Neler Yeni

Dying Light 2 CRACKED!

Batuw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,063
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları
Ya bilader alan alır almayan almaz bu bir siyasi görüş gibidir birbirinizi kırmak veya aşağılamak yerine saygı duyun napsin adam ülke ekonomisi berbat diye oyun oynamasın mi ? Veya parası tonla olan adam beleş mi kullansın ?

madfox

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ataberk O.
Arkadaş o kadar güzel yazmışsın ki üyeliği unutmama rağmen yeni açıp cevap veresim geldi. Oyunun parasını verip satın aldım. PC versiyonunu oynuyorum. God of War'ı bitiremeden bunu aldım bide siz düşünün. Ama yine de atıyorum Vallheim gibi, Ready or Not gibi oyunları parasını veremeyen arkadaşlarımla bende steamden alınmış olmasına rağmen cracked oynuyorum. Peki neden? Bu adamlar 17-22 yaş arasında üniversite okuyan adamlar. Kredi bursu alıyor 600-700 lira sen utanmadan bi aylık bursunu bi oyuna versin o zaman diyecek kadar düşemezsin. İçinden kınarsın, üzülürsün. Ekonominin bu halde olmasına sinirlenir sandıkta karar verirsin. Ama burdan naval okumanın bi faydası yok. Bu oyunları kendileri uğraşıp kırsalar ulan bu kadar yeteneklisin oyun mu kırmakla uğraşıyorsun dersin anlarımda oyunun 50-70 birim olduğu saatlik ücretlerin 10-15 birim olduğu ülkelerde yaşayanlar kırıp, kırık oynuyorlar. Aylık geliri 1000 TL olan çocuğa 350-600 lira oyuna ver diyemezsin. Kimse doğru olduğunu söyleyemiyor. Bilgisayarı var olmuş bi şekilde. Napsın parası olmadığı için eline mi baksın crackli mi oynasın. Bende crackli oynuyordum zamanında sevdiğim oyunların devam oyunlarını satın alarak ödüyorum geçmişte alamadığım için belki şuan? Boşverin oynayan oynar oynamayan satın alır.

darkseel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Selahattin
Anlık olarak 814 TL'ye tekabül ediyor 60$. Yuvarlayalım, 800 TL olsun. Bu fiyattan çıkması gerekirdi. Bölgesel fiyatlandırma sağ olsun 350 TL'ye satıyorlar, 25$. Yarı fiyatından da ucuza alıyoruz. Epic Games'ten kuponla alırsan 220 TL oluyor, 16$. Yurt dışı fiyatının çeyreği neredeyse. Üstüne üstlük Türkçe desteği de var dediğin gibi. Oyunun sistem gereksinimleri de yüksek. Bu oyunu oynayacak bilgisayarı olan birinin sisteminin, durumunun kötü olmasına imkan yok. Fakat bizim millet yine de korsana yöneliyor. Hiçbir zaman anlamayacağım.
Yarı veya çeyrek fiyatına almıyoruz birim olarak bakacaksın. Orjinal çok oyun almışlığım var ama artık bütçem izin vermiyor..

