Neler Yeni

Donanım Arşivi Rtx 3060 ti gddr6x F/P sistem geliyor

Akanzaii06

80+ Bronze
Şu da-c2 yi yeğenime alacaktım ama başaramadik. İnşallah bu sefer alırız da şu çocuğu sevindiririm mübarek günde

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
565
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı, Sıcak fırsatlar, Oyunlar, Monitör
3060ti 1080p için kral kartlardan biri, ultra ayarlarda neredeyse hiçbir oyunda 8gb vram kullanımına ulaşamaz. Millet 3060ti la hatta 3060 la 1440 pde bile oynuyo. 1080p de rahat rahat 3 yıl üzmeden götürür daha altı olmaz üstünü bilemem
Evet kral kart :) Full ayar kökle last of us, Hogwarts vs gibi son çıkan oyunları optimizasyon sorunu vs değil artık çıkan oyunlar hep VRAM konusunda böyle olacak. Özellikle PS5 den çevrilenler. 8gb VRAM 1080pde 1,2 yıl idare eder dedim zaten ama 3 yıl sorunsuz 1080p de yüksek ayarda vs oynayamazsın :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum VRAM okadar önemseme bana kalırsa en son bakılacak şey HD7850 1GB vs GT710 2GB desem hangisi daha yüksek pelformans verir sence? Okadar VRAM önemsemeyin önemli olan içinde kullanılan Chipin kalitesi ve malzemelerin dayanıklılığı. Teşekkürler.
:D Aklı olan önemsiyor dostum merak etme. Bilgisiz olabilirsin ama biliyor gibi davranma o zaman :) İngilizce Türkçe (bizimkiler daha bilnçlenemedi bu konuda herkes fps vs baktığı için sadece) onlarca teknoloji kanalını izliyorum ben. Benim söylediğim kendi fikrim değil. Adamlar onlarca deneme yapıyor. 8gb VRAM şu an giriş seviye, 12gb VRAM orta seviye. Bunu zamanla farkedersiniz. (Yüksek ayarlarda oynamak için söylüyorum son çıkan güncel oyunları) He ben düşük ayarlarda oynarım yeter diyorsan VRAM le senin zaten işin yok.

Boş 8GB bu Gpu için çok çok yeterli sadece rakamları ezberliyorsunuz pratiğiniz yok
Evet reklam izliyorum :) Zaten yeterli ayrı bir konu. Yetersiz demedim. 2,3 sene son çıkacak oyunları sorunsuz yüksek ayarda oynatacak gpu değil demek istiyorum. Yeterliiş görür ile performanslı ileriye yönelik arasında fark var. Ama diyorsanız ki fiyatı düşer uygun olur iyi bir sistemle indirimle iş yapar ona zaten lafım yok. Bende gider alırım. 2.elde de gider 3060ti alırdım (eğer 2.el kullanan biri olsaydım) 1080p vs oynamak için. Ama gidip de sıfır 3060ti ye 10-11k utanmadan istemesinler bir zahmet. Benim itirazım 8gb VRAM li kartların fiyatlarının (sıfır fiyatlarının) değmeyecek durumda olması ve ona o parayı vermek ileriye yönelik mantıklı gelmiyor bana.

Şu an Reddit de vs 3070'in 2.5 yılda 8gb VRAM'den dolayı 2k da çöp olduğu (bunu ben demiyorum) konuşuluyor. (bence iş görür hala yeterli ama şu an için... demek istediğim son çıkan oyunlarda optimizasyon sorunu vs neyse artık VRAM sorunu oluyor, bir de playstation5 den pc'ye çevrilen oyunlarda VRAM değerleri gittikçe artacak deniyor, son çıkanlar öyle olmuş.) Herkes bu konu hakkında tartışırken bizde sadece FPS üzerinden gidiliyor. %1 fps leri sallayan bile çok yok. Ben belki fazla detaycıyım ama yurt dışında da böyle insanlar. 5-10 tane farklı kaynak veririm isteyene. Boş konuşmuyorum her gün 1-2 saat bu tarz konuları izliyorum araştırıyorum yabancı forumları vs. Ayrıca bunlar benim fikrim değil araştırma test yapanların söyledikleri. Ortaya çıkan sonuçlar.

