Neler Yeni

eğer ki öldüğümüzde cennete girersek ve...

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
burak
eğer ki öldüğümüzde cennete girersek ve cehennemdeki birini yanımıza getirmek istersek ne olur?
önce şurayı bi düzeltelim. öldüğünde cennete girmeyeceksin. daha bunun mezara ilk girince sorgusu var, kıyameti var, hesap vermesi var, sırat köprüsü var. önce bunları bi düşün.
cehennemlik birini cezasını çekmeden (müslüman olarak ölmüşse, müslüman değilse zaten bekleme hiç) yanında göremezsin maalesef.

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,168
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
önce şurayı bi düzeltelim. öldüğünde cennete girmeyeceksin. daha bunun mezara ilk girince sorgusu var, kıyameti var, hesap vermesi var, sırat köprüsü var. önce bunları bi düşün.
cehennemlik birini cezasını çekmeden (müslüman olarak ölmüşse, müslüman değilse zaten bekleme hiç) yanında göremezsin maalesef.
Mezarda sorgu vs yok öyle bişey yok kabir azabı yok azab var ama kabirde değil munker nekir gelecek kabirde sorgulama olacak vs bu gibi şeyler Kur'an'ı Kerim de yazmaz araştırın bakın cemaat liderlerin söylemeleri bunlar cehennem den çıkıp cennette girecek filan bunlar da yazmıyor ebedî cehennemlik ve ebedi cennetlik denir hesap günü mahşer de herkes hesabını verecek gaybi sadece Allah bilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
burak
Mezarda sorgu vs yok öyle bişey yok kabir azabı yok azab var ama kabirde değil munker nekir gelecek kabirde sorgulama olacak vs bu gibi şeyler Kur'an'ı Kerim de yazmaz araştırın bakın cemaat liderlerin söylemeleri bunlar cehennem den çıkıp cennette girecek filan bunlar da yazmıyor ebedî cehennemlik ve ebedi cennetlik denir hesap günü mahşer de herkes hesabını verecek gaybi sadece Allah bilir
sanıyorum ki.. bir deistle bu konuyu tartışacak değilim..
kabir azabı yok diyorsun. mumin suresi 46 yı oku..
ayrıca cennet cehennem ile ilgili bir cok ayet var..

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,263
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Cennete gidemeyeceğimiz için sıkıntı yok

Kayser-i Rûm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
364
İsim
Ege Taşkın
İlgilendiği Kategoriler
Toplama Bilgisayar Tavsiye
Kimse bilemez.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
burak
Cennete gidemeyeceğimiz için sıkıntı yok
hemen karaları bağlama Allah'tan ümit kesilmez.. firavuna bile tövbe etme şansı sunan, hatta şeytana bile ikinci bi şans tanıyan Allah sana neden o şansı vermesin.. besmelede bile onun rahmet adı sıfatı geçiyor

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,168
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Cennet cehennem var tabii ki elhamdülillah Müslümaniz kabir azabı yok kabir azabı ile ilgili tek ayet söyle azab var kabir de yok yılanlar var vs bunlar yok iyice araştırın
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kardeşim o sürede fark ettiysen azab diyor azab zaten var ama kabir diye bişey yok ruh bedenden çıktıktan sonra o sadece ceset olur azab nasıl çeker bilemiyoruz belki ruh bedenden çıkarken azab çeker bize 10dk gelir ama ona belki 100 sene 1000 sene gelir bunu bilemiyoruz Kur'an'ı Kerim de ölüler için değil diriler için inmişir mezara niye gideriz biliyor musun ?

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
burak
Cennet cehennem var tabii ki elhamdülillah Müslümaniz kabir azabı yok kabir azabı ile ilgili tek ayet söyle azab var kabir de yok yılanlar var vs bunlar yok iyice araştırın
kardeş sana dediğim ayeti bi oku azap var yok anlarsın..
işte ateş, onlar sabah akşam ona sokulurlar.. burada firavunu şu an azap cekiyor anlamında..
gün gelecek kıyamaet kopacak o zaman firavun ailesinide ateşin en şiddetli yerine sokun denilecek.. buda kıyametten sonraki cehennemde cekeceği.. daha ben sana azap var diye nasıl ispat sunarım bilmiyorum.. önümde kuran açık sana ordan yazıyorum..
firavununki ateşle. bir başkasınınki yılanla bi diğerininki başka şekilde olur.. bu Allah'ın vereceği ceza, kişinin işlediği günaha göre değişir..
örnekler var aklıma gelmiyor su an

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,168
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
işte ateş, onlar sabah akşam ona sokulurlar.. burada firavunu şu an azap cekiyor anlamında..
gün gelecek kıyamaet kopacak o zaman firavun ailesinide ateşin en şiddetli yerine sokun denilecek.. buda kıyametten sonraki cehennemde cekeceği.. daha ben sana azap var diye nasıl ispat sunarım bilmiyorum..
firavununki ateşle. bir başkasınınki yılanla bi diğerininki başka şekilde olur.. bu Allah'ın vereceği ceza, kişinin işlediği günaha göre değişir..
Azab var diyorum sen anlamak istemiyorsun KABİR YOK DEDİM İYİ OKU

gün gelecek kıyamaet kopacak o zaman firavun ailesinide ateşin en şiddetli yerine sokun denilecek.. buda kıyametten sonraki cehennemde cekeceği.. daha ben sana azap var diye nasıl ispat sunarım bilmiyorum..
KABİR AZABI İLE İLGİLİ KUR'AN-I KERİM DE BANA TEK AYET BUL AMA KABİR AZABI OLACAK AZAB ZATEN VAR HEMDE ÇOK ŞİDDETLİ

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,401
İsim
Olcay akbulut
eğer ki öldüğümüzde cennete girersek ve cehennemdeki birini yanımıza getirmek istersek ne olur?
sana o kişinin klonu yollanıyormuş hocam bakmıştım bi ara

ama sen orjinali sanıyorsun

_Zaur_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,438
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Millet yeni gezegenler arayışında, bunların yazdıklarına bak hele.
Sonra diyonuz gelişemiyoruz.
İlk önce size psikolog gerekli :D ashagaggsahga

Gerçeklerle yaşayın biraz, Bilimle yaşayın. Bişey icat edin, vatana millete hayırınız dokunsun :ROFLMAO:

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
burak

Kardeşim o sürede fark ettiysen azab diyor azab zaten var ama kabir diye bişey yok ruh bedenden çıktıktan sonra o sadece ceset olur azab nasıl çeker bilemiyoruz belki ruh bedenden çıkarken azab çeker bize 10dk gelir ama ona belki 100 sene 1000 sene gelir bunu bilemiyoruz Kur'an'ı Kerim de ölüler için değil diriler için inmişir mezara niye gideriz biliyor musun ?
münker nekir sana hal hatır sormaya gelmeyecek herhalde.. yada soruları bilemedim hapı yuttun deyip gitmeyecekler.. azap orda başlıyor.. bu azap kabirdeki azap işte.. neden anlamamak için diretiyorsun çözemedim.. alimler bu konuları çözebilmek için ömürlerini heba etmişler.. şurda 2 gramlık bilgimizle onların yanına yaklaşamayız.. farkındasındır umarım..

Top Bottom