Neler Yeni

Yardım DONANIM ARŞİVİ ACER NITRO 5 ISINMA?

cornerick

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Kadir Zortaş
Sessiz Mod
1693925333608.png

Oto-Performans Modu
1693925365436.png

Bu da uygulamadaki sıcaklık değerleri
1693925408246.png

İşin garibi sessiz modda darboğaz yapmıyor cihaz..

Burka

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Burak Turucu
Beyler sa, dun donanim arsivinin inceledegi acer nitro 5 gaming laptop aldim birkaç saatim vardı hemen cs 2 yükledim deneyim dedim tüm driverleri bios, chipset, ekran karti vb. hepsini guncelledim hiçbir ayara ellemedim hepsi varsayılan ayalrarda pc ayarları oyna girdim 1080p ultra da olsa low da olsa cs2 de işlemci max 95 derece, ortalama 85 - 90 derecelerde geziyordu erkan kartı ise max 85 derece ve ortalama biraz daha azdı. Bu sıcaklıklar normal midir? İşlemciyi sıkıntıya sokar mı sıcaklıklar? (Fanlar oto çalışıyordu )
Normal sıcaklıkları işlemci ağırlıklı bir oyun zaten cs2 benim laptopda o civarlarda

Farway

80+ Silver
Beyler sa, dun donanim arsivinin inceledegi acer nitro 5 gaming laptop aldim birkaç saatim vardı hemen cs 2 yükledim deneyim dedim tüm driverleri bios, chipset, ekran karti vb. hepsini guncelledim hiçbir ayara ellemedim hepsi varsayılan ayalrarda pc ayarları oyna girdim 1080p ultra da olsa low da olsa cs2 de işlemci max 95 derece, ortalama 85 - 90 derecelerde geziyordu erkan kartı ise max 85 derece ve ortalama biraz daha azdı. Bu sıcaklıklar normal midir? İşlemciyi sıkıntıya sokar mı sıcaklıklar? (Fanlar oto çalışıyordu )
Sıcaklıklar normal dostum masaüstü mü bu 65 75 derecelerde dolaşsın.

abdllsen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Abdullah Şen
Dostum aynı laptopun farklı donanımlı haline sahibim aynı şekilde laptopum 85-90 derece oluyordu. Laptoplar maalesef böyle ısınıyor.Bu sıcaklıklar normal sayılabilir. Ama istersen sana bazı ayarlar söyleyebilirim yaklaşık 10 fps düşüşü karşılığında bilgisayarım 70 dereceyi geçmiyor. Sadece optimizasyonu çok kötü olan oyunlarda 73-75 oluyor.

Onderee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Önder EE
Arkadaşlar merhaba.
17” olanı bu akşamki kampanya ile 33200 e almıştım ama bu konuyu okuyunca siparişi yola çıkmadan iptal ettim. Özellikle sıcaklık ve ekran parlaklığı ile ilgili soru işaretlerini aşamadım. Ayrıca iade cihaz denk gelir diye de kuruntu yaptım.

bilgiler için teşekkürler.

SabroNN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Hüseyin Demir
Dostum aynı laptopun farklı donanımlı haline sahibim aynı şekilde laptopum 85-90 derece oluyordu. Laptoplar maalesef böyle ısınıyor.Bu sıcaklıklar normal sayılabilir. Ama istersen sana bazı ayarlar söyleyebilirim yaklaşık 10 fps düşüşü karşılığında bilgisayarım 70 dereceyi geçmiyor. Sadece optimizasyonu çok kötü olan oyunlarda 73-75 oluyor.
Dostum benim yukarda paylastigim vidyodaki ayarlar mi power ayarlari? Onlar degilse paylasirmisin

SabroNN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Hüseyin Demir
Power ayarlarini yaptim 75-85 derece arası pc. Ekran kartı gerektiren oyunlari cok iyi oynatiyor fakat işlemci gerektiren oyunlarda oek iyi degil power ayarindan sonra 10-20 fps dustu cs2 de 85 derece aliyorum max oyunda biraz sorunlu acikcası ama valorantta mesela low ayarlarda 144 sabit oynatiyor ama ağir fight oldugu zaman 100fps ye bile dusuyo cs de biraz daha fazla

proxyteel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
İlker Fındık
bu videodaki ayarı yapın ben apexte 94 derece görüyordum şimdi 68 lerde geziyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

FPS te herhangi bir düşme olmadı.rdr2 ve apexte denedim işlemciye binen oyunlarda ne olur onu bilmiyorum ama güç seçeneklerinden açıp kapatabilrisiniz oynayacağınız oyuna göre.

cornerick

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Kadir Zortaş

SabroNN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Hüseyin Demir
bu videodaki ayarı yapın ben apexte 94 derece görüyordum şimdi 68 lerde geziyor.

FPS te herhangi bir düşme olmadı.rdr2 ve apexte denedim işlemciye binen oyunlarda ne olur onu bilmiyorum ama güç seçeneklerinden açıp kapatabilrisiniz oynayacağınız oyuna göre.
dostum selam guç ayarlarında birkaç sorum varda dc adresin varsa konuşabilir miyiz

abdllsen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Abdullah Şen
Ben mesajınızı görmemişim kusura bakmayın ama üstte atılan video ile aynı güç seçeneklerinden işlemci turbo soğutma ayarını devre dışı bırakınca oluyor işlem.

dostum selam guç ayarlarında birkaç sorum varda dc adresin varsa konuşabilir miyiz
Bir de hpet ayarını kapatmanızı tavsiye ederim oyunlar net daha akıcı oluyor. Benim valorantta sürekli lag varmış gibi görünüyordu bu ayarı kapatınca oyun çok akıcı oldu.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,338
Üyeler
141,438
Son üye
M.o.d.e.r.n Stalking
Top Bottom