Neler Yeni

Yardım Ekran Kartı Modifiye etmek

F1nerF1rst

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,360
İsim
Hasancan Bekdemir
İlgilendiği Kategoriler
Toplama Bilgisayar Oyunlar Driver Problemleri
elimde rx 580 gigabyte var turuncu şeritli siyah kasadan ben bunu modifiye edip sisteme takmak istiyorum nasıl yapabilirim çok bir bilgim yok internette çok örnek bulamadım yapım konusunda düz sprey boya alıp vurayım mı direk buna kağıt bant ile de şerit atıcam fanın biri değişmiş msı fan takılmış o da biraz dışarıda duruyor 1 adet daha gigabyte fan alıcam ve etrafa led döşemeyi planlıyorum fan çerçevesine

Aykut D.

80+ Gold
elimde rx 580 gigabyte var turuncu şeritli siyah kasadan ben bunu modifiye edip sisteme takmak istiyorum nasıl yapabilirim çok bir bilgim yok internette çok örnek bulamadım yapım konusunda düz sprey boya alıp vurayım mı direk buna kağıt bant ile de şerit atıcam fanın biri değişmiş msı fan takılmış o da biraz dışarıda duruyor 1 adet daha gigabyte fan alıcam ve etrafa led döşemeyi planlıyorum fan çerçevesine
Hocam uğraşma el yeteneği çok önemli bu işlerde sprey boya atarsan kart soğumayabilir

F1nerF1rst

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,360
İsim
Hasancan Bekdemir
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam uğraşma el yeteneği çok önemli bu işlerde sprey boya atarsan kart soğumayabilir
Hocam çok bir bilgim yok dediğim bu modifiye işinde bilgim yok yoksa kartı açıp macun bakımı temizlik falan yapıyorum sistemlerimi kendim topluyorum sıkıntı yok ondan yana
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu gün poweri yağladım işlemci macun değiştim o değişen fan çok gözüme battı birde setupumu full beyaz yapıyorum kasa sipariş etmiştim yarın gelecek ol da gelince ekran kartımıda beyaz mor modifiye etmeyi düşündüm ama nasıl bişey yaparım nasıl yapmalıyım emin olamadım

Aykut D.

80+ Gold
Hocam çok bir bilgim yok dediğim bu modifiye işinde bilgim yok yoksa kartı açıp macun bakımı temizlik falan yapıyorum sistemlerimi kendim topluyorum sıkıntı yok ondan yana
Hocam illaha kendim yapayım derseniz boş bir yüzeye boya atmayı deneyin kalın atarsınız akıntı olur damalama v.b önlem amaçlı alıştırma yapın boyama teknikleri videoları izleyip öyle yapın

F1nerF1rst

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,360
İsim
Hasancan Bekdemir
İlgilendiği Kategoriler
Hocam illaha kendim yapayım derseniz boş bir yüzeye boya atmayı deneyin kalın atarsınız akıntı olur damalama v.b önlem amaçlı alıştırma yapın boyama teknikleri videoları izleyip öyle yapın
bu fan yuvasına rgb led mevzusunu nasıl halledebilirim hocam sizce içe atarsam fan kanatları deyme ihtimali yüksek biraz zımparayla düzlemek gerekir fakat onların güçleri nasıl halledicem bi mevzuda o dışa kablo uzatmadan içerden fanların 3 pin güç ağzına onları nasıl dönüştürüp bağlayabilirim biraz yorucak gibi

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,338
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
Üşenmesem 5700xt yi boyiycam bende ama üşeniyorum.d

Ben çok iyi yapan birine sordum akrilik boya mı neydi onu kullanmış bide en ince zımparadan atmış önce vernik filanda atan var sonradan

Aykut D.

