Neler Yeni

Eski sistemle ne yapılır?

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Elimde eski bir sistem var 4gb ram 15 senelik işlemci falan. Windows 10 kurulu günlük işleri görür düzeyde ama oyun falan imkansız.

Öncelikle bu sistemle yapılabilecek bir şey var mıdır? Şunu yap bir işe yarar tarzı bir iş var mı buna yaptırabilrceğim? Yoksa satıp kurtulayım mı?

Satıp kurtul diyorsanız ne kadar eder bu sistem?

Aykut D.

80+ Gold
Elimde eski bir sistem var 4gb ram 15 senelik işlemci falan. Windows 10 kurulu günlük işleri görür düzeyde ama oyun falan imkansız.

Öncelikle bu sistemle yapılabilecek bir şey var mıdır? Şunu yap bir işe yarar tarzı bir iş var mı buna yaptırabilrceğim? Yoksa satıp kurtulayım mı?

Ben hayrına pc'si olmayan birine verdim .

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,068
İsim
Kürşat

Tüm parçaları belirtseniz daha iyi olur ama yapılabilecek bir şey derken ne gibi şeyleri kast ediyorsunuz ?

korro

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
336
İsim
Koray Yıldız
hayrına ver bir okula kütüphaneye falan

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben hayrına pc'si olmayan birine verdim .
Çevremde öyle biri yok, kötü bilgisayarları olan tonla tanıdığım var da bu sistem de çok kötü zaten. Ama isteyen tanıdık olursa olabilir neden olmasın 😀
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tüm parçaları belirtseniz daha iyi olur ama yapılabilecek bir şey derken ne gibi şeyleri kast ediyorsunuz ?
İşlemci ve ekran kartı çöpün bir seviye üstü denecek şeyler modellerini hatırlamıyorum. 120GB SSD ve 4GB RAM var onlar toparlıyor biraz Windows 10 iyi çalışıyor SSD sayesinde 😅

TRSTEADY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,404
İsim
Emre
Ssd kullanmak

Çevremde öyle biri yok, kötü bilgisayarları olan tonla tanıdığım var da bu sistem de çok kötü zaten. Ama isteyen tanıdık olursa olabilir neden olmasın 😀

İşlemci ve ekran kartı çöpün bir seviye üstü denecek şeyler modellerini hatırlamıyorum. 120GB SSD ve 4GB RAM var onlar toparlıyor biraz Windows 10 iyi çalışıyor SSD sayesinde 😅
Ssd olduğu halde böyleyse sadece google için kullanın .d

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ssd kullanmak

Ssd olduğu halde böyleyse sadece google için kullanın .d
Download makinesi / sunucu yapılır mı acaba bundan? Google için yeni sistem aldım bunu kullanmam artık 😀

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,068
İsim
Kürşat
Hala konunun amacını çözemedim hocam. Oyun oynayabilir hale getirmek istiyorsanız gene parça bilgisine ve bütçeye ihtiyaç var 😅

Download makinesi / sunucu yapılır mı acaba bundan? Google için yeni sistem aldım bunu kullanmam artık 😀
Tamam şimdi anladım. 500-1000-2000 falan edeceğini düşünüyorsanız satıp kenara koyabilirsiniz. Yeni sistem de çok iyi değilse güncellemek için kullanılabilir daha sonra.

TRSTEADY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,404
İsim
Emre

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Hala konunun amacını çözemedim hocam. Oyun oynayabilir hale getirmek istiyorsanız gene parça bilgisine ve bütçeye ihtiyaç var 😅

Tamam şimdi anladım. 500-1000-2000 falan edeceğini düşünüyorsanız satıp kenara koyabilirsiniz. Yeni sistem de çok iyi değilse güncellemek için kullanılabilir daha sonra.
500 eder herhalde 1000 de belki. Fazlası zor.

Upgrade etmeyi denedim de pek uygun olmadı ben de yeni sistem aldım direkt, bu elimde kaldı.

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,068
İsim
Kürşat
500 eder herhalde 1000 de belki. Fazlası zor.

Upgrade etmeyi denedim de pek uygun olmadı ben de yeni sistem aldım direkt, bu elimde kaldı.
Yeni sistemde yapabiliyorsanız upgrade yapın bunu satıp
Yeni sistem nasıl

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,068
İsim
Kürşat
O güzel, i3 3. Nesil RX 550 ekran kartı 8gb ram var.
16 ram yapılabilir mesela 500-600'e satsan
Veya biraz daha biriktirip anakartın desteklediği i5 i7 falan
Demek istediğim buydu

Top Bottom