Neler Yeni

Ekran Kartı Fanları Son Hız Dönüyor Ekran Gidiyor Gelmiyor

Sorun başlıkta da belirttiğim gibidir. Ekran kartım galax rtx 2060 super , işlemcim ryzen 5 3600 , gigabyte b450m s2h v2 , ramler xpg 3000mhz 8x2 Diskim adata 480GB sata ssd Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Bazen oyunu 10 saat oynuyorum bir şey olmuyor bir anda anlamadığım bir şekilde kasanın içerisindeki ekran kartı fanı son hızda dönüyor. bilgisayar çalışmaya devam ediyor ama görüntü gidiyor.Arkadaşlarımla discordda konuşabiliyorum ama görüntü yok gitti.
Bios sürümü güncel , ekran kartı sürücüleri güncel.Temiz format atıldı düzelmiyor.

Reppy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
225
İsim
Ali Ege
Kasan nedir veya kartında her hangi bir arıza olmadığından emin misin

G.O.A.T.

80+ Platinum
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,248
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
NBA
Sorun başlıkta da belirttiğim gibidir. Ekran kartım galax rtx 2060 super , işlemcim ryzen 5 3600 , gigabyte b450m s2h v2 , ramler xpg 3000mhz 8x2 Diskim adata 480GB sata ssd Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Bazen oyunu 10 saat oynuyorum bir şey olmuyor bir anda anlamadığım bir şekilde kasanın içerisindeki ekran kartı fanı son hızda dönüyor. bilgisayar çalışmaya devam ediyor ama görüntü gidiyor.Arkadaşlarımla discordda konuşabiliyorum ama görüntü yok gitti.
Bios sürümü güncel , ekran kartı sürücüleri güncel.Temiz format atıldı düzelmiyor.
Bugün 2. kez aynı - benzer sorunu görüyorum, tuhaf. @UndeaD arkadaşın sorunu da benzer.

Bir şey isteyeceğim, Display Driver Uninstaller aracılığıyla driverı silip, bir önceki driverı yükler misiniz?

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
728
İsim
Yunus
Aynı sorun ile karşılaşmıştım birçok kişinin çözüm yöntemi:

Ekran kartına gelen kablonu çıkartıp diğer kabloyu takmam.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bugün 2. kez aynı - benzer sorunu görüyorum, tuhaf. @UndeaD arkadaşın sorunu da benzer.

Bir şey isteyeceğim, Display Driver Uninstaller aracılığıyla driverı silip, bir önceki driverı yükler misiniz?
Yapıldı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynı sorun ile karşılaşmıştım birçok kişinin çözüm yöntemi:

Ekran kartına gelen kablonu çıkartıp diğer kabloyu takmam.
güç kaynağı kablosu mu

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
728
İsim
Yunus
Yapıldı

güç kaynağı kablosu mu

Güç kaynağından gelip ekran kartına takılan kablo 2 adet var ondan takılı olanı diğeri ile değiş çözülecektir.

G.O.A.T.

80+ Platinum
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,248
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
NBA
Yapıldı

güç kaynağı kablosu mu

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Veysi Erbek
Hocam ben bu yöntemleri uyguladım fakat hiç bir çözüm olmadı onu belirteyim bunun ekstrasında driverlerı güncelledim ve format attım bios da güncelledim.

Şu yöntemleri uyguladım;

• Ekran kartının PCI-E girişini temizledim.
  • HDMI to VGA kullanıyordum, onu değiştirdim.
  • PSU'daki başka bir 8 pin ekran kartı güç bağlantısını taktım.
  • Sistemdeki bütün fazladan W harcayabilecek zorunlu olmayan bileşenleri söktüm. (Sorunun PSU'nun yetersizliğinden kaynaklı olup olmadığını test ettim. Sistemime 600W PSU rahat yetmesine rağmen denedim belki verimlilik kaybı yaşamıştır diye ama bundan dolayı olduğunu sanmam.)
  • Ekran kartını söküp yeniden taktım.

ahmedow11

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Tarık Bekdaş
Kural 18: Eski Konuları Yükseltmek
İlk olarak 2 gün önce başladıktan sonra dün hiç açılmadı bilgisayarım. Ancak ekran kartı ve özellikle ramleri yerinden çıkarıp geri taktığımda düzeldi. Önce tek bir slotu boş bırakarak denedim ve olumlu sonuç aldım. Daha sonra diğer rami de yerlerini değiştirmiş vaziyette taktım. Halen ara ara bu hatayı veriyor ama her oyuna girdiğimde kapanmıyor artık... İlerleyen süreçle beraber güncelleyeceğim yorumumu.

Alpersuat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
AlperSuat
Arkadaşlar ekran kartını çıkartıp ekran kartının giriş yerini silgi ile silin aynı şekilde anakartın ekran kartı giriş soketini de fön makinesiyle temizleyin sorun muhtemelen çözülecektir

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
982,680
Üyeler
155,457
Son üye
ugur1coban
Top Bottom