Neler Yeni

Yardım (Ekran kartım bozukmu?) PC'ye enerji verince ekran kartı çalışmıyor

Asım Atlıhan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Asım
Şuan görüntüde geldi birkaç kez daha kapatıp açayım belki yine aynı sorun olur diye
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şuan geldi hocam görüntü
Evet deneyin sorun düzeldi mi diye. Sorun devam ederse HDMI kablosunu değiştirmeyi de denemenizi öneririm.

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
786
İsim
ahmet ali özmert
Rx580 ekran kartım var çalıştırırken işlemci fanı dönüyor ekran kartı ışığı yanıyor pcde her şey çalışıyor ama ekran gelmiyor birkaç kez kapatıp açınca ekran kartı fanı dönüyor ve ekran geliyor sebebi nedir benim aklıma hiçbirşey gelmiyor. Çünkü sadece ekran gelmiyor windows açılıyor şifre vs giriyorum ama ekran siyah haliyle.

Şuan 10-15 kere denememe rağmen pc açılmıyor

Hala aynı sorun var bugünde 9-10 denemede açıldı. Farklı prizde denedim orda 2. denemde açıldı ama açıldıktan sonra ekran kartı üstündeki ışık gitti 20-30 saniye sonra geri geldi normalde kullandığım prizdede bir kere yapmıştı bunu ekran kartımı sıkıntılı acaba
adam ekran kartını vurdurarak çalıştırıyo xd muhtemelen ekrankartının bir yerinde kısadevre var

samet135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
578
İsim
Samet Yeniköy
adam ekran kartını vurdurarak çalıştırıyo xd muhtemelen ekrankartının bir yerinde kısadevre var
Şuan kasanın tuşuyla çalıştırıyorum. Ekran kartında kısa devre olsa hiç görüntü vermez diye düşünüyorum şuan pc açık ve pcden yazıyorum. Oyunlara girince çektiği güç hala aynı tek sorun açılırken.

Strangersupuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
260
İsim
Omer Faruk
Şuan kasanın tuşuyla çalıştırıyorum. Ekran kartında kısa devre olsa hiç görüntü vermez diye düşünüyorum şuan pc açık ve pcden yazıyorum. Oyunlara girince çektiği güç hala aynı tek sorun açılırken.
işlemci soğutucusu nasıl bir şey fotoğraf atabilme şansınız var mı?
Keza Aşırı baskı olduğu zamanlar bu tarz problemler olabiliyor.
Siz direkt kasanın içinin fotoğrafını atın bize.

samet135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
578
İsim
Samet Yeniköy
IMG_20231217_150339.jpg
IMG_20231217_150352.jpg

işlemci soğutucusu nasıl bir şey fotoğraf atabilme şansınız var mı?
Keza Aşırı baskı olduğu zamanlar bu tarz problemler olabiliyor.
Siz direkt kasanın içinin fotoğrafını atın bize.
buyrun hocam işlemci fanı ile alakası varmıdır acaba

Strangersupuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
260
İsim
Omer Faruk
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

buyrun hocam işlemci fanı ile alakası varmıdır acaba
Hocam ekran kartı güç kablosunun altında veya üzerinde herhangi bir yazı var mı "PCE" "CPU" gibi

Ekran kartını çıkartıp yeniden takmayı denemişsinizdir tabi ki ama işlemciyi de bir yerinden söküp tekrar takmanızı öneririm,
Çünkü eski kule tipi soğutucumu çok sıktığımdan dolayı XMP çalışmıyordu ramler 2400'de takılıydı gevşetince düzeldi, en saçma problemler işlemciden kaynaklı oluyor genelde.

samet135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
578
İsim
Samet Yeniköy
Hocam ekran kartı güç kablosunun altında veya üzerinde herhangi bir yazı var mı "PCE" "CPU" gibi

Ekran kartını çıkartıp yeniden takmayı denemişsinizdir tabi ki ama işlemciyi de bir yerinden söküp tekrar takmanızı öneririm,
Çünkü eski kule tipi soğutucumu çok sıktığımdan dolayı XMP çalışmıyordu ramler 2400'de takılıydı gevşetince düzeldi, en saçma problemler işlemciden kaynaklı oluyor genelde.
Hocam ekran kartı kablosuna şuan bakamadım ama bakacağım pce yazıyor diye hatırlıyorum. İşlemci fanınıda çok sıkmamıştım aslında zaten bu bahsettiğim sorun yeni olmaya başladı. Ama işlemci fanınıda söküp takarım tekrardan.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
906,631
Üyeler
140,678
Son üye
mertler