Neler Yeni

Dolar/TL kurunda neler yaşanıyor?

Vision

80+
Dolar anlık olarak 13.50 düzeyinden 16.69'a fırlayıp tekrar 13.50'ye nasıl düşebiliyor? 3TL Anlık olarak nasıl oynayabiliyor?
IMG_20211221_030910.jpg

Son düzenleme:

İntel Xeon

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dolar anlık olarak 13.50 düzeyinden 16.69'a fırlayıp tekrar 13.50'ye nasıl düşebiliyor? 3TL Anlık olarak nasıl oynayabiliyor?
Alıntıyı görüntüle
cb vade ile ilgili açıklama yaptı onu izle anlarsın bi anda yükselip düsmenin nedeni bence insanlar bir anda 13.50 olunca aldı geri yükseldi ancak sonrasında satan kisiler dengeledi ve 13 e geri düstü herhangi bir teknik analıze dayanarak degil sadece fikir yürüterek yapdım bu yorumu yanlıs olabilir

Anteros

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Can
cb vade ile ilgili açıklama yaptı onu izle anlarsın bi anda yükselip düsmenin nedeni bence insanlar bir anda 13.50 olunca aldı geri yükseldi ancak sonrasında satan kisiler dengeledi ve 13 e geri düstü herhangi bir teknik analıze dayanarak degil sadece fikir yürüterek yapdım bu yorumu yanlıs olabilir
Fakat 1 defa olmadı bu 3 veya 4 defa oldu

Vision

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet Erdoğan açıklama yaptıktan sonra düştü fakat ondan sonrası tuhaf zaten. Halk aynı anda alıp aynı anda satsa bile kur bu denli oynayamaz bence. 3TL bir anda oynaması için tahmini Milyarlarca dolar gerekli.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve sebep halkın dolar alması olsa bu kadar keskin iniş çıkışların olması mümkün değil.

Fakat 1 defa olmadı bu 3 veya 4 defa oldu
En az 5-6 kez oldu bu arada benim gördüğüm, Euro güncellenmediği için Doların anlık Euro'yu geçtiğini bile gördüm.

Son düzenleme:

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Evet Erdoğan açıklama yaptıktan sonra düştü fakat ondan sonrası tuhaf zaten. Halk aynı anda alıp aynı anda satsa bile kur bu denli oynayamaz bence. 3TL bir anda oynaması için tahmini Milyarlarca dolar gerekli.

Ve sebep halkın dolar alması olsa bu kadar keskin iniş çıkışların olması mümkün değil.

En az 5-6 kez oldu bu arada benim gördüğüm, Euro güncellenmediği için Doların anlık Euro'yu geçtiğini bile gördüm.
Sayfama gir attığım 2 3 şey var okursan anlarsın

Yılan Serdar 3T

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dolar'ın düşmesi pozitif bir şey değil. Suni bir düşüştü, açıklamaya göre kur korumalı mevduat adı üstünde. Vatandaşı dolarda tutmak istettirmiyor. Fakat mevduata girenlerin parasını ödemek için TL basılacak, TL basılacağı için TL'nin itibarı azalacak. Bu durumda TL global çapta değer kaybedecek ve bu çok uzun ve sancılı süreç olacak. Enflasyon 3 basamaklı olup %200 gibi rakamlara gidebilir.

Buraqxs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Burak Selçuk
Şuan Amerika borsası yılbaşı tatilinde buna rağmen piyasa bu kadar hareketli yılbaşı tatili bitince dolarda yüksek ani artışlar görebiliriz gibi benim şahsi fikrim bu yönde

EFEMERTMİRAÇ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
410
İsim
efemertmiraç
Alan kamu bankaları hacim yok ondan oynaklık alıcı satıcı kısıtlı millete gel gel yapıyorlar.
sabit dursa artık yeter önümüze bakalım.

xkaanxz00

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
kaan
büyük ihtimal bm gizli müdahale etmiştir yükseldikçe, halkın elindeki dolarları satmasıyla böyle garip bir durum olmuştur

RedStar FC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
231
İsim
ce sa
Halkın doları mı var o kadar etki edecek? Doları olsa halk ekmek kuyruğuna mı girecekler?
hırsızlar malı götürdü.

Top Bottom