Bergee

80+ Silver
Anlık olarak 814 TL'ye tekabül ediyor 60$. Yuvarlayalım, 800 TL olsun. Bu fiyattan çıkması gerekirdi. Bölgesel fiyatlandırma sağ olsun 350 TL'ye satıyorlar, 25$. Yarı fiyatından da ucuza alıyoruz. Epic Games'ten kuponla alırsan 220 TL oluyor, 16$. Yurt dışı fiyatının çeyreği neredeyse. Üstüne üstlük Türkçe desteği de var dediğin gibi. Oyunun sistem gereksinimleri de yüksek. Bu oyunu oynayacak bilgisayarı olan birinin sisteminin, durumunun kötü olmasına imkan yok. Fakat bizim millet yine de korsana yöneliyor. Hiçbir zaman anlamayacağım.
O sistemi dizmek için belki borca girdi? Ben 5.000 ₺ lik sistem aldığımda ekran kartını 3 aylık taksitle ödemiştim. Yani at gözlükleriyle bakmak yerine biraz olaylara daha geniş bakmak bence faydalı olacaktır. Eğlenebilmek için tabiri caizse köpek gibi çalışıp ancak taksitle alabiliyorum. İmzamdaki sistemide yaklaşık 1,5 - 2 senede topladım. Evet o kadar uzun sürdü. Aldım yükselttim aldım yükselttim tek seferde alamadım elimden o geldi ve son hali bu.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
O sistemi dizmek için belki borca girdi? Ben 5.000 ₺ lik sistem aldığımda ekran kartını 3 aylık taksitle ödemiştim. Yani at gözlükleriyle bakmak yerine biraz olaylara daha geniş bakmak bence faydalı olacaktır. Eğlenebilmek için tabiri caizse köpek gibi çalışıp ancak taksitle alabiliyorum. İmzamdaki sistemide yaklaşık 1,5 - 2 senede topladım. Evet o kadar uzun sürdü. Aldım yükselttim aldım yükselttim tek seferde alamadım elimden o geldi ve son hali bu.
Benim bilgisayarım da gökten düşmedi. Pandeminin hemen hemen yeni başladığı dönemlerde yaklaşık 5000 TL'ye taksitli şekilde 3500X, 1660 Tİ sistem aldım. Aynı fiyata daha iyi bir sistem alabilirdim mesela, alamadım. Çeşitli sorunlar oldu. Sizinki gibi zaman içerisinde parça yükseltecek lüksüm de olmadı, hâlâ aynı donanımlar var. Şu anki sistemimden önce GT 940M içeren laptopla idare ediyordum. Yeni çıkmış oyunlara da çat diye 300-400 TL civarında para verecek rahatlığım yok. 2018'te çıkmış, 2020'de korsan olarak piyasa düşmüş RDR 2'yi bile ben birkaç ay önce bitirdim mesela. Dying Light 2'yi yahut God of War'ı falan da aylar sonra, belki 2023'te oynayacağım. Para biriktiriyorum. Bundan birkaç ay önce Ultimate sürümü neredeyse 300 TL'ye satılan RDR 2 bile son Epic Games indirimlerinde 2 haneli fiyata düştü. Konu boyunca sayılanların hiçbiri korsan oynamak için neden değil. Hepimiz aynı ülkede yaşıyoruz, herkes dolar kurundan etkileniyor. Her orijinal oyun alan ülkenin süper zengin kısmından değil. Param yoksa oynamıyorum, param olana kadar para biriktiriyorum. Bu kadar basit, zaruri bir şey değil. Yukarıda da bölgesel fiyatlandırma yaptıklarını ve destek vermenin mantıklı olacağını belirtmişim, o kadar yani.

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,140
İsim
Umut Dağ
Bir oyuna para verecek gücüm varsa alırım, yoksa crack indiririm. Ülke şartları belli herkes kendi maddi gücüne göre davransın. Adam babasının kartından istediği oyunu alabiliyor gelip crack oynayana laf ediyor, kendini akıllı sanan crack oynayanda oyuna para verene laf ediyor. Cidden bizim milletimizin bir ortası olsa başımıza taş yağacak gibi.

