Neler Yeni

Çözüldü✓ Ekran kartı kullanımı %0 a düşmesi

gLow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Utku Güceoğlu
MSI afterburner açık şekilde oyun içinden video çekmen gerekiyor. Neler olduğu orada görülür.
hocam onu yapacaksam eğer yarın yapabilirim şuan için biraz geç oldu.

gLow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Utku Güceoğlu
Tamam video çekip buraya yüklersin bakarız.
küçük bir video çektim, videonun yanında anlık donmanın olduğu sırada grafiklerin durumunuda göstermek adına ss aldım hocam
video:

Ekler

• sss1.png
    sss1.png
    15.7 KB · Hit: 9
  • sss2.png
    sss2.png
    11.9 KB · Hit: 8
  • sss3.png
    sss3.png
    9.5 KB · Hit: 8
  • sss4.png
    sss4.png
    31 KB · Hit: 7
  • sss5.png
    sss5.png
    19.7 KB · Hit: 11

Geralt1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,946
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci
Ekran kartı kullanımı aniden %1'e düştüğü için donma yapmış. Watt kullanımıyla ilgili sorun olabilir veya yazılımsal olabilir. BIOS, nvidia, windows. Bunları son sürümüne güncelle.

gLow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Utku Güceoğlu
Ekran kartı kullanımı aniden %1'e düştüğü için donma yapmış. Watt kullanımıyla ilgili sorun olabilir veya yazılımsal olabilir. BIOS, nvidia, windows. Bunları son sürümüne güncelle.
hepsi son sürüm hocam

Palo DAYI

80+ Gold
Bana daha çok psu yetersiz gibi geldi 650w olsa iyi olurmuş ama sadece bu oyunda oluyor demiş arkadas belki oyunda sorun vardır oyun dosyalarını falan dogrula olmassa

gLow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Utku Güceoğlu
Bana daha çok psu yetersiz gibi geldi 650w olsa iyi olurmuş ama sadece bu oyunda oluyor demiş arkadas belki oyunda sorun vardır oyun dosyalarını falan dogrula olmassa
10 defadan fazla yapmışımdır bu dediğini. Bu donmalar bi güncelleme sonrası falan olmaya başlamadı durduk yere sebepsiz bir şekilde donmalar başladı. Örnek veriyorum önceden 3-4 dakikada bir yapıyorsa artık dakika başı bazen fight esnasında 4-5 saniyede bir yapıyor. Demek istediğim gün geçtikçe kötüleşmeye başladı

Geralt1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,946
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci
Nvidia ayarlarını 3D uygulamanın karar vermesine izin ver yap. Bu sorun başka oyunda olmuyorsa boşver. Belki oyuna sonradan gelen bir güncellemeden sonra ortaya çıkan sorundur. Yani bilgisayarın değil oyunun sorunu olabilir.

gLow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Utku Güceoğlu
Nvidia ayarlarını 3D uygulamanın karar vermesine izin ver yap. Bu sorun başka oyunda olmuyorsa boşver. Belki oyuna sonradan gelen bir güncellemeden sonra ortaya çıkan sorundur. Yani bilgisayarın değil oyunun sorunu olabilir.
ya bu kadar sorunu çözmek istememin sebebi tek oynadığım oyun bu onu da düzgün oynamak istiyorum :/

Charles Darwin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,127
İsim
Alpaslan Çevikel
ya bu kadar sorunu çözmek istememin sebebi tek oynadığım oyun bu onu da düzgün oynamak istiyorum :/
2023 ocak ayında bu sorunu Windows 10 işletim sisteminde battlefield 2042 oynarken yaşamıştım çözüm bulamadım ve son çare bilgisayarı Windows 11 işletim sistemine formatlayıp şansımı denemek olmuştu ve inanır mısın sorun çözülmüştü

gLow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Utku Güceoğlu
2023 ocak ayında bu sorunu Windows 10 işletim sisteminde battlefield 2042 oynarken yaşamıştım çözüm bulamadım ve son çare bilgisayarı Windows 11 işletim sistemine formatlayıp şansımı denemek olmuştu ve inanır mısın sorun çözülmüştü
kanka denemediğim bi bu kaldı bunu da yapıcam galiba

gLow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Utku Güceoğlu
w11 geçtim oyun sanki biraz daha stabil hale geldi fark ediliyor ama anlık takılma halen var. Başka önerisi olan varsa her fikre açığım

Top Bottom