Son düzenleme:

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
Evet reklam izliyorum :)

Tespitlerimde hiç yanılmam :) tipik izlediğinden zehirlenen bir tüketicisin :D HU bu tarz zort içerikleri çok sever, piyasanın en optimizasyonu zort olan oyunları seçmiş her şeyi ultra yapmış oyunu 40fps ile 20fps oynuyor :D sonra da "bakkk aaa fps düşüyor" diyor :D teste patlayan 3 oyun konsoldan pcye port edilen yapımcısınında portu beceremediğini dile getirdiği oyunlar. Kaldı ki kullanılan kartta RTX 3070,

Zaten bu portta zortlayan oyunlardan ötürü bir Vram karşılaştırma videosu da ben hazırlıyorum izlersin yakında ama buradaki adaletsizlik optimizasyon sıkıntıları kartların kaderini tersine çevirdi.

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
565
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı, Sıcak fırsatlar, Oyunlar, Monitör
Tespitlerimde hiç yanılmam :) tipik izlediğinden zehirlenen bir tüketicisin :D HU bu tarz zort içerikleri çok sever, piyasanın en optimizasyonu zort olan oyunları seçmiş her şeyi ultra yapmış oyunu 40fps ile 20fps oynuyor :D sonra da "bakkk aaa fps düşüyor" diyor :D teste patlayan 3 oyun konsoldan pcye port edilen yapımcısınında portu beceremediğini dile getirdiği oyunlar. Kaldı ki kullanılan kartta RTX 3070,

Zaten bu portta zortlayan oyunlardan ötürü bir Vram karşılaştırma videosu da ben hazırlıyorum izlersin yakında ama buradaki adaletsizlik optimizasyon sıkıntıları kartların kaderini tersine çevirdi.
Sana çok saygım var :) Çok emek veriyorsun o yüzden tabi senin kadar bilgili olmayabilirim ama araştırıp öğrenmeye çalışıyorum. Ben zaten en yüksek ayarlar için diyorum. MAX ayarda oynamak istemeyen için VRAM sıkıntı olmayacağı zaten belli ki. Ben bir karta o kadar para veriyorsam max ayarlarda kullanmak isterim :) Ama şu var yurt dışında sadece videolarda değil, makalelerde de testlerde de cidden VRAM konusunda şu an hissedilmese de 1,2 sene içinde çok büyük patlama bence de olacak. Ama siz tabi yıllardır piyasadasınız sizin fikriniz doğru olabilir ben sadece kendi düşüncemi ve araştırdıklarımı söylüyorum. Nvidia kesinlikle 4060ti ve 4060 ı 12gb çıkarmalı mesela ama çıkarmayacak. 4070 ve 4070ti 16gb çıkmalıydı ama çıkmadı. 4080 zaten 12 çıkarıyordu adamlar neyin kafasıysa. AMD şu sorunlarını tam düzeltirse ben de team red'e geçebilirim VRAM konusunda onlar cimri değil en azından :) intel bile çıkardı 2 kart VRAM konusunda fena değil ama performans yok tabi. 4070 alacaktım bugün çok araştırdım 10-15 kaynaktan 12gb vram 2k da sıkıntı çıkabilir diye 16gb VRAM li kart bekleyeceğim 2k da (4070e de max 15 verilir en fazla, 16gb vram olsaydı 16 verirdim) :) belki düşeş görürsem sıfır 6800xt ye bir şans veririm ya da yeni çıkacak amdlere bakarım.

Son düzenleme:

tanhu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hüseyin Temel Kulaç
Sonuç olarak bu test fps testi değil.ekran kartının belleği dolunca ne tepki verdiğini ölçen bir test.

nvidia yıllardır bu konuda cimrilik yapıyor.

Diğer açıdan bakarsan mesela 3600 ti tipinde 8 gb belleğin yanında 12 gb bellekli modelleride olması gerekirdi.bu 4600 ti çıkarsa da geçerlidir.8 gb bellek yeter diyenler onu alır daha fazla bellek isteyen kullanıcılar da gider daha yüksek bellekli modelleri alırdı.

Farukteke55

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
316
İsim
Faruk

Farukteke55

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
316
İsim
Faruk
okey olmıcaksın kanka 14 e okey olcaksınki bu adamlar 14 e çıkarsınlar bu yüzden bu fiyatlarda sistemler
:D şuan en ucuz sistem 18 - 19 k
al sata bile gider 16 k dan alırım

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,338
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop

Farukteke55

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
316
İsim
Faruk
3060 ti ddr6x ekran kartı
bunun yanında 5600 yada 12400f gelir.
Bu kombinasyondaki sistem örneği verirmisin fiyat karşılaştırması yaparsan iyi olur :D

Top Bottom