Bergee

80+ Silver
Benim bilgisayarım da gökten düşmedi. Pandeminin hemen hemen yeni başladığı dönemlerde yaklaşık 5000 TL'ye taksitli şekilde 3500X, 1660 Tİ sistem aldım. Aynı fiyata daha iyi bir sistem alabilirdim mesela, alamadım. Çeşitli sorunlar oldu. Sizinki gibi zaman içerisinde parça yükseltecek lüksüm de olmadı, hâlâ aynı donanımlar var. Şu anki sistemimden önce GT 940M içeren laptopla idare ediyordum. Yeni çıkmış oyunlara da çat diye 300-400 TL civarında para verecek rahatlığım yok. 2018'te çıkmış, 2020'de korsan olarak piyasa düşmüş RDR 2'yi bile ben birkaç ay önce bitirdim mesela. Dying Light 2'yi yahut God of War'ı falan da aylar sonra, belki 2023'te oynayacağım. Para biriktiriyorum. Bundan birkaç ay önce Ultimate sürümü neredeyse 300 TL'ye satılan RDR 2 bile son Epic Games indirimlerinde 2 haneli fiyata düştü. Konu boyunca sayılanların hiçbiri korsan oynamak için neden değil. Hepimiz aynı ülkede yaşıyoruz, herkes dolar kurundan etkileniyor. Her orijinal oyun alan ülkenin süper zengin kısmından değil. Param yoksa oynamıyorum, param olana kadar para biriktiriyorum. Bu kadar basit, zaruri bir şey değil. Yukarıda da bölgesel fiyatlandırma yaptıklarını ve destek vermenin mantıklı olacağını belirtmişim, o kadar yani.
18 yaşındasınız gördüğüm kadarıyla benden önce lüks bir bilgisayara ulaşmışsınız ne güzel. 24 yaşındayım ve 22 yaşında lüks bir bilgisayara ulaşabildim. Çalışa çalışa bilmiyorum çalışıyor musunuz? Ben köpek gibi çalışıyorum ve günlüğüm 250₺ 300₺ ediyor. Yeri geliyor 12 saat çalışıyorum yeri geliyor 15 saat yeri geliyor 10 saat çalışıyorum evet bölgesel fiyatlandırma mevcut düşünüldüğünde uygunda fiyatları günlüğü 150 200'e çalışanlarda mevcut koca 1 gününü bu oyunlara mı heba etsinler? Paranın değeri kalmamış ki bizim ülke de neden gidip 200 300 lira bir oyuna versin ki günde 12 saat köpek gibi çalışan biri. Ben crack kullanmıyorum ama kullananlarıda kınamıyorum.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Evet bölgesel fiyatlandırma mevcut düşünüldüğünde uygunda fiyatları günlüğü 150 200'e çalışanlarda mevcut koca 1 gününü bu oyunlara mı heba etsinler? Paranın değeri kalmamış ki bizim ülke de neden gidip 200 300 lira bir oyuna versin ki günde 12 saat köpek gibi çalışan biri.
RDR 2, Cyberpunk 2077 gibi oyunları bile 2 haneli fiyata alabildik hocam, illaki çıktığı gibi oynamak zorunda değiller. Birkaç ay sonra indirim dönemi geldiğinde güzel fiyatlara alabilirler. Her gün kenara 5 TL koysalar kâfi. Öyle yapıyorum ben, korsan oynamaktan iyidir. Ben inanmıyorum böyle büyük oyunları bile bile korsan oynayanların maddi durumdan buna yöneldiğine. Her oyun 60 TL olsa bile kâr, kârdır beleşi varken niye para vereyim deyip korsan indirirler. Tek oyunculuya para mı verilir diye geziyorlar. Yukarıda da orijinal kullananlara hakaret etmişti biri. Beğenen de çok olmuş, savunanların kafa bu. Eve yalnızca babasının getirdiği asgari ücretle kıt kanaat geçinen kişilere lafım yok, zaten onların böyle dertleri yok. Çoğunun sistemi eski. Fakat senin, benim gibi sistemi olan adamlar bir şekilde ortalamanın üstünde. Bu oyunları oynatacak güzel bir sistemi var. Baba parası yahut alın teri, fark etmez. Bu gözler baba parasıyla RTX 3090, RX 6900XT sistemi olup korsan kullananlar da gördü. Tamamen etik meselesi, empati meselesi korsan.

Ben crack kullanmıyorum ama kullananlarıda kınamıyorum.
Kimin ne kullanıp kullanmadığı kimseyi ilgilendirmez hocam. Orijinal kullananların derdi; konu boyunca dönen korsanı savunan, korsanı hak belleyen, orijinal alanları suç içliyormuş gibi töhmet altında bırakan, dalga geçen veya daha da abartıp hakaret eden kişilerle. Korsan kullananlar "Evet, kullanıyorum. Yaptığımın doğru olmadığını biliyorum ama kimseyi ilgilendirmez." falan dese hiçbir sorun olmayacak ama korsanı etikleştirmeye çalışıyorlar. Böyle konular da alıyor başını gidiyor, sürekli bir tartışmaya evriliyor.

