederim altın düşüş trendine girdi biraz daha düşünce alınabilir.2024 yıl sonu iyi getiri getirir kısa vade ile alacaksan alma.hesabını ona göre yap borsadan fonlardan uzak dur

habbassaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,051
İsim
Berk
Fon da alsan, altın da alsan, zekatta versen. artık düzen kapitalist sistem. Bunu göremeyecek insan kördür. Burada bir yatırım tavsiyesi vermiyorum lakin para havuzda toplanır bunu merkez bankası ve bankalar işler. Sen param hisse senedinde dersin o parayla arka planda neler yapılır bilmezsin, bankadan altın hesabı açarsın altın biriktirdiğini sanarsın ama arka planda sana sadece ekranda görebileceğin bir kaç sayı gösterirler. Faiz hala haram diyebilmek gerçekten gözü olupta kör yaşamak, sorgulamayan insan demek. Ha sakın gelipte bana döküman çıkartabildiğini, altın hesabının nerede saklandığını, istediğin zaman bozabileceğin, bankandan alabileceğin gibi saçmalıklardan, fiyasko bilgilerle gelmeyin.

Siz ne alırsanız alın arka planda size sadece kağıt üzerinde varlık verildiğini, karşılığında verdiğiniz parayla belki aldığın altının, hisse senedinin baskılandığını bilemeyeceksiniz. Ondan sonra gelip burada faiz haram gibi saçmalıklardan bahsedin. Sizin için en garanti ve en güzel getiri neyse onu seçin ha bir de kalbinizin sesini dinleyin. O sizi doğru yönlendirir.

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
786
İsim
ahmet ali özmert
Fon da alsan, altın da alsan, zekatta versen. artık düzen kapitalist sistem. Bunu göremeyecek insan kördür. Burada bir yatırım tavsiyesi vermiyorum lakin para havuzda toplanır bunu merkez bankası ve bankalar işler. Sen param hisse senedinde dersin o parayla arka planda neler yapılır bilmezsin, bankadan altın hesabı açarsın altın biriktirdiğini sanarsın ama arka planda sana sadece ekranda görebileceğin bir kaç sayı gösterirler. Faiz hala haram diyebilmek gerçekten gözü olupta kör yaşamak, sorgulamayan insan demek. Ha sakın gelipte bana döküman çıkartabildiğini, altın hesabının nerede saklandığını, istediğin zaman bozabileceğin, bankandan alabileceğin gibi saçmalıklardan, fiyasko bilgilerle gelmeyin.

Siz ne alırsanız alın arka planda size sadece kağıt üzerinde varlık verildiğini, karşılığında verdiğiniz parayla belki aldığın altının, hisse senedinin baskılandığını bilemeyeceksiniz. Ondan sonra gelip burada faiz haram gibi saçmalıklardan bahsedin.
reis tamam da hiç yapmayanlar var bide bunu adam mesela 2010 dan beri 100k para tutuyo elinde adamın hala 100k sı var ama belkide doğuşoto ya bassaydı kaç katı parası olucaktı şu anda

habbassaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,051
İsim
Berk
reis tamam da hiç yapmayanlar var bide bunu adam mesela 2010 dan beri 100k para tutuyo elinde adamın hala 100k sı var ama belkide doğuşoto ya bassaydı kaç katı parası olucaktı şu anda
yazdığımdan faizi savunduğumu mu çıkardın faiz paranızı en kolay eritme yöntemidir, bana göre.

samuraikek

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
374
İsim
Umut Şener
Altın al dolar tutuluyor faiz güvenli değil

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular