Neler Yeni

Yardım Ekran kartım yanmış olabilirmi ?

Awosk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Erdem Gümüş
Eski bir leptopum var , Lenovo z50-70
i5-4210U işlemci , 8gb ram , 2gb GT820M ekran kartı var.
En düşük ayarlarda GTA5 i ucu ucuna kaldırıyordu. 40-50 fps alabiliyordum. Maximum aralıksız oynayabilme sürem 1-2 saat arası bir süre , bu sürelerden sonra gerek ısıdan , gerek eskiliğinden çok kötü fps droplar yiyordum. Dün çok kötü bir olay başıma geldi , yine GTA dayım , oynuyorum . Artık alıştım fps droplara falan , 1 saat sonrası bi pc yi dinlendirip , oyunu kapatıp tekrar açıyordum , pc kendine geliyordu ki...
Masaüstünü yenilerken birşeyi farkettim. Nvidia Denetim Masası gözükmüyordu. Kendim manuel açmaya çalıştığımda , tıkladığım gibi program yanıt vermiyor diyordu . Bende tekrar nvidia ekran kartı sürücümü , Temiz kurulum seçeneğiyle yükledim . Yükledikten sonra çok ciddi bir sorun olmaya başladı , Ekran kartı ile birlikte çalışan tüm uygulamalarda drop yiyordum , discord , opera , oyunlar vs.
İlk başta anlayamadım , tekrar gta girdim , ilk 10 dakikada pc 3-4 saniye dondu ve geri geldi . Ufak bişey olmuştur diyerek oynamaya devam ettim , bu sefer daha kısa bir sürede pc yine dondu , bu böyle birkaç defa tekrarladı ama her tekrarladığında sıklığı artmaya başladı , bende durumun ciddiye bineceğini anlayıp oyunu falan kapattım. PC performans modunda olduğu için discord ve opera da ekran kartı ile çalışıyordu , discordu normal kullanırken de , operada video izlerkende aynı sıklıkta donmalar yaşıyordum . Şu an nvidia ekran kartını geri tasarruf moduna aldım , oyun falan açmıyorum , uygulamalar intel hd graphics ile çalışıyor.
Şimdi asıl soru şu , Benim ekran kartım yanmış olabilirmi ?

ELECTUS

80+ Silver
En düşük ayarlarda GTA5 i ucu ucuna kaldırıyordu. 40-50 fps alabiliyordum. Maximum aralıksız oynayabilme sürem 1-2 saat arası bir süre , bu sürelerden sonra gerek ısıdan , gerek eskiliğinden çok kötü fps droplar yiyordum. Dün çok kötü bir olay başıma geldi , yine GTA dayım , oynuyorum . Artık alıştım fps droplara falan , 1 saat sonrası bi PC yi dinlendirip , oyunu kapatıp tekrar açıyordum , PC kendine geliyordu ki...
Masaüstünü yenilerken birşeyi farkettim. Nvidia Denetim Masası gözükmüyordu. Kendim manuel açmaya çalıştığımda , tıkladığım gibi program yanıt vermiyor diyordu . Bende tekrar nvidia ekran kartı sürücümü , Temiz kurulum seçeneğiyle yükledim . Yükledikten sonra çok ciddi bir sorun olmaya başladı , Ekran kartı ile birlikte çalışan tüm uygulamalarda drop yiyordum , discord , opera , oyunlar vs.
İlk başta anlayamadım , tekrar gta girdim , ilk 10 dakikada PC 3-4 saniye dondu ve geri geldi . Ufak bişey olmuştur diyerek oynamaya devam ettim , bu sefer daha kısa bir sürede PC yine dondu , bu böyle birkaç defa tekrarladı ama her tekrarladığında sıklığı artmaya başladı , bende durumun ciddiye bineceğini anlayıp oyunu falan kapattım. PC performans modunda olduğu için discord ve opera da ekran kartı ile çalışıyordu , discordu normal kullanırken de , operada video izlerkende aynı sıklıkta donmalar yaşıyordum . Şu an nvidia ekran kartını geri tasarruf moduna aldım , oyun falan açmıyorum , uygulamalar intel hd graphics ile çalışıyor.
@Treyarch

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
En düşük ayarlarda GTA5 i ucu ucuna kaldırıyordu. 40-50 fps alabiliyordum. Maximum aralıksız oynayabilme sürem 1-2 saat arası bir süre , bu sürelerden sonra gerek ısıdan , gerek eskiliğinden çok kötü fps droplar yiyordum. Dün çok kötü bir olay başıma geldi , yine GTA dayım , oynuyorum . Artık alıştım fps droplara falan , 1 saat sonrası bi PC yi dinlendirip , oyunu kapatıp tekrar açıyordum , PC kendine geliyordu ki...
İlk başta anlayamadım , tekrar gta girdim , ilk 10 dakikada PC 3-4 saniye dondu ve geri geldi . Ufak bişey olmuştur diyerek oynamaya devam ettim , bu sefer daha kısa bir sürede PC yine dondu , bu böyle birkaç defa tekrarladı ama her tekrarladığında sıklığı artmaya başladı , bende durumun ciddiye bineceğini anlayıp oyunu falan kapattım. PC performans modunda olduğu için discord ve opera da ekran kartı ile çalışıyordu , discordu normal kullanırken de , operada video izlerkende aynı sıklıkta donmalar yaşıyordum . Şu an nvidia ekran kartını geri tasarruf moduna aldım , oyun falan açmıyorum , uygulamalar intel hd graphics ile çalışıyor.

Ekran kartı yansaydı görüntü alamazdın..

Awosk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Erdem Gümüş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartı yansaydı görüntü alamazdın..
Öyle bildiğiniz yanmadan bahsetmiyorum zaten , bizim bi arkadaş ekran kartını ıslak mendille silmişte , üstündeki bazı dirençleri patlatmış , yanmış yani ama hala görüntü veriyormuş , 0 performans , mavi ekranlar falan.

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
Öyle bildiğiniz yanmadan bahsetmiyorum zaten , bizim bi arkadaş ekran kartını ıslak mendille silmişte , üstündeki bazı dirençleri patlatmış , yanmış yani ama hala görüntü veriyormuş , 0 performans , mavi ekranlar falan.

Bende sildim bu gün ıslak mendille vallaha daha detayı arkadaşlar verecektir.

ELECTUS

80+ Silver

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
Yapmayın hocam ıslak mendille ekran kartımı silinir.

Annemin temizlik döngüsü kargo geldi 8 saat bekletmeme rağmen aldı eline ekran kartınıda bir güzel sildi kızdım bağırdım. Cidden yapacağım bir şey yok devreler var gördüm ettimde işte ne diyeceksin.

Exe_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,406
İsim
Batuhan Acar
Islak mendil ile ekran kartı vb. donanımları silmeyin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Emirhan Demiral
Ekran kartına zarar verirsiniz hocam, elektronik devreler var. Ancak, zemin fırçaları var onlarla tozunu alabilirsiniz. Eğer ki kiri alacaksanız, yağsız kontak spreyi var ondan kullanabilirsiniz.

Zemin Fırçası : https://bit.ly/2W6ey4s
Yağsız Kontak Spreyi : https://bit.ly/3gztRfD

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Ekran kartın yansa masaüstünü bile göremezdin

Awosk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Erdem Gümüş
sorun nedir ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri