Neler Yeni

Ekran kartım arızalı mı?

Ruqq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ahmet Selim Yılmaz
Arkadaşlar merhaba ben 2.el ekran kartı aldım aracı bi uygulama üzerinden 15-20dklık tüm testleri yaptım.bazı testler başka monitör den yaptım.ilk 2 gün hiç böyle bir olay ile karşılaşmadım lakin bu sabah evden çıkmadan önce bir kaç işimi halledip çıkmak istedim ama ekranım garip bi hal aldı sebebi ne olabilir?

Dönüştürücü olarak kullandığım kabloyu çıkartıp diğer hdmı girişine takıyorum ekran hiç gelmiyor

Vga kabloyu hdmı dönüştürecek kullanıyorum

Asus tuf3060ti
Asus tuf b550m wifi
Xpg35d 4x8 ram
RYZEN 3 3100 (geçici olarak)
IMG_9254.jpeg

Klaus1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
350
İsim
Taha Kenan
Dönüştürücü arızalı olabilir tavsiyem dönüştürücüsüz bir kablo kullanman onu dene yine düzelmez ise ekran kartın nanay

Ruqq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ahmet Selim Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar merhaba ben 2.el ekran kartı aldım aracı bi uygulama üzerinden 15-20dklık tüm testleri yaptım.bazı testler başka monitör den yaptım.ilk 2 gün hiç böyle bir olay ile karşılaşmadım lakin bu sabah evden çıkmadan önce bir kaç işimi halledip çıkmak istedim ama ekranım garip bi hal aldı sebebi ne olabilir?

Dönüştürücü olarak kullandığım kabloyu çıkartıp diğer hdmı girişine takıyorum ekran hiç gelmiyor

Asus tuf3060ti
Asus tuf b550m wifi
Xpg35d 4x8 ram
RYZEN 3 3100 (geçici olarak)Alıntıyı görüntüleFlight simulator 2020 ile kullandığımda bir problem olmadı masaüstüne internet iken oldu

Dahası  
Reaksiyon skoru
230
İsim
keday samur
yapılır tabii ki gidin bu öldü yenisini verin diyin. dilerim içi açılmamıştır. açılmışsa da sorun yok da didik didik kullanıcı hatası diyecek bir şey ararlar ve bulurlar genelde.

Ruqq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ahmet Selim Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yapılır tabii ki gidin bu öldü yenisini verin diyin. dilerim içi açılmamıştır. açılmışsa da sorun yok da didik didik kullanıcı hatası diyecek bir şey ararlar ve bulurlar genelde.
Etiketi üzerinde

ConquerorXIV

80+ Gold

Asus tuf3060ti
Asus tuf b550m wifi
Xpg35d 4x8 ram
RYZEN 3 3100 (geçici olarak)Alıntıyı görüntüle
Tv de saglam bir hdmi ile dene

Ruqq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ahmet Selim Yılmaz
Tv de saglam bir hdmi ile dene
tv de denedim arkadaşımın hdmı lı monitörlütfen denedim bi problem olmadı lakin bu mor pembe piksel olayı her zaman olmuyor. pazartesi günü garantiye yollamsyı düşünüyorum hem genel bi kontörden geçmiş olur garantisinin bitmesine 6 ay kaldı ne olur ne olmaz

ConquerorXIV

80+ Gold
tv de denedim arkadaşımın hdmı lı monitörlütfen denedim bi problem olmadı lakin bu mor pembe piksel olayı her zaman olmuyor. pazartesi günü garantiye yollamsyı düşünüyorum hem genel bi kontörden geçmiş olur garantisinin bitmesine 6 ay kaldı ne olur ne olmaz
O zaman Chip arızası olabilir, 2.el test etmeden almak risklidir zaten. garantili almanız iyi olmuş

Dahası  
Reaksiyon skoru
230
İsim
keday samur
test etseniz de bir işe yaramaz ben o kartı tamir ederim 15 gün çalışır istediğiniz testi yapabilirsiniz sonra tekrar bozulur servisine gönderin sıfırıyla değişimi yaparlar daha da denemeyin deneyerek çözülecek bir olay değil.

Ruqq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ahmet Selim Yılmaz
test etseniz de bir işe yaramaz ben o kartı tamir ederim 15 gün çalışır istediğiniz testi yapabilirsiniz sonra tekrar bozulur servisine gönderin sıfırıyla değişimi yaparlar daha da denemeyin deneyerek çözülecek bir olay değil.
öyle yapacağım hocam hiç risk almaya gerek yok çok teşekküürker

Top Bottom