Neler Yeni

Ekran Kartı Terlemesi?

atosahin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Onur Şahin
vrm, vram, backplate, choke lar farklı mm olabilir, gidip ucuz diye böyle mining çıkması ölü kartları alıyorsunuz sonra astarı yüzünden pahalıya geliyor. yakında fanlarda yalpalayıp bozulur o zaman anlarsın neden mning çıkması kart alınmamaıs gerektiğini.

ayrıca terleyen padlerden çıkan sıvı gpu ve vram altına girip zamanla chipi bozabiliyor bu durumdada reballing gerekli.
İyi akşamlar hocam.
Bu serideki kartda vram ve vrm üzerinde padler bulunuyor sadece mmleri de aynı.

Ekran kartının bakımı düzenli bir şekilde yapıldığı ve termal veya elektriksel strese maruz bırakılmadığı sürece olağanüstü durumlar hariç bozulması olanaksızdır. Dediğiniz terleme konusunda haklısınız en kısa sürede temizlemesini yapacağım :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Batuhan
Sen öyle diyorsan, benim için sorun yok ama eminim etrafta bakınırken sırf bazı kısımlar için 0,5 kullanıldığını görmüşsündür. Yani bence 0.5mm gözden görülemeyecek bir sayı, 0.10mm veya 0.20 olsa belki tamam. Çoğu(kalını) veya azı (incesi) napar bilemiyorum 😂 Belki kalın koyarsan kapatamazsın o durumda padı eze eze inceltirsin sonra koyarsın, sanırım çok ince olursa da bir tık daha yüksek derecede çalışır. Hım neyse sen olayı anlamış gibisin 😂 en kötü eskisini yapıştırıp devam edersin, termal padlar, gpu aşırı kullanılmadığı zaman o kadar hızlı eskimiyor diye biliyorum. Sadece oyun oynuyorsan 5 yıl fln bile durabilir heralde, öyle deniyordu. Neyse yanlışlıkla bozma da gpuyu. O terleme nasıl temizlenir diye sormuşdun, cevap veren olmadı heralde, bende bilmiyorum fakat belki bu kontak yağsız spreyler işine yarar anakartı bile onla temizliyoruz. Ama yine de sen bak ben yanlış yönlendirmeyeyim.. birde bu izopropil alkollu mikrofiber bez yada kulak çöpüde çalışabilir. Valla pc de ne temizleniyorsa bunlarla temizleniyor gibi başka alternatif/öneri gelmedi aklıma kusura bakma.

atosahin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Onur Şahin
Sen öyle diyorsan, benim için sorun yok ama eminim etrafta bakınırken sırf bazı kısımlar için 0,5 kullanıldığını görmüşsündür. Yani bence 0.5mm gözden görülemeyecek bir sayı, 0.10mm veya 0.20 olsa belki tamam. Çoğu(kalını) veya azı (incesi) napar bilemiyorum 😂 Belki kalın koyarsan kapatamazsın o durumda padı eze eze inceltirsin sonra koyarsın, sanırım çok ince olursa da bir tık daha yüksek derecede çalışır. Hım neyse sen olayı anlamış gibisin 😂 en kötü eskisini yapıştırıp devam edersin, termal padlar, gpu aşırı kullanılmadığı zaman o kadar hızlı eskimiyor diye biliyorum. Sadece oyun oynuyorsan 5 yıl fln bile durabilir heralde, öyle deniyordu. Neyse yanlışlıkla bozma da gpuyu. O terleme nasıl temizlenir diye sormuşdun, cevap veren olmadı heralde, bende bilmiyorum fakat belki bu kontak yağsız spreyler işine yarar anakartı bile onla temizliyoruz. Ama yine de sen bak ben yanlış yönlendirmeyeyim.. birde bu izopropil alkollu mikrofiber bez yada kulak çöpüde çalışabilir. Valla pc de ne temizleniyorsa bunlarla temizleniyor gibi başka alternatif/öneri gelmedi aklıma kusura bakma.
sağolasın hocam :D
bugün padler elime ulaştı 2mm pad ile rtx 3060ti ve 3070 kartlarınınkilerini sorunsuz değiştirdim dereceleri çok daha iyi yağlanma konusunda izopropil sıktım iyice pamukla silmeye çalıştım ama çıkmadı maalesef :(

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Batuhan
sağolasın hocam :D
bugün padler elime ulaştı 2mm pad ile rtx 3060ti ve 3070 kartlarınınkilerini sorunsuz değiştirdim dereceleri çok daha iyi yağlanma konusunda izopropil sıktım iyice pamukla silmeye çalıştım ama çıkmadı maalesef :(
İzopropil çıkarmıyorsa ne çıkarır bilemem haha, belki yağsız kontak sprey ki o da sadece anakarttaki toz gibi pislikleri temizliyor, sanırım kabullenmen gerek yada biz bilmiyoruz bir araştırmak lazım belki vardır çözümü. Geçen yeşil mikrofiber beze izopropil döktüm, beyaz kasayı temizleyim diye kasayı yeşile boyamaya başladı haha, Allah'tan beyaz bezle geri silince gitti. Boyayı akıtan şey nasıl çıkaramadı onu xD

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,670
Üyeler
156,650
Son üye
Frksnc
Top Bottom