Saian SS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
439
İsim
Mehmet
“korsan oynama, paranı biriktir öyle al, çıkar çıkmaz oynamak zorunda degilsin, 1-2 sene sonra oyna“ diyen arkadaşlar bana 20 yaşımı geri verebileceklerse, bir daha korsan oynamayacağım.

korsan oynamıyorum bu arada ama aklımda god of warı korsan oynamak var. geçen sene iyi kötü para biriktirebiliyordum. aylarca para biriktirip 1000 lirayla çadırda tatile gitmiştim. şimdi yine yapayım diyorum 2 aydır biriktiriyorum, cepte var 15 lira.

bir de yok mu aranızda bilgisayarın varsa oyunuda alırsın diyenleriniz, gerçekten komiksiniz. ben 20 yaşındayım daha geçen sene kendime bilgisayar alabildim. şimdi bazılarınız çıkıp bilgisayarın varsa oyunda alabilirsin diyosunuz, gerçekten ilginçsiniz.

Son düzenleme:

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver
Benim bilgisayarım da gökten düşmedi. Pandeminin hemen hemen yeni başladığı dönemlerde yaklaşık 5000 TL'ye taksitli şekilde 3500X, 1660 Tİ sistem aldım. Aynı fiyata daha iyi bir sistem alabilirdim mesela, alamadım. Çeşitli sorunlar oldu. Sizinki gibi zaman içerisinde parça yükseltecek lüksüm de olmadı, hâlâ aynı donanımlar var. Şu anki masaüstü sistemimden önce GT 940M içeren bir laptopla idare ediyordum. Yeni çıkmış oyunlara da direkt çat diye 300-400 TL civarında para verecek rahatlığım yok. 2018'te çıkmış, 2020'de korsan olarak piyasa düşmüş RDR 2'yi bile ben birkaç ay önce bitirdim mesela. Dying Light 2'yi yahut God of War'ı falan da aylar sonra, belki 2023'te oynayacağım. Para biriktiriyorum. Bundan birkaç ay önce Ultimate sürümü neredeyse 300 TL'ye satılan RDR 2 bile son Epic Games indirimlerinde 2 haneli fiyata düştü. Konu boyunca sayılanların hiçbiri korsan oynamak için neden değil. Hepimiz aynı ülkede yaşıyoruz, herkes dolar kurundan etkileniyor. Her orijinal oyun alan ülkenin süper zengin kısmından değil ki. Param yoksa oynamıyorum, param olana kadar para biriktiriyorum. Bu kadar basit, zaruri bir şey falan değil. Yukarıda da bölgesel fiyatlandırma yaptıklarını ve destek vermenin mantıklı olacağını belirtmişim, o kadar yani.
Haklısınız. Herkes oyuna para vermek zorunda değil. Eğer oynuyacaksan crackl oynayabilirsin yani bunda bir sakınca yok.

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,004
İsim
Batuhan Divrik
RDR 2, Cyberpunk 2077 gibi oyunları bile 2 haneli fiyata alabildik hocam, illaki çıktığı gibi oynamak zorunda değiller. Birkaç ay sonra indirim dönemi geldiğinde güzel fiyatlara alabilirler. Her gün kenara 5 TL koysalar kâfi. Öyle yapıyorum ben, korsan oynamaktan iyidir. Ben inanmıyorum böyle büyük oyunları bile bile korsan oynayanların maddi durumdan buna yöneldiğine. Her oyun 60 TL olsa bile kâr, kârdır beleşi varken niye para vereyim deyip korsan indirirler. Tek oyunculuya para mı verilir diye geziyorlar. Yukarıda da orijinal kullananlara hakaret etmişti biri. Beğenen de çok olmuş, savunanların kafa bu. Eve yalnızca babasının getirdiği asgari ücretle kıt kanaat geçinen kişilere lafım yok, zaten onların böyle dertleri yok. Çoğunun sistemi eski. Fakat senin, benim gibi sistemi olan adamlar bir şekilde ortalamanın üstünde. Bu oyunları oynatacak güzel bir sistemi var. Baba parası yahut alın teri, fark etmez. Bu gözler baba parasıyla RTX 3090, RX 6900XT sistemi olup korsan kullananlar da gördü. Tamamen etik meselesi, empati meselesi korsan.

