Neler Yeni

Ergenlik dönemindeki çocuklar neden bebek gözüyle bakılıyor?

Ahmet4921

80+
Uygunsuz Dil & Küfürlü Paylaşım
Dostum
1-Hakaret eden ergen değil bildiğin ciddiye alınmayacak şahsiyettir bunda anlaşalım.
2-İnsanlar olgunluklarına eriştiklerinde geçmişlerini anlarlar ve nasıl diye objektif yorum yapabilirler bu yaşlarda ben de yaptığım mantıklı mı mansıksız mı diye düşünmedim düşündüğüm yaşlar bu yaşlar.
Siz biraz fazla anlam çıkarıyorsunuz bazen çıkarmamak en güzeli .
Size demek istediğimi ya ben anlatamadım ya siz anlamadınız ya da anlamak istemiyorsunuz.
Ben anlatamadıysam kusuruma bakmayın.
Olgun olduğunuz zaman bu sorunuzun cevabını alıcaksınız kendiniz kendinizle konuşucak ve bu çağınızı objektif bir eleştirme ile çözüceksiniz.
Bu yaşlarda normaldir benim de çok saçma geçti mesela şimdi farkettim.
Sizin varsa veya yoksa bu belli olur bu yaşlarınızda.
Ayrıca olgunluk yaşta değil baştadır iyi akşamlar dilerim
ayrıca yaş konusunda normal benim de benden 1-2 yaş farkı olup arkadaş olduğum insanlar oldu ve olmaya devam edicek bu çok normaldir.
Ayrıca ergen yaşta diye ayırt eden birisini ben daha görmedim gerçekten bunu yapan.
Sana tavsiyem arkana yaslan ve rahat ol ya bu kadar kasma kendini bırak su aksın yolunda sen niye bunları düşünüyorsun.
Sen dersine çalış boşver bu işlerin gereksiz olduğunu anlarsın elbet ama bunu şimdi anlarsan ssenin için mükemmel olur.
Tamamdır sosyal hayatı tamamen bırakıyorum bende 2r2sbu çocuğum çünkü Size küfür etmek istemiyorum edersem bana ergen diyeceksiniz Arkadaşım yok zatne kankam bak Ben Şu an para kazanmak için uğraşıyorum mentalitem işlerim önemli değil. Para cebimde olduktan sonra dünyanın en mutlu insanı ben olacağım

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Tamamdır sosyal hayatı tamamen bırakıyorum bende 2r2sbu çocuğum çünkü Size küfür etmek istemiyorum edersem bana ergen diyeceksiniz Arkadaşım yok zatne kankam bak Ben Şu an para kazanmak için uğraşıyorum mentalitem işlerim önemli değil. Para cebimde olduktan sonra dünyanın en mutlu insanı ben olacağım
Evet iyi bir iletişim denedim.
Senin sorunun var.
Ergenlik değil ama biraz saygısızlık.
İletişim kurmaya çalıştım ancak allah yardımcınız olsun .
Ayrıca
KÜFÜR EDERSEN ERGEN DEMEYECEĞİM DİREKT RAPORLAYACAĞIM

• Muhteşem
Reaksiyonlar: cici
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
Serdar akın
Aklıma şimdi geldide konu 16 yaşındayım buarada bende ergenim, Böyle bende görüyorum misal çocuk 15 yaşında karşılaşıyorum 15 yaşında kardeşime ne kitabı alacağım vesayre diye millet utanmasa emzik ver diyecek tamam ergenlik dönemin çocukların çoğu iradesiz oluyor bende dahil ancak benmi çok olgunum. Çünkü ben ben 6 7 yaşında ike 12 13 yaşında kızlarla konuşmaya çalışan aşık olan bir çocuktum şimdide 16 yaşımda 20 25 yaşında kızlar ilgimi yaş çevreme nazaran daha çok ilgimi çekiyor Hem olgun bir psikolojide bana hayat klavuzu olacak yaşta Aklıma geliyor keşke biri ile mantık evliliği falan yapsam harbi çok hoşuma gidiyor.
13 yaşımda Hayvan gibi psikoloji felsefe kitapları ile ilgilenirdim. O yaşımda zaten yaşıtlarım dikkatimi çekmiyordu Şimdi Liseye geçtim en azından biraz olgunlaşıyor
Ama beni korkutan şey yaşıtım biri ile iletişim kurarken gerçekten Yaşıtım biri ile arkadaş olmak garip geliyor Bu zamana kadar hep aile içinde durduğum ve kendimden yaşça büyük kişiler ile gezip dinlediğim için Arkadaş istediğimde daha çok bana klavuz olacak hayatı öğretecek birini arıyorum. Kendi yaşımda biri ile gezmek harbiden çok garip geliyor Birde biri ile sevgili olacak isem yada evleneceksem kesinlikle benden en az 1 yıl büyük olması lazım. Kendi yaşımda kızdan tiksinti oluşuyor Zaten benden küçükse, Aşk anlamında konuşmaya iğreniyorum.
Kendi yaşıma birini gördüğümde zaten Özellikle etrafta 20 23 yada daha büyük gençler vb. olunca Şimdi bunlar der 'ergen bunlar çocuktur büyüyünce olgunlaşır vb. düşünceler geçtiğini daha çok düşünüyorum bu yüzden Kendimde n büyük biri ile karşılaşında ergen yaşta olduğum için beni küçük düşürecek bir şey yapacak vb. diye korkuyorum iletişim becerim düşük çünkü 17 18 yaş tamam 2 3 yıldan bir şey olmazda En fazla kavga falan olur yani 18 19 yaşında Çocukta ergen beni çocuk yerine koyacak bir yaşta değil :D tekmeyi çakarım ağzına
Aynı şekilde bir kız içinde geçerli 18 19 yaşında bir kıza abla gözüyle bakamam bakamıyorumda zaten Ulan arada 2 yıl var ya? Milletmi abartıyor benmi anlamıyorum.
Millet abarttığı içinde zaten adıyla hitap ediyorum yada küçümseyici davranıyorum sonrasında onlarda garipseyip sessizlik oluşuyor. :D Sonra onlar bana konuşurken kalkıp gidiyorum. Daha çok bu meslek lisesinde oluyor ama yani normalde bu edepte konuşacak biri anadolu yada fen lisesinde çıkmıyor tabi kişiliğine bağlıda. Bana nasıl konuşuyorsa o şekilde konuşurum O açıdan bakın.
Sanırsın ingiltere prensi… Çoluk çocuk doluşmuş foruma burada bize olgunum ayakları yapıyor.

Top Bottom