Neler Yeni

Ekran Kartı Kod 43 Hatası ( Mining Kartlarda Bios Sorunu )

zadey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Hasan Türkoğlu
Merhaba Kod 43 hatası aldığım msi armor rx570 4gb ekran kartı var . daha önce mining için kullanıldığından eminim kod 43 hatası alıyorum ve bios güncellemesi gerektiğini düşünüyorum.
aygıt yöneticisinde ünlem hatası veriyor. biosu güncelleme yapmak ve sorunu gidermek istiyorum ancak bios yüklerken çok dikkatli olmam gerektiği için danışmak istiyorum ve emin olmadan işe girişmek istemiyorum. yazım hatası için üzgünüm yardımcı olacak arkadaşlar aşşağıda
görsellerden yola çıkarak ne yapmam gerektiğini bana anlatabilir mi ?

bios.JPG
hata.JPG

En son bir moderatör tarafından düzenlendi:

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,355
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
benim kartımdada aynı sorun var uzaktan bağlanıp atılacak saatlerce sorunu bulmaya çalıştım bu sefer hangi biosu yükliyceğime emin olamadım saldım bende 2 aydır filan yatıyor(rx480 biosu atılmıştı)
Mesaj otomatik birleştirildi:

ilk fotodaki senin kartının özellikleri mi ?

zadey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Hasan Türkoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
benim kartımdada aynı sorun var uzaktan bağlanıp atılacak saatlerce sorunu bulmaya çalıştım bu sefer hangi biosu yükliyceğime emin olamadım saldım bende 2 aydır filan yatıyor(rx480 biosu atılmıştı)

ilk fotodaki senin kartının özellikleri mi ?
gpuz üzerindeki benim kart hocam hynix bellek kullanan ekran kartı msi armor rx570 4gb

kartla doğru biosu eşleşip emin olmak için sordum yanlış bir şey yapmadan önce emin olmak iyidir. karttaki mevcut biosu kopyaladım ne olur ne olmaz diye ama internetten de orjinal biosunu arıyorum . yukarıdaki bios sizce doğru mu

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,355
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
gpuz üzerindeki benim kart hocam hynix bellek kullanan ekran kartı msi armor rx570 4gb

kartla doğru biosu eşleşip emin olmak için sordum yanlış bir şey yapmadan önce emin olmak iyidir. karttaki mevcut biosu kopyaladım ne olur ne olmaz diye ama internetten de orjinal biosunu arıyorum . yukarıdaki bios sizce doğru mu
hocam gpu z deki bios adıyla aynı gözüküyor ama daha önce yapmadığım için kafanı karıştırmıyayım

@RevDeisDou çok bilgili ona bi sor istersen

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,224
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Sanırım indirmen gereken bu.

Şuan ki device id ye bakıp aynı BIOS' u bulduğumda o BIOS sadece Samsung bellek gösteriyor:
Karttaki aktif bios da sanırım bu:

zadey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Hasan Türkoğlu

Şuan ki device id ye bakıp aynı BIOS' u bulduğumda o BIOS sadece Samsung bellek gösteriyor:
hocam benim kart armor Overclock edition değil iki rom da ARMOR OC diye belirtilmiş düz rx 570 armor 4gb hynix bellek kullanılan model . onun için rom mevcut mu

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,224
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
hocam benim kart armor Overclock edition değil iki rom da ARMOR OC diye belirtilmiş düz rx 570 armor 4gb hynix bellek kullanılan model . onun için rom mevcut mu
OC olması pek önemli değil. Donanımsal fark yok sonuçta. Ki düz ARMOR biosu yok sanırım.

zadey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Hasan Türkoğlu

anladım hocam o halde üsteki biosu kuracağım çünkü alttaki samsung bellek için galiba . üstekinde hynix geçiyor . o halde ilk attığınız biosu kurayım .

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,224
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
anladım hocam o halde üsteki biosu kuracağım çünkü alttaki samsung bellek için galiba . üstekinde hynix geçiyor . o halde ilk attığınız biosu kurayım .
Kartın arka girişlerinden bir foto bırakır mısın?

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1

Bir şey sorabilir miyim? Kartın Techpowerdaki verileriyle GPU-Zdeki verileri özellikleri birebir eşleşiyor. Ama sadece bios versiyonundaki son harfi farklı. Techpowerda sürüm ismi ....C ile bitiyorsa GPU-Z de ....D ile bitiyor. Bu yine de bios atılmış anlamına mı gelir? Bios sürümü birebir olmak zorunda mı?

zadey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Hasan Türkoğlu

Ekler

• 2492C1F8-F739-4B55-B19C-8F7C030D2863.jpeg
    2492C1F8-F739-4B55-B19C-8F7C030D2863.jpeg
    2.5 MB · Hit: 31

beskazalichinese

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
975
İsim
Sadettin Y
r9 280x de aynı hatada vbios guncelledim ama cozum olmamıstı. reball yapman gerek falan demisti millet.

Top Bottom