Kimin ne kullanıp kullanmadığı kimseyi ilgilendirmez hocam. Orijinal kullananların derdi; konu boyunca dönen korsanı savunan, korsanı hak belleyen, orijinal alanları suç içliyormuş gibi töhmet altında bırakan, dalga geçen veya daha da abartıp hakaret eden kişilerle. Korsan kullananlar "Evet, kullanıyorum. Yaptığımın doğru olmadığını biliyorum ama kimseyi ilgilendirmez." falan dese hiçbir sorun olmayacak ama korsanı etikleştirmeye çalışıyorlar. Böyle konular da alıyor başını gidiyor, sürekli bir tartışmaya evriliyor.
Ben size tek bir soru sormak istiyorum başka bir şey sormayacağım. Günlük 5 TL biriktirerek windowsun orjinalini satın aldınız mı yoksa internetten 20 tllik olan kodlardan ya da direk beleşe orjinal mi yaptınız acaba ? Ya da free versiyonunu mu kullanıyorsunuz ? Bu korsan oluyor ama niye hiçkimse buna laf yapmıyor anlamıyorum çoğu kişi boş konuşmuş. Hırsızlık falan demiş alakalı şeyler değil. Neyse windowsu orjinal kullanmayıp adblock kullanan vb. uygulamaları ücretsiz kullananlar var ama oyuna gelince hayır YAPMAYIN derler :D

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Ben size tek bir soru sormak istiyorum başka bir şey sormayacağım. Günlük 5 TL biriktirerek windowsun orjinalini satın aldınız mı yoksa internetten 20 tllik olan kodlardan ya da direk beleşe orjinal mi yaptınız acaba ? Ya da free versiyonunu mu kullanıyorsunuz ?
Yanlış, yanlışla örtülmez. Diyecek bir şey kalmayınca bu retoriğe yönelmeyin. Kötü bir şey, bir başka kötü şeyle yumuşatılamaz. Beni soracak olursanız şu an size yazdığım cihaz orijinal Windows lisansına sahip. Windows lisansı kurulup yüklü hâlde verilenlerden satın almıştım zamanında. Windows Home Single Language lisansı bulunuyor.

1644429891157.png

Bu korsan oluyor ama niye hiçkimse buna laf yapmıyor anlamıyorum çoğu kişi boş konuşmuş. Hırsızlık falan demiş alakalı şeyler değil. Neyse windowsu orjinal kullanmayıp adblock kullanan vb. uygulamaları ücretsiz kullananlar var ama oyuna gelince hayır YAPMAYIN derler :D
Adblock korsan değildir. Bilgisayarımda ücretli olmasına rağmen ücretsiz şekilde kullandığım bir yazılım da yok. Açık kaynak yazılımları tercih ediyorum, oyunlarım da orijinal. Kendimi dışarıda tutup genel için konuşacak olursam da insanların 50-100 TL civarında para verip saatler boyu eğlendiği oyunlarla neredeyse 3000-4000 TL ürünü karşılaştırmanız başlı başına bir hata. Kimsenin sıfır korsan kullanıyorum, sütten çıkmış ak kaşığım dediği de yok. Alıntıladığınız mesajımda da kimsenin neyi kullanıp kullanmadığının kimseyi ilgilendirmediğini belirtmişim. Korsanı böyle bağlamından koparılmış cümlelerle etikleştirmeye çalışmayın. Şuna varsa buna niye yok diye demagoji yapmayın. Evet, çoğu kişi orijinal oyun almayı önerdiği için boş konuşmuş. Bu nasıl bir mantık? Merak etmeyin, her korsan ürüne evet ama oyuna gelince hayır diyen tiplerden değilim. Velev ki kişinin Windows'u korsan olsun, oyunlarını da korsan oynaması için bir sebep midir bu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Andre Linoge
Bir oyuna para verecek gücüm varsa alırım, yoksa crack indiririm. Ülke şartları belli herkes kendi maddi gücüne göre davransın. Adam babasının kartından istediği oyunu alabiliyor gelip crack oynayana laf ediyor, kendini akıllı sanan crack oynayanda oyuna para verene laf ediyor. Cidden bizim milletimizin bir ortası olsa başımıza taş yağacak gibi.
Valla sırf şu yorumuna beğeni atmak için üye oldum foruma :) aynen katılıyorum..

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,217
Üyeler
141,548
Son üye
Toru
Top Bottom