80+ Gold

bu gün poweri yağladım işlemci macun değiştim o değişen fan çok gözüme battı birde setupumu full beyaz yapıyorum kasa sipariş etmiştim yarın gelecek ol da gelince ekran kartımıda beyaz mor modifiye etmeyi düşündüm ama nasıl bişey yaparım nasıl yapmalıyım emin olamadım
Videoda senin kartı boyuyor

F1nerF1rst

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,360
İsim
Hasancan Bekdemir
İlgilendiği Kategoriler
Videoda senin kartı boyuyor
bundan başka örnek video bulamadım bende hocam bunu izledim ama biraz daha fazla örnek bulmak gerekiyor biraz meşakatli bir iş olduğu için

Ben çok iyi yapan birine sordum akrilik boya mı neydi onu kullanmış bide en ince zımparadan atmış önce vernik filanda atan var sonradan
bende buldum yapacak birini hocamda maaliyeti gönderdi geldisi derken 1 hafta beklemeye deymeyecek kendim 1 günde bitiriyorum hesaplarda maaliyette yarı yarıya oynuyor birde tamamen kendi kontrolüme göre özelleştirebiliyorum benim kartın termal pad de belleklerin üstüne yapışmış bi kısmı bir kısmı soğutucu blok tarafında onuda söküp yenilesem güzel olacak 15 dakika furmarkta 80 dereceyi rahat görüyor çünkü kasayla macun gelince termal macunu da yenileyeceğim

Aykut D.

80+ Gold
bundan başka örnek video bulamadım bende hocam bunu izledim ama biraz daha fazla örnek bulmak gerekiyor biraz meşakatli bir iş olduğu için

bende buldum yapacak birini hocamda maaliyeti gönderdi geldisi derken 1 hafta beklemeye deymeyecek kendim 1 günde bitiriyorum hesaplarda maaliyette yarı yarıya oynuyor birde tamamen kendi kontrolüme göre özelleştirebiliyorum benim kartın termal pad de belleklerin üstüne yapışmış bi kısmı bir kısmı soğutucu blok tarafında onuda söküp yenilesem güzel olacak 15 dakika furmarkta 80 dereceyi rahat görüyor çünkü kasayla macun gelince termal macunu da yenileyeceğim
Beyaz bi ekran kartı alsanız daha iyi colorful white 3060

F1nerF1rst

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,360
İsim
Hasancan Bekdemir
İlgilendiği Kategoriler

yarın gidip sanayiye zımpara kağıdı ile sprey boya kağıt bant almayı düşünüyorum kendimde hobi olarak hoşuma gidiyor bu tarz işler powerin fanını değiştirdim ışıklandırdım yağladım bu gün birde hafif ses yapıyordu onu düzelttim

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,338
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler

Aşırı zor bı şey değil hocam sonuçta düzgün boyamasan sadece şekli şemalı bozulur donanıma zarar gelmez içinde kalmamasından iyidir

Rx580 i olan biri 5-6k lık karta geçemez bir anda hocam be

F1nerF1rst

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,360
İsim
Hasancan Bekdemir
İlgilendiği Kategoriler
şuan için kart almayacağım hocam bütçe olarak sıkıntı yeni işten ayrıldım elimde kalan parayla kasa aldım yeni macun aldım arkadaşımın kardeşine laptop için destek çıkacağım elimde kalanın birazıyla da sprey boya zımpara kağıdı alıp şu ekran kartıyla işlemci fanını bir modifiye etmeyi deneyeceğim yarın

Aşırı zor bı şey değil hocam sonuçta düzgün boyamasan sadece şekli şemalı bozulur donanıma zarar gelmez içinde kalmamasından iyidir

Rx580 i olan biri 5-6k lık karta geçemez bir anda hocam be
normalde sistem değişecektim direk hocam çok bakındım da işten ayrılınca ekonomik durum taklaya geldi biraz :)

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,338
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
yarın gidip sanayiye zımpara kağıdı ile sprey boya kağıt bant almayı düşünüyorum kendimde hobi olarak hoşuma gidiyor bu tarz işler powerin fanını değiştirdim ışıklandırdım yağladım bu gün birde hafif ses yapıyordu onu düzelttim
Kolay gelsin hocam AMD stok fan da boyuyorlar oda çok iyi duruyor

Top Bottom